PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=393366}

Ukryta strategia

Lions for Lambs
6,0 9 590
ocen
6,0 10 1 9590
4,8 4
oceny krytyków
Ukryta strategia
powrót do forum filmu Ukryta strategia
ocenił(a) film na 7
srakapraptaka

hmmm... nie kupując biletu też wrzucasz na tacę :>

srakapraptaka

Dlatego filmy pobiera się legalnie z sieci za darmo.
Poza tym wolę scjentologów niż fanatyckich katolików.

Maskaradore_

Jeśli rzucasz takim tekstem - naprawdę nie wiesz, co mówisz.

Nordom

Nie wszystkie dogmaty scjentologów mi odpowiadają (motyw z kosmitami to chyba lekka przesada (choć poparty arcyciekawą tezą z Odyseji Kosmicznej)), generalnie jednak to bardzo kusząca pseudo-religia. Modyfikując ją lekko, jestem w stanie określić się jako jej wyznawca.
pozdrawiam

Maskaradore_

hehe :) zapomnieliscie chyba ze tak naprawde w tej religii chodzi tylko o kase bo z dochodami 1000zl/miesiac raczej sie do grona wiernych nie dostaniesz :) Tom Cruise slyszalem ze calkiem niezle w to inwestuje...poza tym,moim zdaniem,scjontolodzy to nie zadna religia tylko wymysl hollywood (podobno zalozyciel tej religii zalozyl sie ze swoim znajomym ze cos takiego "wymysli").
a wracajac do filmu-wydaje mi sie ze chyba jednak lepiej bedzie go obejrzec na kompie bo po opiniach widze ze do kina nie warto sie wybierac...
pozdrawiam!

użytkownik usunięty
Poznaniakk

Ich głównym działaniem i celem jest zbieranie haraczu... Popierać sobie możeie, ale oni was oleją- ot taka religia... nie ma kasy- nie ma przynaleznosci

No to na tym filmie ładnie popłyną na kasie:)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
denny

Ej, ziomuś - bo ci gul wyskoczy.
Też nienawidzę fanatyzmu, ale religia się przydaje gdy jesteś na najgorszym dnie (ostatnia instancja). Poza tym, humanistyczna i z gruntu miłosierna chrześcijańska filozofia życia, to najlepsze co ściema zwana Biblią wniosła do świata.

A co do cudów - od 40 do 70% (wg. różnych badań) naszego mózgu jest niewykorzystana i nie wiadomo po co jest. Niektórzy naukowcy twierdzą, że opanowując tę funkcje, będziemy w stanie np. porozumiewać sie telepatycznie albo przenosić przedmioty. Z punktu widzenia nauki, nawet podróże w czasie są możliwe (przekraczając barierę światła).

Polecam trochę nauki w odniesieniu do religii - to zmienia podejście. Historia, też sie przyda, choć raczej żeby obalać.

pozdro

Maskaradore_

"Poza tym, humanistyczna i z gruntu miłosierna chrześcijańska filozofia życia, to najlepsze co ściema zwana Biblią wniosła do świata."

Wniosła? Zabijając przy tym miliony osób, przez tortury, palenie na stosie, wieszanie i obcinanie głów z powodu np. innego wyznania. Jakbym musiał w coś wierzyć to napewno nie w to coś. Myślę że są lepsze opcje.

Swoją drogą jesli ten film wywołał taki temat/spór, to ja go nie chcę oglądać. Lubię grę Toma Cruisea, ale ten film przeskoczę:)

Indrid_Cold_84

Do Ingrid Cold 84 -

Sama Biblia to geniusz. Zło sprowadziła na ludzi instytucja kościoła katolickiego, od którego stanowczo się odcinam.

Studiując samemu PŚ i interpretując je, możemy wynieść wiele mądrości. Inną sprawą są manipulacje i oszustwa przy tworzeniu kanonu pism notchnionych, ale tu już raczej nic nie zrobimy (chyba, że możemy czytać innowiercze przekłady).

Ja od siebie mogę tylko polecić przepiękne tłumaczenie wybranych fragmentów autorstwa Miłosza.

A co do filmu - leżu już u mnie od jesieni i też nie mogę się zabrać...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
szadok44

Oto typowy polski katolik,
miłosierny, kochający bliźniego swego i nadstawiający drugi policzek..

brawo chłopcze :)

religia chrześcijańska jest zła
nie sama w sobie - jest zła dla ludzkości która jeszcze do niej nie dorosła, wg mnie jeszcze długo nie dorośnie

ocenił(a) film na 1
roball_2

oko za oko , ząb za ząb. Nie lubię, jak ktoś trzaska jak Danny głupie wypowiedzi sprowadzające religię do "jebanych bełkotów".

Roball

Oto typowy polski katolik dewota,
Jest cierpiętnikiem w służbie wiary, aczkolwiek zamiast nawracać niewiernych, woli pouczać wierzących grzeszników. Bo nic innego nie podbuduje twojego ogromnego Ego

brawo chłopcze :)

ocenił(a) film na 8

No nie tylko kasa a przede wszystkim władza i podporządkowanie sobie innych ludzi - dobry sposób na przeżycie w czasach grup łowieckich i formowania się społoczeństw, budowanie państw w okresach historycznych, ale teraz? Proszę mi podać jakiś przykład pozytywny...

ocenił(a) film na 7
Bartek_36

Cytat z Wikipedii:

--->
Kościół ? religijna organizacja wyznawców i ich duchowieństwa, posiadająca własną strukturę, ściśle określone zasady organizacyjne i prawne, a także własny system religijny (doktrynę) oraz określone normy postępowania kultowego i etycznego.
<---

ostatnie słowo jest najważniejsze - każdy kościół powinien stać na straży etyki - czyli de facto dekalogu (bez względu na wiarę, każda wyznaje te zasady - są one pierwotne dla społeczeństw ludzkich)

niestety w większości kościoły to organizacje finansowe których celem jest zysk i realizacja własnych celów politycznych (kościół katolicki nie nalezy do wyjątków)

odpowiadając na twoje pytanie
wg mnie w obecnych czasach kościoły są jeszcze bardziej potrzebne, ale te prawdziwe, z misją a nie te zgniłe z którymi mamy do czynienia..

ocenił(a) film na 6
roball_2

Ten post jest głównie do dennego ale nie tylko.
Co by tam nie mówić na chrześcijaństwo, a takie że wyciąga kasę od nas a tamto że kiedyś nawracano siłą inne ludy(wyprawy krzyżackie)to generalnie ta wiara nie namawia w czasach obecnych do "złego" jak np islam nie podrzega.....Skutków ubocznych że tak powiem nie wywołuje dla przeciętnego człowieka a może wręcz w niektórych sytuacjach życiowych pomagać (chyba?)Oczywiście Hybrydy chrześcijaństwa zawsze będą powstawać(np.popularne radio...)ale to nie znaczy że musimy brać od nich przykład i sie wzorować na nich.

srakapraptaka

Wolę płacić im niż szpitalowi psychiatrycznemu,którego zapewne jesteś pacjentem(nieubliżając innym pacjentom).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones