PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=418679}

Vexille

Vexille: 2077 Nihon Sakoku
6,9 3 922
oceny
6,9 10 1 3922
Vexille
powrót do forum filmu Vexille

Oglądałem ten film na przemian pękając ze śmiechu i ziewając. Zupełnie nie rozumiem jak można zachwycać się takim bzdurami, gdy się ma więcej niż 5 lat.

ocenił(a) film na 6
sendspam

jak ludzie w zyciu nie widizlei zadnego dobrego anime to taki gniot uwazaja za cudo, normalne ...

ocenił(a) film na 8
slocik

No nie do końca, zależy co kto lubi. Ja oglądam dużo anime i jakoś nie uważam, że to jest gniot. Oczywiście nie ma to szans z Appleseed, FF VII, czy np. Myself-Yourself, ale też jest fajne. Coś w stylu amerykańskiego kina (trochę mi hollywood trąca), ale da się przeżyć i przyjemnie przynajmniej się ogląda ;)

Leszczu_zmienli_nick_jeb

Nic się w tobie nie buntuje wobec pomysłu rozwijania stalowej linki z prędkością 500 km/h ze szpuli zamontowanej na kilku płaskowniczkach? Nic ci nie zgrzyta w pomyśle nęcenia STALOWĄ linką "jaguarów" w STALOWYM tunelu? Nic cię nie rozśmiesza w pomyśle tworzenia cyborgów, nad którymi nie jest w stanie panować ich twórca - nie wie gdzie są, nie wie co robią? Nie spadasz z krzesła ze śmiechu, gdy widzisz, że superhiperszczelne superhiper pole ochronne plus setki strażników przepuszczają ot tak dryfujący statek?

sendspam

Tunel był ceramiczny...o czym zresztą bohaterowie mówili, a statek był japoński i niedryfujący tylko płynący do Japonii.
Tak na marginesie.

Czepianie sie realizmu nie ma sensu - przecież nie o to chodzi w anime...Jest naprawdę mało filmów które mają jakieś realne zakotwiczenie w prawach fizyki.

Ale faktycznie do polskich kin trafia mało dobrego anime. Zapewne dlatego, że jest mały popyt na nie.

Pozdrawiam ciepło.

sendspam

Hm, a nie buntuje się w tobie nic wobec czegokolwiek w jakimkolwiek filmie? To jest FILM. W dodatku NIEDOKUMENTALNY. Z takim podejściem proponuję zająć się filmami przyrodniczymi (dosłownie, nie w przenośni)- tam raczej wszystko dzieje się zgodnie z rzeczywistością. Podejrzewam, że już w dzieciństwie powinieneś sią buntować na widok Żaby Moniki, tudzież Pszczółki Maji gadającej ludzkim głosem :).

Nie zgadzam się z przytoczonymi powyżej przykładami, bo świadczą tylko o tym, że niedokładnie obejrzałeś film - tutaj trafna wypowiedź aqutia na temat. Nie jestem szczególną fanką anime, ale chyba właśnie do takiej tematyki ten obraz nadaje się nabardziej: fantastyka. W przeciwnieństwie do telewizyjnych wiadomości nikt Ci nie wmawia, że anime to prawda.

Pozdrawiam

Tosia_3

"W przeciwnieństwie do telewizyjnych wiadomości nikt Ci nie wmawia, że anime to prawda."

No jak dla mnie to podsumowanie miesiąca! :) Wielkie i szczere gratulacje!! :))

sendspam

no to trochę pospojlerujemy

kolega oglądał jednym okiem chyba...
statek był "japońskim" kontenerowcem a nie dryfującym statkiem...
tunel był ceramiczny a nie STALOWY...
nic mnie nie rozśmiesza w pomyśle tworzenia androidów nad którymi traci się kontrolę (jeżeli chodziło tobie o Saito, bo jeżeli masz na myśli mieszkańców Tokio to oglądałeś nie tyle jednym okiem co chyba raczej z toalety - te androidy powstały z ludzi wbrew swojej woli, podstępem i w ramach eksperymentu stopniowo tracąc kontrolę nad sobą)

z drugiej strony jest się oczywiście czego czepić - jak choćby tej linki rozwijającej się z dużą szybkością, notorycznego łapania przez bohaterów rozgrzanych przedmiotów bez widocznych oznak poparzeń (Maria trzyma tę nieszczęsną szpulę w ostatniej fazie lotu tunelem, Vexille rozgrzaną zapewne lufę karabinu robota strącając helikopter), faktu otrzymania bezpośredniego trafienia w głowę helikopterem :)) oraz wyjścia w całości (niemal) ze spektakularnego jego rozbicia....

czepiać się można tylko... po co? jest to i tak moim zdaniem jedna z najlepszych anime długometrażowych dotąd powstałych. Fabuła trzyma się kupy dużo mocniej niż np. w takim Appelseedzie, są bardzo ładne ujęcia porównywalne do tych z Wonderful Days a jedynym z mocniejszych zgrzytów jest nierówny poziom ścieżki dźwiękowej (tutaj przywołane Wonderful Days bije na głowę podobnie jak GITS)

jest akcja i atrakcja, sporo nawiązań do klasyków sf (jak choćby wspomnianej Diuny czy GITS - na targowisku). Ja polecam bo w tych czasach trudno już o dobre SF. 9/10. Jak tylko będzie w kinie to z przyjemnością obejrzę jeszcze ze dwa razy.

ocenił(a) film na 9
Leszczu_zmienli_nick_jeb

Sorry man ale Appleseed to przy tym miernota, przynajmniej Ex-machina (dawno nie widziałem tak marnego scenariusza anime). Obejrzałem oba filmy w jeden wieczór. Vexille chociaż na kilka dziwnych momentów to generalnie poprawna pozycja w gatunku. Daje 9/10.

Bigos_6

Napisz mi proszę, w którym miejscu Appleseed (I czy II część, whatever) ustępuje Vexille.

sendspam

A w jakim kinie oglądaliście? Bo u mnie nie ma ani w repertuarze Multikina, ani Heliosa, ani Cinema City...

Eliraelle

heh a jak myślisz? w kinie.. domowym

ocenił(a) film na 8
Eliraelle

No niestety nie sądzę, aby w moim mieście w którymkolwiek kinie puścili jakieś anime :( Takie już szczęście niektórych

ocenił(a) film na 9
Leszczu_zmienli_nick_jeb

A według mnie bardzo dobre anime, jedno z czołowych, na pewno pełnometrażowych pozycji dostępnych w Polsce i na świecie nie zaryzykowałbym stwierdzić. Bez przesady, że jest w pełni przewidywalne. Piękna moim zdaniem animacja, genialna muzyka, wielka dynamika i odczuwalny cyberpunkowy klimat. Tego wielu pozycją brakuje. Ale to trzeba obejrzeć albo w kinie albo w b.dobrej jakości na dobrym sprzęcie (a na pewno głośnikach). I nie mówcie mi tu o realistyczności czy jej braku. W elfen liedzie panienka rozpieprza głowy na lewo i prawo, w dragon ballu było podobnie, a tyle ludzi się nimi zachwyca :) (Wszak ja elfenem również :P).
Pozdrawiam i polecam oglądać z głową ;)

adx666

Może to nie jesy odpowiednie miejsce, ale napiszcie wasze TOP-(powiedzmy)5 pełnometrażowych filmów anime(anime, nie animacji komputerowych), niekoniecznie cyfrowych.
Moje TOP-5:

1. Final Fantasy VII: Advent Children (zaznaczam- jestem miłośnikiem gry;))
2. Appleseed
3. Ghost in the Shell (seria filmów)
4. Appleseed II: Ex Machina
5. Vampire Hunter D: BloodLust.

sosna777

No stare dobre Ghost in the szel...

ale czy wszyscy zapopmnieli juz o Akira?

ocenił(a) film na 8
sosna777

1. Final Fantasy VII: Advent Children
2. Final Fantasy The Spirits Within
3. Księżniczka Mononoke
4. Vampire Hunter D
5. Ghost in the Shell

sosna777


Do sosna777:

Może to nie jesy odpowiednie miejsce, ale napiszcie wasze TOP-(powiedzmy)5 pełnometrażowych filmów anime(anime, nie animacji komputerowych), niekoniecznie cyfrowych.
Moje TOP-5:

1. Final Fantasy VII: Advent Children (zaznaczam- jestem miłośnikiem gry;))



ZAZNACZAM- nie animacji komputerowych hmmm...

ocenił(a) film na 7
sendspam

Odpowiadając sosna777(sośnie777?):

1. Ghost in the shell (całość)
2. KaiDohMaru
3. Nausicaä of the valley of the winds
4. Princess Mononoke
5. Girl who leapt through time
6. Vexille & Appleseed

ocenił(a) film na 10
sendspam

To jest typowe kino akcji i w tym gatunku lepszego anime nie widziałem. A od strony technicznej to już w ogóle cudo. Ja tam bardzo polecam.

ocenił(a) film na 8
amigosh

Absolutnie zgadzam się z przedmówcą, to właśnie techniczna strona filmu ujeła mnie najbardziej Anime 3D świetnie sie prezentuje, a zwłaszcza sceny walki, aż ciarki przechodzą. Futurystyczna wizja, gdzie maszyny chcą obiąc władze nad światem, oklepana w scenariuszach tu wypadła dobrze w całości, podobały mi sie nawiązania do innych filmów szczególnie do Diuny. Również polecam.

sendspam

A ja nie polecam, oj bardzo źle sie to ogląda, straszna kicha w swoim rodzaju, sorry ale głupota aż bije z tego obrazu. Według mnie to już nie anime tylko animacja komputerowa z cell shadingiem dosyć sztywna do tego, jako fan anime odradzam.Moja ocena 3/10

ocenił(a) film na 6
sendspam

Mi nie przeszkadzał motyw z tą szpulą drutu. Byłem już pozbawiony złudzeń dzięki scenie na początku, gdzie samolot bez problemu przecina skrzydłem tamten gmach;)
Ale co do reszty filmu też nie jest rewelacyjnie. Spora część scen akcji bardziej przypomina gre wideo niż normalny film (montaż i ujęcia). No i niestety postacie są dosyć płaskie i sztuczne, mało się przejmowałem ich losem.
To co mi się w filmie mi się spodobało był sam motyw z przemianą ludzi w androidów (fajny moment z metalowym szkieletem na pustynii) i sceny z "Jaguarami". Niestety film jako całość wypada średnio. A szkoda bo pomysł na film był dosyć oryginalny.

Tym którym Vexille się spodobał lub nie, polecam sięgnąć po Akirę. Idealne połączenie kina akcji i SF, który ma wszystko czego brakuje w Vexille.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones