PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=135169}
7,2 7 134
oceny
7,2 10 1 7134
7,0 10
ocen krytyków
Vera Drake
powrót do forum filmu Vera Drake

aplikowana w zastępstwie miłości i empatii.

jo777

A mnie przeraża miłość i empatia aplikowana bez moralności i może nawet bez zdrowia psychicznego.

ocenił(a) film na 3
Franio

Odwróciłeś tylko te słowa po cyrkowemu, byle im zaprzeczyć, z zawziętym sercem i umysłem.

mojekonto1

Z osobami takimi jak Ty nie warto dyskutować. Nawet nie rozumiesz tego co napisałem.

ocenił(a) film na 3
Franio

Mój drogi chłopcze-cyrkowcze, empatia i miłość jest sama w sobie najwyższą formą moralności. Miłość jest najskuteczniejszym środkiem wychowawczym, lekiem, terapią, środkiem przeciwko złu, drogą do zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego. A więc to Ty nie rozumiesz, co napisałeś. Mam nadzieję.

mojekonto1

Empatia i miłość bez moralności nie może sama w sobie być moralnością (to jest kompletnie nielogiczne). Na przykład pedofile tłumaczą się, że szczerze kochają dzieci. Sadyści-psychopaci czasem z miłości zabijają swoje ofiary. Jedna z pielęgniarek, która masowo uśmiercała starych i chorych pacjentów tłumaczyła, że robiła to z empatii. Tak właśnie wygląda miłość i empatia pozbawiona moralności.
To właśnie moralność tłumaczy, jaki rodzaj miłości lub empatii jest patologią, a jaki nie jest. Nie zaklinaj rzeczywistości w imię pseudo-liberalizmu.

jo777

http://pl.wikipedia.org/wiki/Azyle_si%C3%B3str_magdalenek

jo777

pięknie powiedziane.
dziękuję :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones