PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495560}
5,3 6 572
oceny
5,3 10 1 6572
Uniwersalny żołnierz: Regeneracja
powrót do forum filmu Uniwersalny żołnierz: Regeneracja

i zostalem milo zaskoczony. choc pare razy widac ujecia krecone reka "amatora", scenariusz przynudza i nie trzyma sie do konca kupy (bo niby skad klon Andrew ma wspomnienia pochodzace od "oryginalu"?) to i tak wyglada to lepiej niz moje oczekiwania.
nie jest to ukoronowanie kariery van damme'a jak w przypadku Rockyego i Rambo Stallone'a (ale w sumie i kariera innej klasy), ale choc troche uratowano "honor" uniwersalnych zolnierzy po poprzednich karkolomnych kontynuacjach.
na duuuzy plus bardzo fajnie zrobione sceny pojedynkow wrecz, do ktorych bedzie milo wracac i paskudny klimat Prypecia (nawet w filmie nie wiedza, ze elektrownia w Czernobylu byla w Prypeciu a nie w Czernobylu), ktory idealnie oddawal opuszczone, wstretne miasto.
na minus nie pokuszenie sie o zrobienie chocby w CG "sarkofagu" elektrowni przez co rozmieszczenie ladunkow wybuchowych w jakichs dziwnych miejscach nie trzyma sie kupy. zeby wywolac ponownie radioaktywna chmure wystarczy rozpi...lic ow sarkofag. tymczasem bomby umieszczono w miejscach w ktorych nie mogly zrobic krzywdy tej oslonie i co najwazniejsze, do strefy wybuchu nie ma mozliwosci dojscia bez uszkodzenia sarkofagu! wiec nie dotrze do mnie argumentacja ze ladunki umieszczono np na zniszczonych fragmentach reaktora.
szkoda tez ze Lundgren jak tylko pojawia sie w filmie od razu mu odbija i bardzo szybko ginie. osobiscie bardziej wolalbym zeby zastapil on tego draba ktory sam szalal i mordowal wszystkich w okolo.
no i wkurzyla mnie tez "wymiana czesci"... czy naukowcy w tym filmie opracowali tez jakis sposob na szybkie zrastanie dopiero przeszczepionych narzadow?
co by jednak nie mowic... film na ... plus!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones