PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120148}

Ultimatum

House of 9
5,7 4 608
ocen
5,7 10 1 4608
Ultimatum
powrót do forum filmu Ultimatum

Nie rozumiem ludzi, ktorzy marudza, wypisuja, ze to najwieksza kaszana i ze nie mogli doczekac do konca. Spoko, kady ma swoj gust, ale jezeli wyz takim nastawieniem ogladacie filmy, to zycze powodzenia. Sam nie mowie, ze House of 9 to jakas rewelacja, ale jezeli ten film okreslacie mianem beznadzijnego, kaszany itp, to niewiele widzieliscie. Chcialbym tez poznac jakies ciekawe argumenty, przemawiajace za "bezndziejnoscia" tego filmu ? Nie wiem, moze wiekszosc z was oczekiwala jakiejsc rzezi, flakow, hektolitrow krwi, co ? Nie mowie, ze ten film jest mega ambitny i super zrobiony, jak dla mnie to jest to film tak na ok. 6/10, a to chociazby ze wzgledu na motyw w nim zawarty. Czy wszyscy krytycy wypowiadajcy sie tutaj zastaniwiacie sie w czasie oglaania filmow poc o on powstal, co rezysar chcial przez to pokazac, jakie jest jego glebsze znaczenie itp, czy tylko tak ogladacie, zeby ogladac, a nastepnie napisac jaka to wielka kicha ? Tak jak napisalem, ja temu filmowi dalbym 6/10 za motyw, ktory dotyczy ludzkiego zachowania. Jest tutaj bardzo dobrze pokazane, jak czloweik zachowuje sie w sytuacji krytycznej, bez wyjcia. Tak naprawde kazdy goni" po trupach do celu". Ludzie zamknieci razem w jednym domu, moze by o pitrafili ze soba wspolpracowac, gdyby nie chec wygrania wielkich pieniedzy kosztem zabicia innych. Wowczas umiejetnosc racjonalnego myslenia i zachowanie zdrweg orozsadku miesza sie z zadza wygrania, niewazne jakim kosztem (nawet zabicia innych osob). Tak naprawde w sytuacji takiej jak pokazana na filmie, czlowiek nie rozni sie od zwierzecia, chociaz zwierzeta wydaja sie byc pod tym wzgledem madrzejsze, bo chociaz potrafia wspolpracowac jako stado (grupa) co pozwala im przetrwac.
Wiec jak pisalem wczesniej, flm moze do najlepszych nie nalezy, temat juz wiele razy powielany, ale chyba nie wystarczajo duzo, zeby wszyscy go zrozumieli. Oczywiscie to moja ocena, i moje odczucia wobec filmu, a ak ktos ma inne zdania to ok. Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones