PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=188513}

Ultimatum Bourne'a

The Bourne Ultimatum
7,7 180 586
ocen
7,7 10 1 180586
7,5 15
ocen krytyków
Ultimatum Bourne'a
powrót do forum filmu Ultimatum Bourne'a

Przed chwila obejrzałem film i:
po 1: dlaczego role głównego bohatera odgrywał mierny wg mnie aktor Matt Damon? Nie pasuja mu role goscia ktory zabija i robi w konia mase wyszkolonych agentów, w jego miejscu widziałbym Jasona Stathama lub Marka Wahlberga

po 2: ktory to juz film (i oczywiscie amerykanski...) w ktorym to bohater, tajny, wyszkolony, niebezpieczny, znajacy wszystkie mozliwe sztuki walki i obrony etc etc etc zostaje wplatany w jakas zawiłą grubsza sprawe i sam w cudowny sposób sie z niej "wybrania"? TO JUZ SIE ROBI NUDNE!!

po 3: smiesza mnie juz te , byc moze propagandowe filmiki wychwalajace wywiad amerykanski, siedzi w biurze 10 typa - słuchaweczki,garniaczki,komoreczka,komputerek, nagle dostaja cynk ze poszukiwany siedzi 3km pod ziemia w mongolii, w ciagu 2 sekund click click na klawiaturce,zblizonko i juz wiedza na ktorym rownolezniku znajduje sie grota w ktorej siedzi, click click ooo znalezlismy agenta w jego poblizu ktory przypadkowo łowił sobie nieopodal rybki, click click click i na monitorku maja obraz z kamer! click click ooo a cóz to? tak to zawartosc jego zołądka! wysyłamy druzyne actimela!! rola tego typa, skorumpowanego szefa całego przedsiewziecia miała taki sam sens jak mycie rąk bozenki w klanie, jego dialog ograniczał sie do słów "znajdzcie go" , "wyslijcie agenta" , "jedziemy tam" , "daj zblizenie" , "chce wiedziec o nim wszystko", jego powazna twarz przy wydawaniu tych polecen przypominała mi mine mojego psa ktory bezsilnie stara sie zwalczyc zatwardzenie na trawniku

po 4: ostatnia scena skoku głównego bohatera z dachu budynku to osmieszenie sie nawet wzgledem całej serii power rangers, budynek nie miescił sie od razu przy rzece, oddzielała go od niej droga i pewnie jakis chodniczek+murek, wiec skad u licha główny bohater,skaczac praktycznie z miejsca pobija wszelkie rekordy skoku w dal? co wiecej spada bezwładnie do rzeki i co? TAK dokładnie TAK, nic mu sie nie dzieje !! znalazłem w filmie jeszcze 1 błąd, gdy nasz niezniszczalny agencik kradnie na parkingu radiowóz nie ma w reku torby z dowodami a po 'efektownym' rozbiciu radiowozu w magiczny sposób ma ja spowrotem w rekach, całą i nienaruszona

po 5: oczywiscie jak przystało na pasjonujacy i nieprzewidywalny film akcji amerykanskiej produkcji główny bohater znajduje bratnia mu dusze w postaci kobiety, która przechodzi na jego strone, na szczescie nie było zadnej sceny łózkowej ani watku miłosnego ktory by tylko dobił ten film

po 6: film równiez produkcji niemieckiej,a wiec nie zabrakło kryptoreklam niemieckich szmelców na 4 kółkach a mianowicie touarega i golfa, zenada

Podsumowując, od kilku dni robie sobie małe seanse nocne z filmami i musze stwierdzic, iz wolałbym spedzic tą dzisiejsza noc przegladajac bravo girl niz ogladajac ten badziew. Moja ocena - naciagane 3/10.

ocenił(a) film na 10
mazur19

1 Wg mnie Damon pasuje do tej roli świetnie i nie wyobrażam sobie w niej nikogo innego. Nie żebym był jakimś super-kuper fanem tego aktora, bo tylko za tą rolę go lubię, ale on po prostu wygląda... przeciętnie. Tak jak książkowy Bourne (tak, to była jednak taka książka o Bournie, ale do tego zaraz dojdziemy ;)). Zdecydowanie bardziej pasuje tutaj on niż karłowaty i wiecznie wkurzony Statham, albo Walbergh, który swoją rolę ściganego odegrał w filmie "Shooter".
2 Jak się robi nudne, to nie oglądaj ;p Pewnie jest to setny film, ale przynajmniej nie naśladuje Bonda (sic!) ze swoimi super zabawkami z kosmosu. Bourne to były agent specjalny, zna Krav Magę i Pentjak Kali... To dwie sztuki walki, nie wiedziałem, że na świecie jest ich tylko tyle ;D A bystry być musi. Agentem specjalnym nie zostaje byle głupek. W Filmie natomiast reżyser w bardzo fajny sposób wykorzystuje bystrość Bourne'a. Jednych to nudzi, innym się to podoba.
3 Emmm nie bardzo rozumiem do czego tutaj pijesz. Do agentów ? Do słuchaweczek ? Do komputerka ? Wokół ziemi krąży 26 satelitów (może teraz jest ich więcej), które nadają sygnały na żywo dla telewizji i tajniaków. Myślisz, że skąd masz zdjęcia na Google Earth ? ;p A, że komputer liczy współrzędne to nic nowego od ponad 20 lat ;)
4 Ten podpunkt wygląda mniej więcej tak: Byłem wczoraj w salonie BMW i widziałem zajebiste M3GTR, ale cholera wiesz co ? Nie miało choinki zapachowej na lusterku wstecznym i co ? Zgadnij ! TAK ! TAK ! NIC TAM NIE WISIAŁO! Co za szmelc !!! A jak zobaczyłem te odciski palców na kierownicy i kurz na desce rozdzielczej to dostałem spazmów. W życiu nie kupię takiego badziewia, nawet powietrze tam było !! Ale jak już zamknąłem drzwi to tego powietrza zrobiło się mniej ! Szok !

Czyli czepiamy się szczegółów, byle jak najwięcej minusów sobie w poście wypisać ;)

5 Ta "bratnia dusza" najpierw chciała go udupić, ale dwójki oczywiście nie oglądaliśmy no nie ? ;)

6 Nie no tam powinno być najnowsze lambo, albo ten wykurwisty porshe, albo chociaż ta be emka z salonu, ale już z choinką zapachową ;D

Podsumowując: Na siłę szukasz dziury w całym ;p Nie wystarczyło napisać, że nie podobał Ci się film i odgrywający go aktor ? ;p

mazur19

1.Wydaje mi się że Ty lepiej pasowałbyś do tej roli niż Marky 'Mark' i ten Tranporter (też trylogia i tez staje się nudna nie? )
2. Bo scenariusz oparto na powieści Roberta Ludluma, poczytaj se bo warto :)
3. patrz punkt drugi ^
4.No jak oglądałeś 'Power Rangers' to żałuję mojego klikania w klawę bo to raczej nie twój poziom akcji...
5.Ogarnij się koleś cała seria Bonda to jeden pacan James i laseczki znikąd. Dlaczego Jason ma być gorszy???? No DWÓJKĘ se oglądnij, oki? Krucjata Bourne'a mówi Ci to coś? Cokolwiek?
6. ale widziałem trabanta! happy?
7. 3/10 to ty Teletubisiom zapodaj bo dałeś im dychę.
POZDRO

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 3
szakal_1956

1. Skoro tak uwazasz to dzieki
2. Nie obchodzi mnie na czym oparto scenariusz, było wiele filmów które które robiono na podstawie ksiazek bądz tez pewnych waznych wydarzen, np film Katyn Wajdy był dla mnie dnem i 5m mułu, wiec nie ma zasady ze skoro robiony na podst ksiazki to musi byc swietny
4. Nie wiem na czym Ty sie wychowywałes, moze moda na sukces?
5.n/c
6. jerk off
7. a obraziłbys sie?
"POZDRO"

ocenił(a) film na 10
mazur19

Bardzo marna krytyka, zero obiektywnego patrzenia, zwlaszcza na obsade. Nie bierz sie za to, jesli nie masz pojecia o czym piszesz.

mazur19

po 1: Kwestia uznania, ale moim zdaniem Matt Damon świetnie się wcielił w Bourne'a. Polubiłem tę postać od początkowych scen pierwszej części.
po 2: pewnie było takich filmów wiele, a Bourne pokazał, że niekoniecznie się już wyczerpały.
po 3: nie wiem;)
po 4: Wziął rozbieg i nie jestem pewny, czy tam była droga, wydaje mi się, że właśnie nie.
po5: Bardziej mnie zdziwiło, że akurat ona znalazła się akurat w pobliżu Bourne'a, ale może coś przeoczyłem.
po 6: ukazanie w filmie golfa rzeczywiście zadałoby potężny cios każdej poważnej produkcji, z tym minusem ciężko się nie zgodzić; przekreśla cały film ;)

ocenił(a) film na 9
NickError

powiem tylko jedno. Mazur jesteś łachem i kretynem.

1. Widziałeś wogóle poprzednie części. Trudno żeby był nim ktoś inny skoro w poprzednich częściach to on grał i w dodatku świetnie pasuje do tej roli.
2. Równie dobrze moge powiedzieć że było dużo komedi romantycznych lub bajek z happy endem. Człowieku opanuj sie. Czy każdy twoj dzien chociazby z zycia wyglada (kazdy z osobna inaczej). Otoz nie. Wiele sytuacji się powtarza.
3. Nie wiem jak działa prawdziwy wywiad więc nie powiem ale myślę że jest to tak samo możliwe jak i niemożliwe
4. Wiele filmów ma błędy. Pozatym jest to film. Chyba o tym zapomniałeś.
5. W Ojcu Chrzestnym też znajdowaly się bratnie dusze. W czym więc twoje jęczenie tkwi?
6. Pochwal się czym sam jeździsz. Czy samochód ma mniej niż 10 lat ?

Twoje ostatnie zdanie podsumowuje całe twoje wymiociny. Jeśli już chcesz walić prowokacje to chociaż rób je z głową, z nutą ironii a nie ośmieszasz tylko samego Siebie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones