PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=845775}
5,4 11 046
ocen
5,4 10 1 11046
5,0 6
ocen krytyków
Ulica Strachu część 1: 1994
powrót do forum filmu Ulica Strachu - część 1: 1994

To mam nadzieję, że byłby lepszy niż to. Właściwie dopiero od 40. minuty trochę się wkręciłam, jak więcej było zabawy w młodych detektywów, a mniej slashera. Bo konwencja slashera byłaby spoko, gdyby nie opierała się jedynie na podcinaniu ścięgien, a zostałaby do niej dobrana odpowiednia muzyka (tylko dwie sceny pod tym względem są okej) i błyskotliwe dialogi. A jak nie błyskotliwe, to chociaż do bólu kiczowate. Tutaj niby silą się „na fajnych” wplatając slangowe słowa, ale totalnie się to wszystko ze sobą nie zgrywa. Jakby ktoś, kto nie żył w latach 90. wyobraził sobie jak one wyglądały. Pewnie o to chodziło, bo docelowa grupa wiekowa w nich nie żyła.

W ogóle mam wrażenie, że ta produkcja lepiej wypada jako hołd dla detektywistycznych przygodówek z lat 90., a nie dla slasherów z lat 90. i wcześniejszych. Bo jeżeli chodzi o to drugie, to wykorzystuje powtarzalne motywy i „tak o” wrzuca je do filmu. Bez ładu i składu. Zresztą to samo dzieje się z muzyką, bo bukmacherzy nawet nie otworzyliby zakładów na Creepa i Prodigy – to było oczywiste, że się pojawią.

I gdyby w okolicach tej 40. minuty nie pojawiły się te sekwencje „detektywistyczne” i Josh nie był tak fajnie wykreowaną postacią, to pewnie wyłączyłabym przed zakończeniem, bo potwornie się wynudziłam po tym nawet-obiecującym prologu (przynajmniej faktycznie wyglądało to na film z lat 90.!). Na tych wszystkich szkolnych ujęciach, „bitwie” i walce o dziewczynę. Wizualnie nie jest źle - dużo neonów, fajne migotanie ekranu na czerwono, nieźle wprowadzeni „ci inni opętani”.

Chyba wolałabym, żeby powstała nowa „Gęsia Skórka”. Właśnie w starym stylu, z zagadkami i ciekawie wykreowanymi bohaterami. Więcej opowiadam tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=xAp_lp-XPiI

ocenił(a) film na 6
Alexandraaa

Chyba obejrzę bo fajna obsada Gillian Jacobs i dwie dziewczyny z Stranger things. Dużo ich tam jest czy tylko epizody ?

ocenił(a) film na 6
dezertx

Niestety, maleńkie role - Gillian jest znacząca, ale nie ma jej za bardzo na ekranie, a Hawke jest bardzo dobra w tym prologu. Z tego co wiem, to Sink ma się pojawić w następnej części :)

ocenił(a) film na 6
Alexandraaa

No ok, ale będą 3 części tego w różnych dekadach więc potencjał jest zajebisty. Chociaż dziś wygrał Shazam!!!

ocenił(a) film na 7
Alexandraaa

Założyłem konto aby sie dowiedziec co to za piosenka ze sceny w szpitalu gdy wchodzi siostra beddy. Wie ktos?

ocenił(a) film na 6
michalpaz

White Town - Your Woman :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones