PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106461}

Upiór w operze

The Phantom of the Opera
7,6 79 647
ocen
7,6 10 1 79647
6,0 6
ocen krytyków
Upiór w operze
powrót do forum filmu Upiór w operze

Usiadłem z nadzieją że seans będzie udany. Myślałem że obejrzę ciekawe widowisko, intrygujące, porywające swoją otoczką. Okazało się że w połowie filmu prawie zasnąłem... mimo to, wytrzymałem do końca. Historia jest tak tandetna jak Harlekiny sprzedawane w kiosku. Nie czułem sympatii do żadnego bohatera - Christine zachowuje się jak rozpieszczone dziecko w sklepie z zabawkami; raz jest z Upiorem, by chwilę potem całować się z Raoulem; 5 minut później widzi Upiora wyglądającego z za rogu i już biegnie, aby się rzucić w jego ramiona. Upiór zachowuje się nie jak dorosły facet, a jak mały chłopczyk, który jest obrażony na cały świat, ponieważ nikt mu nie chce kupić wymarzonej zabawki. Mogę tak przytaczać jeszcze długo elementy fabuły, które mnie drażnią i są kompletnie idiotyczne. Od dawna nie rozczarowałem się tak żadną produkcją, a myślałem że te wszystkie zachwyty nad tym musicalem chociaż po części okażą się uzasadnione. Zastanawia mnie jeszcze co wg was w tym musicalu jest takiego "dobrego" że ma on średnią prawie 8 ?

ocenił(a) film na 6
karolekkkk04

Mam to samo ,zwykle oglądam filmy uważnie, żeby w pełni docenić .Tutaj na początku było fajnie ale po 30 minutach umierałem z nudów i błagałem o śmierć :D

karolekkkk04

Najwidoczniej Pan jeszcze nie potrafi oglądać filmów.

ocenił(a) film na 8
karolekkkk04

Charakter Upiora nie wziął się się powietrza, nie usprawiedliwiam ale weź to pod uwagę

karolekkkk04

Christine - sierota gloryfikująca postać ojca w swojej głowie, spotyka obcego mężczyznę z którym już wcześniej nawiązała więź porównywalnie silną do tej z ojcem, poprzez lekcje śpiewu. Ufa mu bezgranicznie i przypisuje cechy, które chciałaby, żeby upiór posiadał (wszyscy trochę tak robimy na początku każdej relacji.)
Upior- bity, maltretowany, pogardzany i wykorzystywany przez wszystkich, od najbliższych do obcych. Pomogła mu jedna osoba, z którą zauważ że nie nawiązał praktycznie żadnej relacji przyjacielskiej. Może po tej całej krzywdzie nie był w stanie dostosować się do reguł panujących w społeczeństwie. Brał co chciał i w taki sposób, jaki znał, czyli przemocą.
Produkcja bardzo dobrze podkreśla te fakty na temat bohaterów. Dzięki nim logiczne staje się, dlaczego christine tak lata między jednym a drugim. Raul w jej głowie jest kandydatem na kochanka, a fascynacja upiorem zalepia tęsknotę za utraconym przedwcześnie ojcem - dlatego też zdaje się być wobec niego uległa - do momentu, aż zaczyna rozumieć kim jest upiór i dlaczego robi to co robi, dostrzega w nim realną postać z całą paletą negatywnych cech. Dlatego też bez żalu wybiera kochanka i zwraca pierścionek - symbol deklaracji miłości.

To nie tak, że film jest słaby. Po prostu nie odrobiles lekcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones