PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=990}
7,9 39 024
oceny
7,9 10 1 39024
8,3 18
ocen krytyków
Underground
powrót do forum filmu Underground

7/10

ocenił(a) film na 8

Obejrzałem tylko dwie części filmu, bo trzeciej już mi się nie chciało. Część pierwsza jest świetną, czarną komedią, natomiast druga już nudzi bardzo. Dialogi oraz absurd sytuacji jest niesamowity, co zresztą jest znakiem charakterystycznym dla Kusturicy (patrz "Arizona Dream" czy "Czarny kot, biały kot"). Sam film kojarzy się mocno ze starożytnym dramatem. Warto przytoczyć tu świetną muzykę Gorana Bregovica oraz rewelacyjną grę Mirjany Jokovic, która wcieliła się w rolę Natalji. 7/10 (bez cz. III)

ocenił(a) film na 10
HerrFaustus

To po co oceniasz jak nie obejrzałes całego ? :) troche to "bez sęsu" :)

ocenił(a) film na 8
MoRRs_Z_LaSu

A czemu nie? :P Zresztą mam ten film na dvd, gdy będę mieć czas to z pewnością obejrzę jeszcze raz i tym razem w całości i jeśli będzie to potrzebne zmienię ocenę.

ocenił(a) film na 10
HerrFaustus

Będzie trzeba bo kultowe sceny i najlepsze fragmenty są na końcu :]
Powiem tylko że są bardzo wymowne i chce się smiac i płakać !

MoRRs_Z_LaSu

"ee, nie podobał mi sie ten film, bo kiedyś widziałem pięciominutowy fragment i uważam, że jest nudny"- to wypowiedż na tej zasadzie. Z dupy! a wypowiedzi z dupy zazwyczaj takoż do dupy się nadają:]

ocenił(a) film na 10
HerrFaustus

Takie coś jest z zasady bez sensu, w a tym przypadku już wyjątkowo bez sensu!
Bo to nie film przygodowy albo komedia, że można se oglądać na wyrywki, w ogóle to nie ma tu żadnych I, II ani III części przecież :) Tylko jedna część - jeden film.
Obejrzenie części filmu bez odniesienia do końcówki nie mówi prawie nic o tym filmie i jego przesłaniu.

Oceny oczywiście możesz se stawiać, nawet pisać możesz, ale właśnie pisać o tym tutaj to już głupota :)

ocenił(a) film na 8
sten44

Mieliście rację, obejrzałem w końcu całość (w sumie wcześniej nie widziałem tylko ostatnich 15 minut) i ocena automatycznie idzie w górę. 8/10 + do ulubionych. Mam tylko zastrzeżenia do ostatniej sceny. Wyglądało to tak, jakby reżyser nagle zobaczył, że wyszedł mu odrobinę za ciężki film i postanowił dać coś w lżejszej formie na koniec. Rozumiem, że to bardzo symboliczna scena, hołd dla Jugosławii, ale moim zdaniem większe wrażenie by zrobiło, gdyby każdy widz sam to zauważył, a tak to trochę łopatologiczne to przesłanie. Ale to jedyna wada, Kusturica nakręcił rewelacyjny obraz i chwała mu za to.

ocenił(a) film na 10
HerrFaustus

bo sie nie znasz! film wymiata i można go oglądać na okrągło. MAESTRIA!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones