PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659080}

Valerian i Miasto Tysiąca Planet

Valerian and the City of a Thousand Planets
6,4 70 198
ocen
6,4 10 1 70198
4,3 15
ocen krytyków
Valerian i Miasto Tysiąca Planet
powrót do forum filmu Valerian i Miasto Tysiąca Planet

Piąty Element

ocenił(a) film na 6

mi przypomina

ocenił(a) film na 6
Nosferatu8

Wspaniałe wspomnienia wracają. Szkoda że Eric Sierra nie robi muzyki, bo do Piątego Elementu stworzył oprawę niezwykłą i niezapomnianą. Siłą Piątego Elementu był autorski scenariusz, tutaj może być zgrzyt - albo i nie, po prostu Besson opowie tą historię na swój sposób. Bardzo się cieszę że powstanie wielkie widowisko..

Lucas207

można śmiało powiedzieć, że bez muzyki Sierry Piąty Element nie byłby Piątym. Jego muzyka to wręcz Szósty Element ;) Wątpię, żeby Valerian zbliżył się do tego arcydzieła, bo Besson wzniósł się wtedy na wyżyny geniuszu, którego ostatnio mu brakuje...i to znacząco... Ale kto wie - mam nadzieję, że się mylę..

ocenił(a) film na 6
dewille

Zobaczymy... film musi się wybronić historią, fabułą, własna wyjątkowością, bo obecnie produkcji fantasy czy sci-fi mamy aż nadto i trzeba się jakoś wybić. A on to potrafi. Miejmy nadzieję że nadal.

ocenił(a) film na 7
Nosferatu8

Nic dziwnego. Twórcy filmowi często czerpali z tego komiksu, który zadebiutował w 1971 roku. Z komiksu zaczerpnięto nie tylko do Piątego Elementu, ale również do Gwiezdnych Wojen.

Patrz tutaj: http://programowanie.cal.pl/valerian.jpg

ocenił(a) film na 8
Nosferatu8

Niby reżyser ten sam, ale więcej skojarzeń mam z epizodami 1-3 "Gwiezdnych wojen" czy "Star trekiem" niż z "Piątym elementem".

Osobiście nie przepadam za "Piątym elementem" ze względu na te liczne groteskowe przerysowania i kontrasty (ze szczególnym wyróżnieniem dla roli Chrisa Tuckera), a tych w zwiastunie "Valeriana" nie zauważyłem.

użytkownik usunięty
Nosferatu8

Gdyby tak jeszcze...
ht tps://youtu.b e/84s2mAIE0Bg

użytkownik usunięty
Nosferatu8

oby nie był jak Jupiter z drewnem Tatumem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones