PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11387}

Uniwersalny żołnierz

Universal Soldier
6,6 35 402
oceny
6,6 10 1 35402
5,7 7
ocen krytyków
Uniwersalny żołnierz
powrót do forum filmu Uniwersalny żołnierz

W roku 1992 film nie mial sobie równych i był wielkim hitem!Dzisiaj po 18 latach wciąż świetnie sie to ogląda.W tamtych czasach Van Damme i Lundgren,byli moimi idolami dzieki temu filmowi.Pozniej Van Damme troche spuscil z tonu i grał w corasz gorszych filmach az w koncu krecil takie gnioty,ktorych nie dało sie oglądać.Z Lundgrenem sprawa wyglada nieco inaczej bo on oprócz Universal Soldier, Honor Zabójcy i Rocky IV krecił same kiepskie filmy.Ale nie ulega wątpliwości że Universal Soldier to jego najlepszy film.Jak dla mnie to najlepszy film Rolanda Emmericha który nie jest wybitnym reżyserem ale porządnym rzemieślnikiem na pewno!

ocenił(a) film na 7
Glock

Szkoda tylko, że nie doczekał się godnej kontynuacji. Dwa filmy telewizyjne z 1998 wołają o pomstę a późniejszy powrót Van Damme'a z kolejnych dwóch też nie był już tak udany.

użytkownik usunięty
Glock

Zgadzam się. Według mnie jeden z lepszych filmów akcji i najlepszy film z Van Damme'm. Jak dla mnie, lepsza jest tylko seria Szklana pułapka i Terminator 2 (jeśli chodzi o kino akcji).

Uniwersalny to prawdziwy klasyk ;)
fajnie się do niego powraca ;D

ocenił(a) film na 7
marastarantino

Klasyk gatunku :)

użytkownik usunięty

klasyki dziela sie na takie, ktore byly, sa i beda zayebiste po wsze czasy, oraz na takie, ktore byly zayebiste, ale potem sie kapke zestarzaly i juz nie robia tak duzego wrazenia, dalem 9 dla US glownie ze wzgledu na sentyment, bo gdybym go zobaczyl dzisiaj pierwszy raz ocena napewno by byla troche nizsza, natomiast takie filmy jak szklana pulapka czy terminator zaliczam do tej pierwszej kategorii filmow niesmiertelnych, dla ktorych nie mam innej oceny niz 10

Glock

Zgadzam się z Tobą, po prostu klasyk.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones