PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559}

Ukryty wymiar

Event Horizon
6,9 45 330
ocen
6,9 10 1 45330
6,2 9
ocen krytyków
Ukryty wymiar
powrót do forum filmu Ukryty wymiar

Jak można tak zjebać tak wspaniały scenariusz. Ten film mógłby równie dobrze być pięknym sci-fi
jak i horrorem, właśnie dzięki oryginalnej fabule. Zamiast tego otrzymujemy jakiś gniot, pełen
bezsensownych scen, które wręcz denerwują, pełen abusurdów i sprzeczności, które
uniemożliwiają czerpanie jakiejkolwiek przyjemności z tego filmu. Moja ocena zawyżona tylko ze
względu na kilka sekund sekund, podczas których bohaterowie oglądają nagranie z "innego
wymiaru"

ocenił(a) film na 3
bogdanjacek

No wiesz, trzeba było wtłoczyć to drętwe przesłanie, że /echoing voice on "człowiek nie powinien igrać z dziełem Bożym" /echoing voice off.

ocenił(a) film na 3
lifter67

ty już to zrobiłeś ;)

ocenił(a) film na 4
bogdanjacek

Moim zdaniem scenariusz to właśnie gwóźdź do trumny dla tego filmu i dlatego sam film nie mógł być o wiele lepszy. Poprawki należałoby zacząć od wyrzucenia scenariusza do kosza i napisania w całości nowego. Bajki o "wymiarze zła" itd... Kto to kupuje? Chyba tylko dziesięciolatkowie.

ocenił(a) film na 3
astat_2

ja to kupuje. ten inny wymiar, do którego trafia statek to chyba ma być piekło

ocenił(a) film na 4
bogdanjacek

Nie pomyślałem o tym. Ale już po namyśle pomysł "piekła" też do mnie nie przemawia. Skoro scenarzysta decyduje się na taki motyw, to powinien uzasadnić o jakie piekło chodzi (według której religii), jaki jest sens istnienia tego piekła, gdzie jest Bóg itd. Innymi słowy, jeśli jest piekło, to powinien się pojawić wątek teologiczny. Osobiście wolałbym, żeby ten obcy wymiar to nie było piekło, tylko coś pokręconego i obcego naszemu rozumieniu Wszechświata, coś co wywołuje szaleństwo.

ocenił(a) film na 10
astat_2

Piekło różnie wygląda w różnych religiach , ale ma jedną cechę wspólną: jest to rzeczywistość gdzie człowiek bynajmniej nie rządzi a stanowi jedynie ofiarę wrogich mu sił lub istot. Jako metafora ekstremalnie nieprzyjaznej , niszczącej ciało , a przede wszystkim psychikę rzeczywistości myślę , ze sprawdza się dobrze.

ocenił(a) film na 8
bogdanjacek

Nie wiem dlaczego ludzie używają słowo wymiar które ma sens fizyczny na określenie jakiegoś równoległej rzeczywistości. Wymiar to szerokość, długość itp, a nie piekło

ocenił(a) film na 10
bogdanjacek

Na pewno rzeczywistość skrajnie obca a przez to nieprzyjazna , gdyż człowiek porusza się w niej jak dziecko we mgle.

bogdanjacek

Tak z ciekawości, co najbardziej Ci się nie podobało w tym filmie?

ocenił(a) film na 3
wilczekstepowy

nie pamiętam już :D

ocenił(a) film na 8
bogdanjacek

To przypomnij Sobie!!Bo Ja pamietam "Event Horizon" z dwoch rzeczy..: Jeden z najlepszych SciFi jakie widzialem i najdrozsza kara w wypozyczalni VHS jaka mialem.Wtedy musielismy placic za ogladanie filmow...Ciekawe jakbys ocenil "Alien" albo "Pandorum"?Podobny klimat.

ocenił(a) film na 3
koolson

możesz sprawdzić u mnie na profilu bo mam ocenione

ocenił(a) film na 9
bogdanjacek

Ale ze czlowiek przyszlosci??? Film???? Ehh...fan sci fi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones