PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=797516}

Vice

7,3 34 597
ocen
7,3 10 1 34597
6,5 44
oceny krytyków
Vice
powrót do forum filmu Vice

Oscary

ocenił(a) film na 7

Nie jestem pewien co do nagrody za aktorstwo ale to 100% pewniak jeśli chodzi o charakteryzację. Nawet Churchil Oldmana nie wyglądał tak dobrze jak Cheney tutaj.

ocenił(a) film na 7
pirat82

Oldamn to nie wiem za co wgl tego Oscara otrzymał .

użytkownik usunięty
maciekb80

Za to, że miał przeogromnego hype'a od kiedy tylko pojawiła się informacja o tym, że zagra Churchilla, czyli przez jakieś grube półtora roku.

ocenił(a) film na 5
pirat82

Na niekorzyść charakteryzacji w przypadku Bale'a działa to, że jak to on dodał bardzo dużo od siebie. Oldman fizycznie nie zmienił się dla roli. Miał poduszkę zamiast brzucha. Tymczasem Christian przeszedł na dietę hamburgerową.

ocenił(a) film na 6
icenumerocinq

Nigdy Bale'a nie zrozumiem, żeby ryzykować własnym zdrowiem dla roli. Takie częste zmiany muszą źle na niego wpływać.

ocenił(a) film na 5
Kalimdor

Wydaje mi się, że jest to część procesu przygotowania się do roli. Podobnie jak Daniel Day Lewis. Muszą się zmienić fizycznie, bo to im ułatwia wcielenie się w rolę. Można to podważać, bo dobry aktor powinien zagrać wszystko. Jednak jak patrzysz na przygotowania Bale'a do roli, to wiesz za co zarabia miliony i jak się poświęca, w przeciwieństwie do niektórych aktorów/ek, wszędzie grających i wyglądających tak samo.

ocenił(a) film na 7
icenumerocinq

Tak prawda, aktor powinien być jaka kamaleon- on nie ma grać tej postaci, on ma nią w danym momencie być :-)

Kalimdor

Z tego co pamiętam, Bale mówił, że od zawsze nie do końca był przekonany, co do charakteryzacji i jej możliwości. Zmiana fizyczna była bardziej jakościową w jego opinii. Zaczął nabierać wątpliwości po tym, jak Garry Oldman powiedział mu, że do roli Churchilla nie przybrał ani grama wagi. :)

użytkownik usunięty
Kalimdor

Bale to szaleniec.

ocenił(a) film na 9
pirat82

Chyba masz rację, aczkolwiek myślę, że szanse na Oscara w tej kategorii ma tez szwedzka "Granica".

ocenił(a) film na 7
pirat82

O tak- też tylko mówiłam po wczorajszym seansie o mistrzostwie w charakteryzacji :-)

pirat82

Churchill Oldmana wyglądał okropnie - widziałam twarz Oldmana pod tym całym kawałem plasteliny, wg mnie źle to wpływało na jego grę aktorską, momentami wręcz było to kuriozalne. Bale wygląda o wiele bardziej przekonująco i jest w stanie grać, a nie tylko starać się grać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones