PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=401089}

Uprowadzona

Taken
7,6 355 409
ocen
7,6 10 1 355409
6,3 28
ocen krytyków
Uprowadzona
powrót do forum filmu Uprowadzona

do rewelacji czy geniuszu mu daleko, dobrze się ogląda bo akcja biegnie sprawnie (nie skomentuję faktu jednego supermena kopiącego dupy całej albańskiej mafii i zgrai francuskim tajniakom) dużym plusem jest bezkompromisowość Bryana - wiesz coś - bam! - już cie nie ma (zresztą Liam Neeson w roli zdesperowanego tatusia to również zaleta filmu), ale to co zrobiono z zakończeniem? NIEWYBACZALNE! Flaki w oleju na zasadzie "Poklepmy się po pleckach, popłaczmy, a Kim po tym co przeszła, dalej pobiega jak dziki piesek spuszczony z łańcucha a potem pośpiewa u gwiazdki pop". Zamiast tej trefnej papki można było zrobić np. milczącą scenę Brayana i Kim siedzących w samolocie z grobowymi minami, albo ujęcie po całej serii tych lotniskowych przytulanek, kiedy Bryan czeka na taxi.. dostaje kulkę w łeb. I Tyle, a zmieniłoby wiele.

ocenił(a) film na 9
starlight_2

też się rozczarowałam zakończeniem.
przesłodzone.
Kim podskakująca radośnie jak mała dziewczynka do mamusi i ojczyma... a gdzie strach? ból? upokorzenie? jakiś głod narkotykowy? COKOLWIEK?

Dobrze, że jej jeszcze ojczym drugiego konika nie sprezentował na koniec z okazji szczęśliwego powrotu do domu.


ale i to nie zmienia faktu że cichutko sobie szlochałam przez cały film nad losem uprowadzanych w podobnych celach na całym świecie kobiet i dziewczyn.

użytkownik usunięty
starlight_2

Wszystko zależy czego oczekujemy od filmu ja chciałem jedynie akcji w stylu kinowego Bourne'a. Jednak zgodzę się s przedmówczyniami... zakończenie fatalne.. ale kulki bym mu nie sprzedawał... nie znoszę tak kończących się scenariuszy.

A ja byłem zaskoczony, że tak żałośnie się zakończył ten film, po ocenie na FW liczyłem na coś oryginalniejszego. Owszem akcja trzyma poziom, film nie nudzi, ale też rewelacją specjalnie nie jest. Nic nowego, ale przyjemnie się ogląda niewątpliwie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones