PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659080}

Valerian i Miasto Tysiąca Planet

Valerian and the City of a Thousand Planets
6,4 70 197
ocen
6,4 10 1 70197
4,3 15
ocen krytyków
Valerian i Miasto Tysiąca Planet
powrót do forum filmu Valerian i Miasto Tysiąca Planet

wyobraźnia dzisiejszych nastolatków. Nie mogę zrozumiec, dlaczego kolejne popłuczyny amerykańskich komiksów zarabiają na kolejne jeszcze gorsze części, a film SF z przekazem dobra, przebaczenia i życia w spokoju zakończy się pewnie na jednym obrazie. Pomijam fakt, że dzieło Luca B. jest przepiękne wizualnie. Nie wiem, czy niska powierzchownośc młodzieży nie mogła zaakceptowac doboru aktorów, czy pacyfistyczna wymowa dzieła.

hist1410

Może po prostu 'Valerian' był za mało amerykański dla widowni w USA - francuski reżyser, francuski komiks, francuski główny aktor - i trochę to nawet słychać w dialogach, bo po angielsku Valerian mówi dość niewyraźnie i nie do końca pewnie. W Piątym Elemencie był Bruce Willis z którym amerykański widz mógł się utożsamiać, a tu chyba to nie wyszło.. To tez smutne, ale co zrobić...

ocenił(a) film na 4
hist1410

ludzie nie mają nic do pacyfizmu, mają bardziej do słabo nakręconych filmów. Zaakceptowanie aktorów jest naprawdę bardzo ciężkie bo dwójka głównych bohaterów castingowo wypadła beznadziejnie.

hist1410

Z Twoją wyobraźnią też nie najlepiej. Wiadomo było, że w USA nie zarobi wiele, bo Amerykanie wolą swoje superprodukcje. Tak to już jest. Podobnie jest na świecie - Star Warsy czy filmy Marvela to po prostu potężne marki, które są znane wszędzie, stąd już na starcie mają wielkie szanse. Valerian miał więc trochę pod górkę, żeby się przebić. Ale z pewnością zrobiłby to, gdyby scenariusz był na wysokim poziomie. Niestety, nie był. Zapewne większość poszła do kina tylko z powodu efektów specjalnych na wysokim poziomie lub dlatego, że Luc Besson jest znany chociażby z genialnego Piątego Elementu. Niestety, scenariusz Valeriana często kuluje, jest za mało dopracowany i przemyślany. I mówię to jako osoba która mimo wszystko lubi ten film i filmy Bessona ogółem. Przesłanie pacyfistyczne fajna rzecz, ale to za mało.

ocenił(a) film na 4
hist1410

Ten film jest po prostu słaby treściowo i nudny , pomimo efektów specjalnych na wysokim poziomie scenariusz kiepsciutki.

ocenił(a) film na 10
Ami_656

Nudny to ty jeteś , lecz jeszcze o tym nie wiesz :)

ocenił(a) film na 2
Ami_656

Propo tego. Mam recenzję z roku 2021 na Youtube z zachęcającą miniaturką na kanale "Grobir Recenzent" ;)

ocenił(a) film na 3
hist1410

Bo ten film to jest żenada

ocenił(a) film na 10
kard900_filmaniak

Ja oglądałem ten film bez innych zewnętrznych bodzców , jak smażenie kotletów itp i oglądało mi się go super :)

ocenił(a) film na 3
greg_papaj

Widziałem to w kinie i po tylu latach w dalszym ciągu uważam że jest beznadziejny pozdro

ocenił(a) film na 5
hist1410

Fajnie czytać, że mam 45 lat i jestem młodzieżą, bo dla mnie ten film, to wydmuszka. Barwne, ładne i puste. Aktorstwo jest tu boleśnie cienkie. Żadne przesłanie, tego nie zreanimuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones