PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=188513}

Ultimatum Bourne'a

The Bourne Ultimatum
7,7 180 589
ocen
7,7 10 1 180589
7,5 15
ocen krytyków
Ultimatum Bourne'a
powrót do forum filmu Ultimatum Bourne'a

Zaczynam się bać...

ocenił(a) film na 5

Na początku wszystko było fajne. Greengrass reżyseruje, ta sama ekipa, fajny zwiastun... ale teraz seria beznadziejnych plakatów sprawiła, że zacząłem się bać. Mam nadzieję, że reżyser nie próbuje zmienić "tonu" tego filmu, tak jak to sugerują plakaty. Jeżeli tak się stanie, to dostaniemy rozczarowanie roku.

ocenił(a) film na 7
Ichthys

Bez przesady plakat to tylko plakat, swoja droga podobny do tego od szklanej pułapki tyle ze czarnobiały. Moze chca zdobyc widzów lubiacych zwykle sensacje.

ocenił(a) film na 5
Klopsik1988

Plakat ma na coś widza przygotować, zdradzić coś o tonacji filmu. Te plakaty wyglądają, jakby Bourne był zupełnie innym filmem.

Ichthys

Plakaty są rewelacyjne i świetnie "oddaja" film. Nawet kolejność ich ukazania ma niemałe znaczenie. Pierwszy plakat ukazuje Bourne'a od tyłu co wskazuje na brak wiedzy co do tożsamości głównego bohatera, po prostu po dwóch pierwszych częściach nadal nie wiemy kim jest główny bohater. Kolejne plakaty ukazują go jednak w pełnej krasie co oddaje to ze poznamy jego prawdziwą tożsamość w tym filmie. Jeden z plakwtów wyraźnie próbuje powiedzieć nam ze bohater stawi czemuś czoło. Ujecie bohatera od dołu wyraźnie mówi nam ze jest on ponad tym wszystkim a spojrzenie wyraźnie stawia tytułowe ultimatum. Poza tym czarno-biła kolorystyko może ale nie musi symbolizować to ze odkryta przed nami tożsamość głównego bohatera nie jest zawsze pozytywna ze ma także swoje ciemne strony.

ocenił(a) film na 5
Secu

Fajna teoria. Problem w tym, że czarno-biała kolorystyka i "zabójcze spojrzenie" nie pasują do Bourne'a, a przynajmniej nie do tego Bourne'a. Nie zapominajmy, że mamy do czynienia z sesacyjniakiem dla młodszej widowni, a nie z thrillerem psychologicznym.

Ichthys

Powiem ci szczerze ze ja byłbym bardzo zadowolony gdyby czymś mnie naprawdę zaskoczyli bo jeżeli ma to być film taki sam i o tym samym co poprzednie dwie części to ja dziękuję, wiesz co uczyniło Godfather'a II najlepszym sequelem w historii kina właśnie to ze był inny niż pierwsza cześć. Poza tym wolałbym całego Bourna stawiać w linii z Coleteral niż z Bad Boys.

ocenił(a) film na 5
Secu

Zestawienie obok siebie COLLATERAL i Bad Boys to grzech śmiertelny. Już nie żyjesz :P

Bourne to kura, która znosi złote jajka. Przy stosunkowo niewielkim budżecie (60 milionów pierwsze część, 75 druga) przynosi ogromne zyski w USA i na świecie. Wątpię, żeby zmieniono formę filmu, bo tamta się sprawdziła, to jest przyniosła zyski.

Ichthys

Nie stawiam

Coleteral i

Bad Boys

w jednej linii to by była ZBRODNIA! Ja też w to wątpię ale szczerze wolałbym żeby tak sie stało, może ja bym wtedy zniósł złote jajo! :)

Secu

COLLATERAL oczywiście, to sie teraz pogrążyłem w świecie filmweb'u. Jakoś mi sie tak utrwaliło błędnie. COLLATERAL, COLLATERAL, COLLATERAL, COLLATERAL, COLLATERAL... zapamiętać!! ;D

Secu

bourne nie jest "sensacyjniakiem" dla młodszych widzów
ps. 1 i 2 bourne'a spokojnie może być stawiana na równi z collateral

ocenił(a) film na 5
pindol_38cm

Postawienie Bourne'a na równi z Collateral jest tak samo bezsensowne, jak postawienie na równi Obcego i AvP. Bourne to nie ta liga, co Collateral. I oczywiście, że Bourne to sesacyjniak dla młodszych widzów. Porównaj go sobie z "Gorączką".

Ichthys

możesz mieć inne zdanie, ale dla mnie w kategorii filmów sensacyjnych 2 dotychczasowe bourne'y to najwyższa półka, tak samo jak heat, collateral, ronin, monachium ...

ocenił(a) film na 8
Secu

A zastanawiałeś się może nad teorią, że czarno-biały, ponieważ twórcom nie starczyło pieniędzy na wersję kolorową? ;P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones