PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559}

Ukryty wymiar

Event Horizon
6,9 45 346
ocen
6,9 10 1 45346
6,2 9
ocen krytyków
Ukryty wymiar
powrót do forum filmu Ukryty wymiar

Jak dla mnie totalna masakra. chyba jeszcze nigdy nie bałam się tak na filmie, tym bardziej
oglądanym na komputerze i w towarzystwie. Po tej rzeźni pokazanej w dzienniku
pokładowym dłuuuuugo nie mogłam dojść do siebie. Ostatnio pokazałam ten film mojemu
mężowi - widać było, że go wciągnął, bo nie odezwał się słowem do samego końca.
Nie wnikam w szczególy, nie staram się go analizować i rozbierać na części pierwsze. Ja
się bałam i chyba taki był ogólny zamysł.

yiola_23

Zgadzam się. Obejrzałam go raz w życiu i nie jestem w stanie do niego wrócić. Nigdy nic mnie tak nie przeraziło. A bardzo lubię s-fi i lubię czasem obejrzeć horror. To było naprawdę straszne i obrzydliwe.

yiola_23

nie powiedziałbym, są znacznie lepsze horrory s.f. od "Event Horizon" - niemniej jednak film stworzył podwaliny pod wiele innych horrorów s.f - i tych growych i tych filmowych. Bez "Event Horizon" nie byłoby "System Shocka 2", serii "Dead Space" a także "Alien: Isolation" (seria o "Obcym" w swojej growej odsłonie zapożyczyła co nieco z filmu Andersona).

Horrory to w ogóle fajny gatunek, bo można nawiązywać i zapożyczać wiele z innych filmów, mieszać to na różne sposoby i sam "Event Horizon" także bierze wiele z innych filmów. Najjaśniejszym nawiązaniem, a właściwie powiązaniem, jest seria "Hellraiser" i piekło jako wieczne tortury - po zobaczeniu tych fragmentów, gdzie załoga rżnie i zabija się nawzajem, jak dla mnie oba filmy dzieją się w dokładnie tym samym uniwersum i liczę na to, że kiedyś ktoś zrobi wyjaśnienie, że kostka LeMarchanda i napęd grawitacyjny "Event Horizon" przenosiły bohaterów w dokładnie to samo miejsce (czyli do piekła), a Weir został wcielony w szeregi Cenobitów.

ocenił(a) film na 3
yiola_23

Jeśli jeszcze nie miałaś okazji, obejrzyj "Piąty wymiar" (Triangle, 2009r. sama porównaj, badziewie z całkiem dobrym i ciekawym filmem :) )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones