PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=418679}

Vexille

Vexille: 2077 Nihon Sakoku
6,9 3 922
oceny
6,9 10 1 3922
Vexille
powrót do forum filmu Vexille

mianowicie wkrecil mnie klimat vexille ale nie mam pojecia o anime prosze o polecenei tytuow w klimacie sf i wykonanych tylko w technologi komputerowej inne odpadaja z gory dziekuje:d

ocenił(a) film na 10
barto_pl

Polecam: Appleseed, Final Fantasy: The Spirits Within oraz Final Fantasy VII: Advent Children. Jak by ktoś znał inne tytuły to dołączam się do prośby przedmówcy

barto_pl

Yhhh... Nie wiem z jakiego powodu powstał ten pociąg do animacji komputerowej 3d. Ale całe szczęście nie zostało specyzowane, w jakiej konkretnie animacji komputerowej, wiec podam parę tytułów 2d wykonanych również w całości w komputerze:
-Texhnolyze
-Ghost in the Shell 2: Innocence (tu mamy taką piękną animację 3d, że wasze appleseedki i vexileski się chowają na przedbiegach)
-Noein
-Pale Cocoon
-Zettai Shonen

barto_pl

dzieki bardzo noze przylizyc laikowi rodzej technik?;)

barto_pl

z tych wszystkich wymienionych jak dla mnie appleseed jest najlepszy...final fantasy VIII ma troche prymitywną fabułę dlatego ja go osobiście nie polecam...ghost in the shell również bardzo fajny ale widziałam tylko kinówki...serial nie rpzypadł mi do gustu;/

barto_pl

Pisano już o prawie wszystkim, ale jeżeli chcesz troszkę sf to polecam także, WonderFul Days, jest to produkcja Koreańska, ale zaliczane do ... Japońskiego Anime, Film świetny no i tak jak chciałeś cały na komputerkach.

beewolf_2

przez kogo zaliczane przez tego zaliczane, na pewno nie przeze mnie i większość otaku....

barto_pl

Hmm sam tego anime jeszce nie oglądałem :) ale napewno obejrze :D

BTW. jesli szukasz podobnych anime to mozesz zajżec tutaj ;)

www.anime-download.go.pl

znajdziesz tam mase anime wraz z opisiem, screenami oraz do pobrania :)

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 6
barto_pl

poza wonderfull days nie istnieje zadne dobre anime w 3d, cala reszta to kosmiczne gnioty lacznie z vexille, a widzilem zapewne wszytkie produkcje do ktorych normlany czlowiek ma dostep ...

slocik

Też widziałem "wszystkie" no i się nie zgodzę GITS jest całkiem przyjemny, troszkę się zamotali w "Fabule" i przez to film jest nudnawy, ale Wizualnie to dzieło.
A WD to klasa sama w sobie.

ocenił(a) film na 6
beewolf_2

no ale gits 1 nie korzystal z animacji 3d, a gitsa2 czesc to lepiej przemilczec i udawac ze jej nigdy nie bylo ...

slocik

Co WD to bym się sprzeczał z tą dobrocią, bo ile mamy przepiękną animację, fabuła trochę do życzenia sobie pozostawia. Jednak bym bardziej za Gits2 postulował jako dobrą animacją z wykorzystaniem 3d.

ocenił(a) film na 7
barto_pl

Nawiązując do wypowiedzi slocika:
"no ale gits 1 nie korzystal z animacji 3d, a gitsa2 czesc to lepiej przemilczec i udawac ze jej nigdy nie bylo ..."

Co do gits 1 to faktycznie nie korzystał z typowo rozumianej współcześnie 3d z tego powodu że w 1995 jako taka była w powijakach, nie mniemniej (zawsze się zastanawiałem czy to słowo pisze się razem czy osobno ;)) jak na swoje czasy był wykonany w większej części w technice komputerowej o co pytał autor postu nie precyzując czy chodzi mu tylko o 3d ;)

Co do gits innocence (2) nie rozumiem zarzutu kolegi z całym tym przemilczeniem. Wizualnie nie wiele można filmowi zarzucić, natomiast fakt fabuła jest nieco przerysowana filozoficznie (jak gdyby reżyser założył iż każdy spojrzy na temat jego oczami) i momentami ciężka w odbiorze zwłaszcza dla przypadkowego widza ale dla tych co widzieli pierwszą część a przede wszystkim posiadają ją w swych "ulubionych" ;) powinna być zrozumiała a przynajmniej do ogarnięcia ;)

Co do Wonderful Days to powiedziałbym iż wizualnie to kawał dobrej roboty (w technice komputerowej) ;) i żal tylko że film jest tak krótki. Trochę ciężko oddać historię uciśnionego hmm.. narodu? dążącego do rewolucji i jeszcze wpleść w to wszystko wątki osobiste postaci i to w 90 min.

Odpowiadając autorowi postu: jeśli chcesz zobaczyć bardzo ciekawe anime tyle że fantasy nie sf ale wykonane z wspaniałym wykorzystaniem techniki komputerowej i to do tego w klasycznej kresce nie 3d dodatkowo z nietuzinkową fabułą to polecam serial Seirei no Moribito.

Pozdro.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones