PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=418679}

Vexille

Vexille: 2077 Nihon Sakoku
6,9 3 922
oceny
6,9 10 1 3922
Vexille
powrót do forum filmu Vexille

appleseed vs vexille

ocenił(a) film na 10

vexille jest genialne maim zdaniem lepsze od appleseed lepsza animacja lepsza fabuladaje9/10

karasu

oj karasu chyba zapomniales komplatnie appleseed-a jak dla mnie bije vexille na glowe ... a wiec 1:1

ocenił(a) film na 7
karasu

Hmm...ciężki wybór.Pod względem fabuły Appleseed posiada większe wypróbowane już "zaplecze" i trochę więcej wątków, za to scenariusz Vexille ma większy potencjał choć w kilku miejscach niewykorzystany. Wizualnie obu filmom niewiele można zarzucić, fakt Vexille jest nowszy i powiedziałbym, iż bardziej cieszy oko. Rzecz, która przechyliła dla mnie szalę to muzyka. Prawie taka sama ekipa odpowiada za muzykę w obu filmach i tu muszę stwierdzić: na Appleseed ekipa odpowiedzialna za muzę nabrała doświadczenia stwarzając przyzwoity soundtrack, bo ścieżka dźwiękowa z Vexille po prostu wymiata! :) Podsumowując, Appleseed vs. Vexille ze wskazaniem na ten drugi.

jamadar

co do muzyki to zgadzam sie z toba jamadar ...

karasu

Oba dobre, ładnie zrobione, ale zdecydwanie Appleseed. Polubiłem bohaterów, polubiłem akcję i co jakiś czas lubię obejżeć sobie i pierwszą i drugą. Natomiast Vexille poza początkiem wogóle mnie nie wciągnął, bohaterowie mnie nie zainteresowali. I poza początkiem i końcową sekwencją zwabiania Jaguarów jakoś nie mam ochoty powtarzać. A w dodatku cały czas mam wrażenie że twórcy baaaaardzo wzorowali się na Appleseedzie jesli chodzi o wiele pomysłow i rozwiązań.

karasu

Pod względem wykonania być może Vexille jest lepsze od Appleseed ale kiedy popatrzymy na przedział czasowy dzielący obie produkcje to Vexille wcale nie wypada tak dobrze.Co więcej niedawno wyszedł Appleseed Ex Machina (kontynuacja pierwszej części) który oglądałem i stwierdzam że Vexille wygląda przy nim baaardzo słabiutko.

Pod względem fabularnym również wygrywa u mnie Appleseed. Jest bardziej oryginalny w przeciwieństwie do Vexille który jest wtórny i nie wnosi nic nowego(ale to dostrzeże tylko fan anime którego zainteresowania wybiegają daleko poza telenowele dla nastolatków typu Bleach czy Naruto).

ocenił(a) film na 6
rakemi83

vexille wygląda jak filmiki renderowane z Tekkena 2 z PSX robione z 10 lat temu.
Nie kapuje zupelnie czemu sie tak podniecacie wizualiami vexille.
Tylko postacie mają fajną animacje - reszta strasznie pusta i bez szczegółów. Pod wzgledem "kreski" o wiele lepszy appleseed.

ocenił(a) film na 4
karasu

Vexille - swietna animacja, oraz strasznie nudna fabuła.
Appleseed ExMachina - swietna animacja, fabuła lepsza niz w jedynce.
Jak tylko wyjdzie to na dvd to od razu kupuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones