PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113329}

Vinci

7,1 250 993
oceny
7,1 10 1 250993
6,9 34
oceny krytyków
Vinci
powrót do forum filmu Vinci

przed chwila go sobie odswiezylem dzieki uprzejmosci tvnu i podobal mi sie jeszcez berdziej niz ostatnio ..srednia 7.1 powoduje usmiech na mojej twarzy :)

użytkownik usunięty
kipuch

Nieco za niska.

ocenił(a) film na 9

Zauważyłam taką dziwną tendencję w ocenianiu filmów, że polskie mają na ogół niższą ocenę od zagranicznych. I to krzywdząco niższą. Nie wiem czemu, bo polskie?

ocenił(a) film na 10
renietta

ta... i się je nazywa kotletami, czy jak tam jeszcze. Vinci to perełka ostatniego dziesięciolecia jeśli chodzi o polskie komedie. też uwielbiam i chyba nigdy mi się nie znudzi.

ocenił(a) film na 10
antygrafik

Też mi się ten film podoba. Trzeba też pamiętać, że u nas jest dużo mniej forsy na zrealizowanie filmu niż za granicą.

ocenił(a) film na 3
renietta

Bo polskie filmy są zazwyczaj gorsze, przynajmniej w ostatnich latach. Produkujemy kilka filmów na krzyż rocznie i głównie gnioty.

ocenił(a) film na 9
wuj_Jozef

racja ale vinci to zarąbisty film

ocenił(a) film na 3
patryk020296

Akurat dla mnie kiepski, ale wierzę, że mógł się podobać (nie mam takiej wiary np. przy "Ciachu" albo "Weekendzie" ;)

ocenił(a) film na 9
kipuch

to czemu sam nie ocenisz żeby podnieść średnią?

ocenił(a) film na 9
smeagol08

filmo oceniony, nie mam pojecia czemu tego nie widac

ocenił(a) film na 9
kipuch

Ja mu daję 9, bo to jeden z niewielu filmów który mogę oglądać i oglądać... :)
Po prostu lubię fabułę.

a147

To chyba ostatnia polska komedia, która nadawała się do oglądania.

użytkownik usunięty
Christof20

Jeszcze wg mnie 'Ile waży koń trojański'

kipuch

Wahałam się pomiędzy ocenami 7 oraz 8, ale ostatecznie stanęło na tej drugiej ocenie. Głównie dlatego, że film jest dobrze zrealizowany, aktorzy doskonale spisują się w swoich rolach (Szyc jakiś taki mniej napakowany, Dorociński jeszcze przed zdobyciem ogromnej popularności). I przede wszystkim - to naprawdę dobra komedia z niezłym zakończeniem. Widz nie czuje się ogłupiony, twórcy nie wbijają mu na siłę do głowy, że ich film jest świetny.
Zgadzam się z opiniami, że polskie filmy mają "trudniej" jeśli chodzi o oceny widzów - ja również oceniam je surowiej i rzadziej daję wyższe oceny. I wiele osób pewnie wychodzi z założenia, że nie da wyższej oceny, bo to tylko dobre kino akcji połączone z komedią, a nie coś o poważniejszych problemach społecznych, dylematach moralnych itd.
Jak dla mnie to jeden z najlepszych polskich filmów, które ostatnio oglądałam (obok Domu Złego).

radosiewka

Odnosnie tej oceny wlasnie, nie rozumiem dlaczego w Twoim akurat przypadku u mnie sie nie wyswietla. Zupelnie jakbys nie ocenila wcale. A moze po prostu nie nadazam za nowosciami na filmwebie.... Jakies sugestie?

ocenił(a) film na 8
Vam

Użytkownicy mogą ograniczyć widoczność swoich ocen w ustawieniach, wtedy ich oceny mogą zobaczyć jedynie znajomi, lub nawet ukryć je całkowicie.

ocenił(a) film na 10
kipuch

ja się bardzo zdziwiłam. jeden z mioch ulubionych filmow, dzisiaj oglądałam go chyba setny raz :D

ocenił(a) film na 9
kipuch

Odpowiedź nie jest oczywista. Podobnie było (przynajmniej u mnie) przy 1 projekcji "Misia" Barei, czy też ... "Va Banque". Zupełny brak zrozumienia spowodował rzewne nudy i syndrom "odrzucenia" produkcji. Im człowiek jednak starszy tym więcej wie i przy kolejnych projekcjach widzi się przeróżne smaczki ukryte w rozmaitych epizodach. I tak przy premierze "Vinciego" dałem naciągane 5 (tylko za ulubioną scenerie rodzinnego Krakowa, która w filmie była znakomicie uchwycona). Projekcja numer 7 sprzed 2 tygodni wywindowała ocenę 9. Inna sprawa, że film to nie "komedia kryminalna" ani "komedia" ani "kryminał" tylko "subtelna komedia gangsterska". Zapewniam, że średnia 8,50 zostanie osiągnięta w okolicach 2025, jak zestarzeją się oceniające film "gimbusy" ;-)

ocenił(a) film na 9
kipuch

Szczerze to aż nie mogę wyjść ze zdumienia, że to Polski film. zasłużyli na 9/10, świetny.

ocenił(a) film na 8
kipuch

kipuh na prezydenta

ocenił(a) film na 10
kipuch

Bo nasze, polskie filmy są zwykle oceniane nisko. Nie wiem dlaczego. Ludzie chcą się popisać, czy co.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones