PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=401089}

Uprowadzona

Taken
7,6 355 105
ocen
7,6 10 1 355105
6,3 27
ocen krytyków
Uprowadzona
powrót do forum filmu Uprowadzona

Uprowadzona niestety nie przypomina filmów z tych starych ,dobrych lat kina sensacyjnego, raczej jest to film akcji który nie wyróżnia się jakoś bardzo na plus, trochę lepsza fabuła, ale ciągła akcja i akcja .. nie pomagają w jakości filmu, po za tym "dojrzały" pan w tym wieku chyba tak łatwo by sobie nie radził w walce ...

SzymonS1

Mi też zupełnie nie przypomina kasyków kina sensacyjnego, wręcz przeciwnie jest współczesny, a tym czym się wyróżnia wśród obecnych filmów spod tego gatunku to odważne sceny, niezłagodzone, oddające siłę furii i vendetty bohatera.

ocenił(a) film na 3
radek0000005

Ja się trochę zawiodłem bo ponoć to jeden z najlepszych filmów sensacyjnych ostatnich lat a rankingu tego gatunku zajmuję aż 6 miejsce ...

SzymonS1

Rzeczywiśćie, coś za wysoko. Niżej w rankingu wiele lepszych filmów. Choć ''Uprowadzona'' to dość dobry film i odstaje od standardów to ocena jest ewidentnie zawyżona. Może to prostota tego filmu (były agent bez żadnych skrupułów i zahamowań, bez litości rozprawia się z bandytami) tak wysoko umieszcza go w rankingu. Także nie rozumiem fenomemenu tego filmu :

ocenił(a) film na 3
radek0000005

Dla porównania Szklana pułapka (która dla mnie miażdzy ten film) 15 miejsce ...

SzymonS1

Najlepszy przykład, nieporównywalnie lepszy od ''Uprowadzonej''. I chyba wiele osób sie z tym zgodzi, a jednak ktoś wystawia te wyższe noty właśnie temu. No nie wiem jak to wytłumaczyć. Trzeba tu opinii kogoś z innym punktem widzenia, niż nasz ;)

ocenił(a) film na 3
radek0000005

Odpowiedz moim zdaniem jest taka że ludzie wszystko co nowe (bo 2008 rok to dość młody film) i dobrze wypromowane kupią bez większego zastanowienia ...

SzymonS1

Coś w tym jest, ale co w takim razie z blockbusterami, które zalewają kina (są świeże, wypromowane) i zostają zjechane przez widzów. Rzadkością obecnie jest, żeby któryś blockbuster miał ocenę wyższą, bądź równą 7,0. Mam takie wrażenie, że albo jest zbiorowy hejt albo zbiorowy zachwyt. Ludzie myślą, że oceniają subiektywnie, ale tak naprawdę sugerują się recenzjami, ocenami, opiniami, przez to wypaczają swój własny pogląd na film. :}

ocenił(a) film na 3
radek0000005

Przykład zbiorowego hejtu: Zmierzch, polskie seriale .. a i tak ludzie w tym zwłaszcza nastolatki się na to pierwsze napalają,
Zbiorowy zachwyt: to np. Skazani na Shawshank, jeśli czemuś się przyczepi łatkę "świetny film" to ludzie łatwo to po prostu, jak to mój znajomy kiedyś powiedział "łykną jak pelikan" nie mam nic do "Skazanych .." lecz np. czytałem na forum Filmwebu jak jeden zapewne młodociany widz pisał że zabiera się za seans tego filmu i już przed obejrzeniem wie że da minimum 9, bo to arcydzieło jest i tak trzeba tak oceniać, jestem pewien że gdyby np. Kevin sam w domu wyszedł w 2013 roku to w pierwszej setce rankingu przy odpowiedniej promocji by był ...

SzymonS1

Taki jest obecny świat, przepełniony paradoksami i niedorzecznośćiami. Cóż trzeba wytrwać, nie dać przerobić przez masową maszynkę do mielenia i być indywidualnym i bezstronniczym.

radek0000005

Taka trochę bajka, no bo wiadomo kogo mafia porwie jeśli chodzi o nie winne dziewczyny nikt żywy z tego nie wyjdzie, mówi chyba o tym film z Alicją Bachledą Curuś, film porusza też problem że ile ofiar musiało zginąć by uratować jedną dziewczynę z piekła na ziemi. Dobrze że chociaż w filmie dobrze się wszystko skończyło.

ocenił(a) film na 8
SzymonS1

Gdzie można znaleźć taki ranking?

ocenił(a) film na 3
AdWienc

Na Filmwebie .. mniej więcej na środku przy samej górze jest zakładka "rankingi" (pod Filmweb.tv) a jak już wejdziesz to po prawej stronie masz podział filmów na gatunki min. sensacyjny

ocenił(a) film na 8
SzymonS1

"<<dojrzały>> pan w tym wieku chyba tak łatwo by sobie nie radził w walce ..."
W tym sęk, że to nie był zwykły pan, a emerytowany tajniak. Lata praktyki. ;)

ocenił(a) film na 8
SzymonS1

Ten pan jest chyba byłym agentem (trochę dawno oglądałem)

ocenił(a) film na 3
AnthonyCole

A sądzisz że nawet najlepszy agent jest w stanie pokonać kilkukrotnie w taki sposób grupę ludzi ???

ocenił(a) film na 3
AnthonyCole

Nawet jeśli to co z tego ?

ocenił(a) film na 8
SzymonS1

Jest dobry w tym co robi od może kilkudziesięciu lat więc czemu nie no ale czego się spodziewałeś że Liam będzie grał młodzieniaszka czy że już na początku będzie ranny po czym zginie

ocenił(a) film na 3
AnthonyCole

Można powiedzieć że on tak naprawdę zrobił z siebie właśnie młodzieniaszka poprzez sceny walk w stylu Stevena Seagala co zrujnowało film, poza tym Nielsen nie pasował do takiej roli...

ocenił(a) film na 8
SzymonS1

pasował lepiej niż Seagal on by zwalił ten film

ocenił(a) film na 3
AnthonyCole

Pasował lepiej niż Seagal, ale walczył w jego stylu co wyglądało śmiesznie... zresztą Seagal to jest parodysta filmów akcji, wszędzie gdzie zagra jest mega bohaterem..

ocenił(a) film na 8
SzymonS1

ok, rozumiem i chyba musze sie z toba zgodzic

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones