PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=545895}
6,1 53 259
ocen
6,1 10 1 53259
4,3 19
ocen krytyków
Uncharted
powrót do forum filmu Uncharted

Zanim skończyły się reklamy miałem obawy, czy aby na pewno film nie będzie klapą i jak się chwilę potem okazało były to zbędne myśli.

Im dalej ciągnął się film tym coraz bardziej ciekawie się robiło. Akcja trzymała w napięciu. Fabuła na prawdę jest niesamowita, zwłaszcza to jak każdy ze sobą prowadzi interesy. Postacie są bardzo dobrze zagrane i jest kiedy się pośmiać jeśli chodzi o polski dubbing. Mimo, że początkowo fabularnie film jest lekko podobny do Lary Croft z 2017 to jednak w mojej opinii bardziej wciąga od tam tego. W porównaniu do Wyprawy do Dżungli z zeszłego roku film nie zawiera żadnych dziwnych tekstów typu "kobieta w spodniach itp", czy innych trochę dziwacznych poprawnie politycznych odzywek, które mogłyby zepsuć całokształt, za co daję dużego plusa.
Film pokazuje również, że nie każdy film przygodowy musi zawierać fantastyczne wątki z magicznymi artefaktami lub ożywionymi istotami, które miałem okazję zobaczyć w paru innych, co w pewnym sensie daje też plus, nie mówiąc, że jestem przeciwny takim rzeczą, gdyż moim zdaniem wątki fantasty w filmach przygodowych z tajemniczymi artefaktami potrafi zbudować fabułę, ale powtarzalność potrafi często takie rzeczy zabijać. W przypadku filmowego Uncharted mamy trochę oryginalności, choć nie raz przyszły mi na myśl nawiązania do innych filmów jak Sahara z 2005 kiedy Nathan strzelił z armaty prochowej w helikopter, czy walki na latających statkach podobne trochę do filmów o piratach. Ktoś po seansie mówił, że była jakaś scena nawiązująca do nowego Spider Mana, ale niestety nie mogę tego skomentować, ponieważ seria o człowieku pająku mnie jakoś nigdy nie interesowała.
Bardzo mi się spodobał również taki napakowany brodacz od tej antagonistki, co mówił trochę gwarą jakby pochodził gdzieś ze wschodu co potem zginął w helikopterze po zestrzeleniu przez Drake'a ze statku.
Końcowa scena z jedną osób, która pisała listy do Nathana Drake'a wskazuje mi na sequel, ale nie wiem czy by powstał. Moim zdaniem kontynuacja mogłaby być dobra i mam nadzieję, że utrzyma taki sam kurs jak ta filmowa adaptacja.

Helmut132

Szkoda że nie dałeś oceny 20/10 albo więcej Masakra

ocenił(a) film na 9
Azazell

Nie rozumiem o czym piszesz?

Helmut132

Jeżeli "nie ma tragedii" to wg Ciebie 9/10 to chyba generalnie niewiele rozumiesz :P

ocenił(a) film na 9
Helmut132

Należy pamiętać, że akcja filmu "Wyprawa do dżungli" dzieje się w czasie I wojny światowej, kiedy to kobiety zaczęły walczyć o swoje prawa, w tym by nosiły spodnie poza czasem pracy.
Poza tym w Ameryce Łacińskiej panuje kultura Machismo, w której to mężczyzna jest w centrum uwagi, a kobiety często padają ofiarą ich agresji.

Helmut132

Dawać tej produkcji 9/10 to trzeba na głowę upaść. Ocena zarezerwowana dla klasyków kina, filmów bliskich ideału a nie dla takich bajeczek, które są zwyczajnym skokiem na kasę. Później przez takich fanbojów co dają 9 i 10 średnia ocena jest sztucznie zawyżona.

ocenił(a) film na 9
mbm8

Widzę, że tutaj jakaś karuzela trolli lub nieogarniętych ludzi tutaj piszę, więc dla dwóch osób wyjaśnię jedno w szczególności dla @mbm8:

Może wymienisz te klasyki kina, bo jestem ciekaw jestem jakie są to według ciebie filmy? I co chciałeś osiągnąć przyrównując mnie do jakiegoś fanboja? Znaczy co, bo tu po raz kolejny zaczynam nie rozumieć do tego dokąd ma zmierzać ta odpowiedź?

@religawojtek: Być może masz rację i czegoś ja nie dostrzegam, aczkolwiek przypomnę, że Kopalnie Króla Salomona z 1985 roku działy się mniej więcej w tym samym czasie, a w filmie też pojawiała się kobieta, ale mimo to nie było aż takich tekstów jakiś takich seksistowskich, ale raczej nikogo to nie będzie obchodzić.

Helmut132

Jasne, mam Ci teraz wymieniać wszystkie filmy warte 9. Może sam nadrób zaległości i obejrzyj sobie więcej filmów. Póki co to ty sam wyglądasz na trola z tą marną liczbą ocenionych produkcji, króciutkim stażem na stronie i szastaniem wysokimi ocenami

ocenił(a) film na 9
mbm8

@mbm8: Każdy ma swój gust i ja nie jestem jasnowidzem, który widzi przed sobą wszystkie filmy, które pan lubi.
Za pisanie czegoś takiego jak: "Póki co to ty sam wyglądasz na trola z tą marną liczbą ocenionych produkcji, króciutkim stażem na stronie i szastaniem wysokimi ocenami" powinien należeć się ban na komentowanie, bo nie widzę sensu w tej wypowiedzi.

ODPOWIEM OSTATNI RAZ: Widziałem wiele filmów zarówno współczesnych jak i tych pamiętające jeszcze czasy istnienia PRLu, czy nawet przedwojenne, ale nie wszystko zawsze jest klasykiem. Niekiedy są filmy średnie, niekiedy takie, które się obejrzy na nudne i słabe chwile, ale błagam was ludzie. Ja nie siedzę na Filmwebie codziennie i nie wystawiam ocen każdemu filmowi, który od razu obejrzę lub oglądałem kilka lub kilkanaście lat temu, czy nawet kilkadziesiąt. Mam swoje gusty i mam swoją odpowiedź i interesuje mnie to, że ktoś płacze, że film podoba mi się bardziej od czegoś innego.

mbm8

Ocena zarezerwowana dla klasyków kina? A przepraszam to że filmy są klasyczne to z automatu muszą mieć ocenę 9 i wyżej? Wiele filmów oglądałem za młodu i myślałem że skoro mi się nie podobał to do nich nie dorosłem. Wiele lat później obejrzałem jeszcze raz i wielu bym nie dał więcej niż 3. To zawsze będzie kwestia gustu, analogicznie jest z filmami oscarowymi z których większość to przeciętniaki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones