PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559}

Ukryty wymiar

Event Horizon
6,9 45 348
ocen
6,9 10 1 45348
6,2 9
ocen krytyków
Ukryty wymiar
powrót do forum filmu Ukryty wymiar

Weir

użytkownik usunięty

Wie ktoś, o co chodziło NAPRAWDĘ Weirowi ? Na początku filmu był zwykłym naukowcem, chcącym tylko odkryć powód zaginięcia statku ? Czy od początku coś knuł, chciał sprowadzić statek na ziemię, bez wzgledu na załogę ? Czy może został opętany, i to był wyłączny powód jego zachowania ( w sensie, nie był złą osobą, tylko opanowaną przez te mroczne siły, które posłużyły się nim jak narzędziem, i gdyby nie one, nie szalał by po statku ) ? Jest przecież scena, w której jego również prześladują wizje, i raczej wygląda na to, że sam jest ofiarą, i nie był poczytalny w momencie, kiedy został opętany. Niestety mam ostatnio problemy z odbiorem w tv więc częściowo musiałem domyślać się, o co chodzi więc moż ktoś wytłumaczy dokładnie postawę Weira ?

ocenił(a) film na 7

Kształt wnętrza statku, przypominający jakąś piekielną machinę, może wskazywać na dużo wcześniejszy początek szaleństwa jego projektanta.
Ale nie zagłębiajmy się w zbyt mocno w takie niuanse, bo do nadinterpretacji tylko jeden krok :P

betonpunk

Ten film jest fajny, ale irytuje mnie coś takiego czemu nie pokazali co jest po tamtej stronie czyli po drugiej stronie czarnej dziury, jeden człowiek na tym filmie przeszedł przez nią i powrócił to mogli pokazać co on tam widział.

ocenił(a) film na 7
tomi0001

W sumie to w urywkach pokazali (scena pod koniec filmu, w której Weir łapie Millera za głowę). Sami twórcy chcieli pokazać dużo więcej, ale wytwórnia powiedziała, że to zbyt krwawe i im wycięli podobno 20 minut filmu.

ocenił(a) film na 7

Obserwując jego zachowanie można odnieść wrażenie, że wiedział o tym, dokąd może przenieść ich napęd grawitacyjny. Na początku filmu widać mnóstwo zdjęć jego żony, która - jak później się dowiadujemy - popełniła samobójstwo, za co on się obwinia. Ukrywa przed innymi, że również ma "halucynacje" i zaprzecza temu, co widzieli inni (również temu, że po włączeniu napędu kula zmienia się w czarną dziurę - nikt poza nim tego nie wiedział, nie mógł więc sobie tego zmyślić ani "uroić").

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones