PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=188513}

Ultimatum Bourne'a

The Bourne Ultimatum
7,7 180 560
ocen
7,7 10 1 180560
7,5 15
ocen krytyków
Ultimatum Bourne'a
powrót do forum filmu Ultimatum Bourne'a

sa i owszem poscigi, sa i strzelaninki, jest i owszem podwojna gra szpiegow ale dla kazdego szanujacego sie czytelnika i fana pana Ludluma to ZA MALO gdyz Bourne to przedewszystkim targany przez emocje i watpliwosci SZPIEG a Matt Damon jest za drewniany na granie Jasona Bourne'a, Richard Chamberlain byl duzo lepszy, oceniajac Ultiumatum Bourne'a oceniam je podobnie jak Anioly i Demony, po prostu porzadnie zekranizowana ksiazka nic wiecej, moja ocena 7/10

monsieur_dawid

A gdzie ty tam widziałeś jakiś wątek z książki?

ocenił(a) film na 9
kender77

ZAŁOŻYCIEL TEMATU PISZE BRADNIE!

To jest fatalne zekranizowanie książki (scenarzysta nawet nie znał jej treści), ale za to jest to jeden z najlepszych filmów sensacyjnych ever made. A Richard Chamberlain zagrał średnio, był za stary i z pewnością nie wyglądał na wyszkolonego agenta CIA. :P

ocenił(a) film na 8
Juby_

Ale przecież im wogole nie chodziło o pełne zekranizowanie książki. Gdyby sie zdecydowali pokazac wszystkie sceny, które opisał w swojej książce Ludlum, film byłby niedo oglądnięcia, przynajmniej ze strony czasu trwania. Tak jest, że nie da się poruszyc wszystkich tematów w filmie, jakie nam książka prezentuje, a scenarzysta moim skromnym zdaniem i tak wywiązał się świetnie ze swojej roboty.

LoKoMoTiV

Problem w tym że w filmie nie ma nic z książki. W książce Bourne walczy z Szakalem, w Krucjacie ze swoim sobowtórem a w filmach to raczej jakieś rozwinięcie Tożsamości. Poszli po prostu na łatwy zarobek na bazie dość udanej pierwszej części. Nie oceniam tu jakości filmu ale sporo osób które czytało trylogię Ludluma miało nadzieję zobaczyć jej ekranizację a dostało to co dali.

ocenił(a) film na 8
kender77

Trylogię czytałem wiele lat temu i zrobiła na mnie piorunujące wrażenie a film widziałem ostatnio i moje odczucia były podobne.Zgadzam się z LoKoMoTiV i dodam że nie powinno się porównywać książek do filmu.To osobne dzieło.Może nikt nie zrobiłby tego lepiej?

ocenił(a) film na 8
dowczarek

Otóż to!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones