PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11387}

Uniwersalny żołnierz

Universal Soldier
6,6 35 411
ocen
6,6 10 1 35411
5,7 7
ocen krytyków
Uniwersalny żołnierz
powrót do forum filmu Uniwersalny żołnierz

żałość

ocenił(a) film na 4

Jeden z tych żalosnych filmików z mięśniakami, marna fabuła tylko i wyłącznie na tyle rozbudowana, żeby usprawiedliwić demolke i mordobicie. Koszmar.

użytkownik usunięty
anetka

Dokładnie.
Nic dodać nic ująć.








.

ocenił(a) film na 8

A ty anonimie przestań dodawać swoje głupie i nic nie warte opinie do każdego postu tego filmu.

ocenił(a) film na 10

ty jestes koszmar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 8
anetka

Gówno prawda! Jak możesz tak mówić. Ten film to klasyka kina akcji. Nigdy już nie będzie takich filmów jak ten. To jest film akcji, gdzie właśnie stoi ona na najwyższym poziomie. Twoją opinię można jedynie spłukać w sraczu!

ocenił(a) film na 6
anetka

Film mi się ten podobał jak byłem maly byl dla mnie ekscytujący i wspaniały teraz gdy go znowóż obejrzalem jakieś obrzydzenie we mnie sie obudziło nie wiem dlaczego? Może dlatego że ten film nie ma żadnego głebszego przekazu. Poprostu mordobicie i głupie żarty do tego. Katastrofa!

ocenił(a) film na 8
malyadik

A czego oczekujesz po filmie akcji? Jakiego głębszego przekazu?
Uniwersalny żołnierz, Commando, Cobra, Rambo, Zaginiony w akcji i cała reszta to są klasyki. To jest stara dobra szkoła kina akcji i jak już mówiłem, takich filmów już nigdy nie będzie. A szkoda.

ocenił(a) film na 6
tomekd

Tak mogę się przyznać że uwarzam to za klasykę. Poprostu kwestia gustu w dzisiejszym kinie jest mnóstwo kina akcji, które mają jakiś głebszy lub nie przekaz. A poprostu w tamtych czasach inaczej troszke kręcili te filmy i to mi nie pasuję. Ale powtarzam że to kwestia gustu inny woli jakiś film akcji z podtekstem a inny mordobicie i nie mam mu temu za złe każdy ma prawo do własnej oceny.

malyadik

Dla mnie jedynym przekazem filmu akcji, jest dobra zabawa podczas ogladania. Doszukiwanie sie czegoś głebszego w takim filmie to tak jaby szukac przekazu w "Quake III arena", wiadomo, ze tam nie ma zadnego i liczy sie tylko dobra zabawa, dlatego tez nie sa to tytuły kierowane do ludzi bez wyobraźni, wrecz przeciwnie. Trzeba potrafic odroznic realny swiat od tego w ktory mozemy sie przeniesc podczas ogladania takiego filmu czy grania w gre. Oczywiscie to tylko moje zdanie, a mam takie bo lubie sobie czasem zobaczyc cos tego typu.
Pozdrawiam

mike_3

dla mnie film jest swietny!!! nie wszystkim musi sie podobac natomiast słowo "żałość" to zbyt mocna slowo i nieadekwatne do filmu.

Gobblin

kiedyś widziałem i mi się strasznie podobał "Żan Klod i Dolf Lungren" dawali radę - budżet nie był mały i to widać - jak na tamte lata dobry i brutalny film!

ocenił(a) film na 5
cameleon

jest do tego teledysk Body Count-body count in da house madafaka
:)

ocenił(a) film na 8
anetka

Utemperuj trochę język bo wielu ludzi nie zgadza sie z toba to ze ci sie nie podobał to nie znaczy ze wszyscy tak myslą, ja sądze ze film jest świetny.

TUCZNIK

Szanujmy wolność słowa i różne gusty jakie posiadamy ;] HAHAHAHAHAH JAK TO FILM NIE MA PRZEKAZU? Oglądaliście go w ogóle? ;>
:
Uniwersalny żołnierz to taki, który spełni każdy rozkaz swojego dowódcy i do wszystkiego mu się przyda. Przekaz jest następujący: Co się stanie, gdy ktoś będzie chciał z ludzi zrobić marionetki? To zabawa ludzkimi ciałami (która ma niby im pomagać by nie musieli tak cierpieć bla bla bla). Tym osobom, żołnierzom, odbierana była możliwość wolności. Ideał, marzenie każdego dowódcy. Nie mieli oni żadnych wyrzutów sumienia więc mogli zabijać ile wlezie. Trzeba było kasować ich pamięć... pozbawiać ich osobowości. Aż tu nagle czany charakterek zaczyna sobie wszystko przypominać... uwalnia się i zabija. To straszne. Kto wie, czy w przyszłości nie będzie się tak działo ;P?
Film - klasyk. Polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones