PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1146}
7,7 157 372
oceny
7,7 10 1 157372
7,4 29
ocen krytyków
Vabank
powrót do forum filmu Vabank

to jakim sposobem chłopaki zarabiają na skoku po 20 tys na głowę. Oprócz tego zwracają jeszcze pieniądze wdowie po Tadeuszu. Ktoś ma jakiś pomysł?
Oglądnąłem dzisiaj po raz 123-ci i pierwszy raz o tym pomyślałem. Po za tym stwierdziłem, że więcej już lepiej nie oglądać, bo zamiast skupiać się na fabule i świetnych dialogach to szukam dziury w całym :). Ale skoro już zacząłem...Najpierw w filmie jest scena gdy Kramer na drodze poznaje Natalię, a później dopiero Duńczyk rozkminia co blokuje alarm. Czyżby chłopaki już wcześniej wiedzieli jak taka blaszka będzie wyglądać? W sumie niewykluczone, choć mało prawdopodobne. Dalej to wyszukane na siłę: współczesne włączniki światła i zamki w mieszkaniu Natali i sąsiadki, wychylający się Moks z dachu, który wypatruje Kwinty - z perspektywy chłopaków leży przy kalenicy dachu z piorunochronem, a z perspektywy ulicy wychyla się z krawędzi nad rynną (przy dwuspadowym dachu to niemożliwe), godzina na zegarze podczas wizyty Kwinty u wdowy po Tadeuszu jest z każdym ujęciem inna, o blokach, czy samochodzie pod plandeką nie wspomnę. Chyba jednak przesadzam z tymi detalami...A jeszcze jedno. Skoro Natalia była narzeczoną Moksa, to moim zdaniem za łatwo ją wystawił, bo nie chce mi się wierzyc, żeby Kramer poprzestał podczas wizyty u niej na zabawie kartami...

wazon

co do kasy, u Kramera zostawili tylko 400 tys. sobie wzieli 100 i Kwinto swoją część oddał wdowie.

Linda786

Zgadzam się ;)

ocenił(a) film na 9
Linda786

Ale w którym momencie pada ta kwota 400 tys? Jeśli faktycznie tak było to powinno to dać do myslenia komisarzowi Przygodzie - co się stało z resztą kasy. O ile pamiętam to po napadzie w banku gdy pada pytanie ile tam było pieniędzy jest mowa o 600 tys. i papierach wartościowych.

ocenił(a) film na 9
wazon

Moim zdaniem najwięcej do myślenia komisarzowi Przygodzie powinno dać to, że dziura w kasie była wypruta na jedną półkę, a kasa zniknęła ze wszystkich (co z resztą słusznie zauważył) ale raczej do myślenia w drugą stronę (co jak co ale Kramer idiotą nie był i za takiego go chyba komisarz nie uważał). Jest to chyba jeden z najbardziej niedopracowanych elementów filmu, mogli się w tej scenie bardziej postarać i lepiej to zrobić. No ale na szczęście nie było takich wielu i film jest rewelacja.

kitus

Oczywistość sceny była chyba na użytek widza. Nawet gdyby wycięcie było na całej wysokości, to zapewne część pieniędzy uległaby nadpaleniu (temperatura zapłonu papieru to ok.230 st. C) i zostałyby ślady. Ponadto rozpoznany odcisk palca był nie na kasie, ale na blokadzie alarmu. Z punktu widzenia policji Kramer mógł mieć pomocników (wnoszenie sprzętu, praca palnikiem etc.) i to oni mogli być głąbami. Z drugiej strony to tylko w serialach policjanci drążą sprawy do rozwiania wszelkich wątpliwości. W realnym życiu nie mają na to czasu, a przełożeni rozliczają ze skuteczności. A tu jest winny - sprawa rozwiązana.

ocenił(a) film na 10
wazon

Też kiedyś zastanawiałam się nad sprawą tej kasy, ale scena ze znalezieniem forsy w jednym z krzeseł była moim zdaniem luźnym nadmienieniem, że słynny kasiarz Kwinto miał takich "odłożonych zapasów" ze swojej przeszłości znacznie więcej. Co do innych Twoich wątpliwości - sądzę, że i tu można sobie to na spokojnie wyjaśnić w miarę sensownie i logicznie. I ja kilka dni temu po raz setny chyba obejrzałam ten film, ciągle z tym samym podziwem i pokorą dla mistrzostwa Twórcy. Jednym słowem: REWELACJA! Pozdrawiam. :)

wazon

123 razy oglądałeś film i nadal nie wiesz skąd "nadmiar" pieniędzy w banku Kramera?
Czyżby scena z Janem Rożkiem zupełnie o niczym Ci nie mówiła?
W tej jednej, jakże zabawnej scenie, dosadnie jest pokazane, w jaki sposób Kramer się wzbogacał.

ocenił(a) film na 10
rolnik_sam_w_dolinie

Ile pieniedzy zrabowano mowi Kramer. Skad wiadomo ze mowi cala prawde. Moze bylo jak z amber gold i synem premiera vel ekspert lotnictwa

ocenił(a) film na 10
wazon

kasa nie musi się zgadzać Kramer mógł ponieść koszty

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones