PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31698}

Ukryta forteca

Kakushi-toride no san-akunin
7,9 4 681
ocen
7,9 10 1 4681
7,9 8
ocen krytyków
Ukryta forteca
powrót do forum filmu Ukryta forteca

Oglądałem go trzy razy i wciąż mi się podoba a w szczególności tych dwóch pazernych wieśniaków, którzy myślą tylko o sobie. Boki Zrywać

ocenił(a) film na 10
anarchy

Kapitalny film przygodowy ale czy najlepszy film Kurosawy? Jest jeszcze Rashomon, Siedmiu samurajów i kilka innych. Napewno najlepsza komedia Kurosawy.

użytkownik usunięty
anarchy

Poza Siedmioma Samurajami i Rashomonem dałbym pierwszeństwo jeszcze Yojimbo i co mnie samego zaskakuje Dersu Uzali (ten film Kurosawy urzekł mnie kompletnie)

anarchy

Jak dla mnie jeden z gorszych filmów Kurosawy. Nawet jeżeli chodzi o komediowe dzieła japońskiego mistrza bardziej podobał mi się "Tsubaki Sanjuro", w którym to Toshiro Mifune wypada lepiej niż w "Ukrytej fortecy" choć tu również jest dobrze. Oczywiście para wieśniaków bezbłędna :D. Jednak sam scenariusz Kurosawa wykorzystał już dużo wcześniej, a przynajmniej pomysł z ukrywaniem prawdziwej tożsamości, w "Tora no o wo fumu otokotachi". Film oczywiście mi się podobał!

7/10 :).

Ps. Jak zobaczyłem Toshiro w tych gatkach mało nie pękłem ze śmiechu :p.

ocenił(a) film na 5
lucas_2007

Film OK. Ale nic więcej. No może góra 6/10. Po Kurosawie oczekiwałem czegoś więcej. Jestem prawdę mówiąc zawiedziony. Nie odpowiada mi takie poczucie humoru. Kwestia gustu. Wolę chyba filmy Kurosawy z tych bardziej na poważnie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones