PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=990}
7,9 39 003
oceny
7,9 10 1 39003
8,2 16
ocen krytyków
Underground
powrót do forum filmu Underground

kolejny raz sie zawiodlem ogladajac film Kusturica. Pierwszym zawodem byl dla mnie Arizona Dream, teraz Underground.

Co jest najlepsze w tym wszystkim to to, ze filmy kompletnie mi sie nie podobaja, ale zdaje sobie sprawe ze sa one dobre, ba, powiedzialbym nawet ze stoja na wysokim poziomie.

Wydaje mi sie Kusturica jest rezyserem ktory wklada w swoje filmy duzo indywidualizmu. Jego filmy odrazu sie wyrozniaja i maja swoj styl. Zawsze mozna w nich dostrzec wiele metafor oraz symboli. Rowniez poczucie humoru jest tu obecne w swojej specyficznej formie.
NIestety....to kompletnie nie trafia w moj gust. Wogule mnie nie smieszy, trudno jest mi sie wciaganac w fabule. Krotko mowiac nudze sie podczas jego filmow. Nawet mnie samego to martwi gdyz chcialbym czerpac z jego filmow tyle radosci co inni.

Mowi sie trudno, moze w innym zyciu.

Wracajac do filmu Underground. To trzeba pochwalic w szczegolnosci zdjecia, takze aktorow i nawet scenariusz. Film jest naprawde na poziomie. Niestety historia mnie ani nie smieszyla, ani tez zaciekawila.
Chyba musialbym byc Yugolem.
Daje filmowi 5:(, ale rownie dobrze inny fan kina moze postawic mu 9. Naprawde kwestia gustu. Jezeli nie jestes fanem kina Kusturica to lepiej nie ogladaj tego.
pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
ReDevil_2

Twój problem :>
Mam szczęście, że ja takich problemów nie mam. Sorry, ale jak czytam "[...] nawet na wysokim poziomie", "nawet scenariusz" to jakoś dziwnie mi się chce śmiać przy tym pozorowanym obiektywizmie :)

Polecam wszystkim bez wyjątku, dzięki właśnie temu filmowi wiele lat temu poznałem i pokochałem nie tylko Kusturicę bo i w ogóle!

Pozdro.

ocenił(a) film na 5
sten44

powiedz mi a co mialbym twoim zdaniem napisac
ze "scenariusz filmu jest bardzo dobry ale kompletnie mi sie nie podobal...." to by brzmialo dziwnie

jak juz napisalem kwestia gustu, a ten film nawet sie do niego nie zbliza.

ocenił(a) film na 10
ReDevil_2

Nie no spox ja tylko mówię, że chce mi się śmiać :)
A moim zdaniem najlepiej byłoby po prostu nic nie pisać, zwłaszcza, że nawet nie obejrzałeś całego filmu :)

ocenił(a) film na 5
sten44

eeeeee "zwłaszcza, że nawet nie obejrzałeś całego filmu :)"

co masz przez to na mysli, tylko bez jakichs zlosliwych metafor prosze...

ocenił(a) film na 8
ReDevil_2

uwielbiam oba wymienione przez Ciebie filmy i jednocześnie odczuwam lekką satysfakcję, że nie spodobały się one osobie, która pisze 'w ogóle' w ten sposób.

czykiczyki

chlopak napisal ze nie gustuje w filmach kusturicy, ale rozumie to ze dla wielu ludzi moga to byc wspaniale filmy, zal na was wiecej slow.

użytkownik usunięty
ReDevil_2

Bardzo szanuje twoje zdanie i ciesze się, że znalazła się chociaż jedna osoba, która nie obraża filmu tylko dlatego, że się jej nie spodobał. Widocznie akurat Kusturica do ciebie nie trafia i jest to całkowicie zrozumiałe bo to tak specyficzny twórca, że trafia tylko do części widzów. Inni na twojim miejscu mieszają go z gównem, a ty potrafisz obiektywnie docenić film. To wielka zaleta ;)

Mimo to nie podawaj sie widziałeś tylko dwa jego filmy i możliwe, że trafiłeś akurat na takie nie dla ciebie. Ja np uwielbiam filmy Kusturicy, ale nie wszystkie, przy jednych doznaję wstrząsającego Katharsis a inne odbieram kompletnie obojętnie (ale wszystkie doceniam ;))

ocenił(a) film na 6
ReDevil_2

W OGÓLE. Tak to się piszę. Proszę zapamiętaj, bo normalnie coś mnie strzeli od takiej pisowni.

A co Undergroundu, to moim zdaniem, jak na Kusturicę, przeciętnie.

ocenił(a) film na 5
wuj_Jozef

tylko sie nie podniec ta pisownia.

ocenił(a) film na 6
ReDevil_2

Gdyby był system blokujący posty z błędami ortograficznymi, 3/4 internautów w ogóle by nic nie napisało. Smutne, że po tylu latach nauki w szkole niektórzy nie znają nawet podstaw :/

ocenił(a) film na 5
wuj_Jozef

komplentie nie czaisz bazy. Bledy robimy bo nie jest to szkola w ktorej musimy sie poprawiac bo inaczej dostaniesz pale z przedmiotu. Po drugie, uzywanie polskich znakow jest naprawde irytujace na jakiejkolwiek klawiaturze. Tak dlugo jak widze ze bledy popelniane przez ludzi nie sa jakimis starsznymi bledami, nie bede sie przyczepial.

ocenił(a) film na 6
ReDevil_2

To nie jest szkoła, to jest życie. Jeżeli nie potrafisz napisać poprawnie "w ogóle", to zmarnowałeś kilka (jeżeli nie kilkanaście) lat edukacji. Wielcy znawcy kina, którzy 50 lat temu nie mieliby nawet matury...

ocenił(a) film na 5
wuj_Jozef

widze ze madrasci zyciowe glosic zaczynasz. Przyczepiles sie do tego beldu i sobie go odpuscic nie mozesz. Gratulacje . Czego jeszcze nie zmarnowalem?

ocenił(a) film na 6
ReDevil_2

Nie przyczepiłem, tylko zwróciłem uwagę, a zamiast być nieco mądrzejszy o pisownię tak oczywistego wyrazu zaczynasz dyskusję pozbawioną sensu.

ocenił(a) film na 5
wuj_Jozef

wydaje mi sie ze to ty zaczynasz. Skup sie na filmie.

ocenił(a) film na 6
ReDevil_2

W sumie dyskusje o filmie są ciekawsze:) Piszesz, że Kusturica do Ciebie nie trafia? Po "Undergroundzie" też tak myślałem, później zobaczyłem "Arizona Dream" i dalej nie trafiał, ale jakiś czas potem zobaczyłem "Obiecaj mi", "Życie jest cudem" i "Czarny kot, biały kot" - i zmieniłem zdanie.

ReDevil_2


zanim zaczniesz pisac głupoty w internecie - SKOŃCZ PODSTAWÓWKE!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones