PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=797516}

Vice

7,3 34 604
oceny
7,3 10 1 34604
6,5 45
ocen krytyków
Vice
powrót do forum filmu Vice

McKay to przedziwny twórca. Ma wiele zalet, ale i podobnie tyle samo wad. Pozytywem są na pewno dobre wzorce; jego narracja małpująca np. Scorsese, klimat pasujący do s'90 itp. Z drugiej strony czuć jednak brak doświadczenia, dużą szarże - ale nie w akcji, a w róznych ozdobnikach typu; wstawki na a'la "dokument", ciecią, opisy, przejścia na retrospekcje, przyspieszenia, zwolnienia; troche za duzo, za dziko, niczym utalentowany ale niedoświadczony kierowca.

Dalej; Troche finezji, troche kiczu, troche bezkompromisowości, ale i troche patetyczności. Niby to dobre,ale i nie do końca... Same tamaty przedstawiane, dość trudne, cięzkie dla nieobytych z dziedziną. Fakt, niegłupio pokazane, ale coś jednak jest w tym, że mnie osobiście "Vice" czy "Big Short" cięzko miał złapać za grdyk.

Dość ogolnie napisane, ale jednak do filmu z tematu, jak i zresztą do poprzednika z Pittem w obsadzie m.in. pasuje wszystko jak najbardziej. Adam powinien pozostać przy narracji, ale troche jednak ochłodzić tempo, a na samym początku zacząc przede wszystkim jakimś lżejszym tematem, najlepiej wymyślonym, bo ekonomia czy polityka zagraniczna, to jednak w połączeniu ze stylem tego reżysera, to trche tornado na moje gusta.

mateos8

Obejrzałem po raz drugi i jest o niebo lepiej. Duża różnica, wchłonalem z przyjemnością, w przeciwienstwie do pierwszego podejścia. Ocena aż o dwa oczka wyzej. Naprawdę dobra kompozycja. Wywlekanie swoich pogladow politycznych w filmie - nie dla mnie, ale jako sztukę kupuje. Z "Big shortem" myślę że będzie podobnie, jak zrobię powtorke. Całkowicie otwrotnie jest z odświeżaniem jego starych komedii. Kiedyś śmieszyły, dziś wprawiaja w niesamk. Ale tu akurat to na mnie działa Ferell, który kiedyś był mi obojętny,a dziś partoli mi każdy jeden film. Nowy etap kariery Adama, to jest zalążek czegoś dużego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones