PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10008612}

Uległość

Submissão
6,1 358
ocen
6,1 10 1 358
Uległość
powrót do forum filmu Uległość

Na ocenę tego filmu wpływa wiele czynników, to nie tylko sama historia ale też gra aktorska, kadry, światło, muzyka (...) ważne jest też to w jakim stanie my sami się znajdujemy i jakie mamy doświadczenie w tej materii... Jak popatrzeć obiektywnie na ten film dając mu taką a nie inną ocenę? Znaczna większość mężczyzn nie zrozumie tego co zostało przedstawione prawdopodobnie nigdy (wybaczcie panowie ale taka jest prawda).
Partnerki/żony liczą na to że partner/mąż pójdzie w końcu do psychologa i zacznie pracować nad sobą (i nie mówię tu tylko o sexie ale o wielu płaszczyznach męskiego niezrozumienia) liczą na to aż do końca małżeństwa/związku - do rozwodu, rozstania lub śmierci. Panowie - myślicie że znacie swoje kobiety i to jak one działają, jak myślą, jak czują? Proponuję zainwestować i pójść na terapię dla par i wtedy się okaże na ile jesteście świadomi - ale przecież facet wie lepiej jemu duma nie pozwoli na to by iść na terapię/do psychologa "bo przecież nic mi nie dolega" albo "co inni powiedzą".
To jest - dramat - nie tylko jako gatunek filmu ale też dramat życia codziennego. Nikt ze znajomych o tym nie mówi bo to odwieczne tabu i większość się wstydzi. Jest bardzo dużo małżeństw i ogólnie mówiąc związków w których ta sfera życia intymnego na początku działa poprawnie ale tylko przez jakiś czas, a później dochodzą obowiązki, rutyna, niezrozumienie, złość itd itd ... i kończy się etap zauroczenia.
Dla tych którzy dalej to czytają powiem więcej - nic nie dzieje się bez przyczyny. Sam osobiście obserwowałem rozpad mojego życia etap po etapie analizując kiedy, co się zadziało i jakie były przyczyny pewnych sytuacji. Niestety tej kuli nie dało się już zatrzymać, kiedy ją dostrzegłem pędziła już na tyle szybko że jedyne co mogłem zrobić to uciekać i ratować samego siebie.
Co mi to dało? wbrew pozorom całkiem dużo bo obserwowałem jak ta kula niszczy wszystko dookoła zanim sama skończy tragicznie na dnie doliny lub ścianie zwanej życiem w całkiem bezpiecznym miejscu. Czy próbowałem ją powstrzymać - oczywiście, zrobiłem wszystko co mogłem i ile byłem w stanie udźwignąć.
Wiecie co się sprawdza? To co mówią podczas nauki udzielania pierwszej pomocy - "najpierw zadbaj o własne bezpieczeństwo, później udzielaj pomocy innym".
To tak w skrócie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones