PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10040794}
5,4 364
oceny
5,4 10 1 364
V H S 85
powrót do forum filmu V/H/S/85

Szalone lata 80

ocenił(a) film na 7

Moim zdaniem ta część jest lepsza niż V/H/S/99, gorsza niż V/H/S/94. Ma swoje plusy: fajne odwzorowanie klimatu lat 80 przez kolorystykę, zdjęcia i same elementy kreacji. Jeden z segmentów nawet wydaje się ubierać obawy tamtej dekady (słusznie lub nie) przed nagłą komputeryzacją ("TKNOGD"). Innym razem mamy nawiązanie do prawdziwych wydarzeń ("God of Death"). Spora doza szaleństwa typowego dla serii. Kilka nowych rozwiązań - tutaj nie chcę spoilerować.

Na minus: segment przewodni ponownie zdaje się nie łączyć pozostałych, ale wierzę że sam w sobie może się komuś spodobać. Muzyka - w filmach found footage niepotrzebna jako tło, bo burzy samą konwencję "odnalezionej, amatorskiej/przypadkowej taśmy". Gry aktorskiej nie oceniam, bo żaden ze mnie krytyk.

Segmenty w miarę równe, to też nie ma takich które wbijają w fotel kosztem słabszych, jak zwykle bywało. Mimo to, jakbym miał wybrać ulubiony to "God of Death".

ocenił(a) film na 7
Pijany_Wilk

Mi podobała się historia wokół VII i szkoda że jej dalej nie pociągnięto. Podejrzewam że rodzinka mieszkała w Teksasie - stąd tyle giwer mieli - a wiadomo jaka tam jest kara. Władze pewnie by sfingowały egzekucję i pokroiłyby na żywca naszą dumną bohaterkę by dowiedzieć się jak to możliwe że jeszcze żyje :-P

ocenił(a) film na 7
borsuk96

Tak, to też dobra historia, u mnie na drugim miejscu. Ma potencjał na film pełnometrażowy zamiast tylko segmentu, to na pewno. :D

ocenił(a) film na 7
Pijany_Wilk

Jeszcze jedna sprawa. To co mnie ujęło w tej części to to że wreszcie większość nagranych filmów ma bardzo dobrą jakość w przeciwieństwie do poprzednich części. Jak chce się pan uśmiać to od shuddera polecam : deadstream i godzina oczyszczenia. Też dobry czarny humor tam lata :-P

ocenił(a) film na 7
borsuk96

Deadstream oglądałem, ale Godzinę Oczyszczenia muszę nadrobić, dziękuję bardzo. :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones