PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=707235}
4,9 516
ocen
4,9 10 1 516
6,2 6
ocen krytyków
Violet
powrót do forum filmu Violet
wiktork

kolego, czy jednak mimo twojego niepochlebnego zdania na temat filmu, mógłbyś mi pomóc i powiedzieć gdzie ten film obejrzałeś? będę bardzo wdzięczna (mam nadzieję, że nie byłeś na tym w kinie)

ocenił(a) film na 1
juzetpe

widziałem na festiwalu filmowym pół roku temu, więc nie pomogę

wiktork

tego się właśnie obawiałam

ocenił(a) film na 1
juzetpe

serio nie trać na to czasu. było na tej projekcji około 20 osób i większość wyciągnęła telefony dla jakiejkolwiek rozrywki

wiktork

taa, chyba i tak nie mam zbytniego wyboru, nigdzie tego nie ma

ocenił(a) film na 2
juzetpe

Witam.Dzisiaj jest pokaz w kinie Wisła w Warszawie tego filmu.

ocenił(a) film na 1
lutek

byłem, większość ludzi wyszła. Film okropny.

ocenił(a) film na 2
Andru100

Też byłem,niestety musiałem siedzieć do końca.Film beznadziejnie nudny i okropnie tragiczny w oglądaniu.

juzetpe

Pomogłoby jakbyś powiedziała skąd jesteś. W Warszawie czasami można obejrzeć ten film w w.w. kinie Wisła. Dzisiaj się wybieram.

ChildOfGod

Bardzo proszę o opinię po filmie, bo przez te negatywne opinie tutaj ja dzisiaj na niego nie poszłam? Żałowac?

majkalipcowa

Poszedłem, zobaczyłem, wróciłem.
Jeśli cenisz w filmie realizacje dźwięku, a zamiast notorycznego słuchania dialogów wolisz sceny, w których sama musisz sobie odpowiedzieć co czuje bohater to możesz zacząć żałować. Film inny niż wszystkie ,praktycznie brak w nim dialogów, główne skrzypce to dźwięku odsłonięte przez milczenie bohaterów. Mi przypadł do gustu, chociaż pierwsze 20 minut były dla mnie trudne ,bo zwyczajnie nie byłem przyzwyczajony do takiego kina.

ChildOfGod

Byłam niedawno na filmie "Wyspa kukurydzy", w którym pada może z 10 zdań i film mi się podobał. Miał swój nastrój, klimat, był nietuzinkowy. Ale wczoraj byłam przemęczona i chyba taki film jak "Violet" zamęczyłby mnie już do końca. Na takie filmy trzeba mieć konkretny nastrój, ale to nie znaczy, że go nie zobaczę.
Dzięki za opinię o filmie :)

ocenił(a) film na 7
ChildOfGod

Dzisiaj widziałam w Kinie 60 Krzeseł w Gorzowie Wlkp. - można go tutaj zobaczyć jeszcze przez kilka dni, jeśli ktoś chciałby się wybrać.
Zaskoczona byłam formą filmu, nie spodziewałam się kina aż tak ascetycznego. To raczej strumień obrazów i dźwięków, trwających czasami po dwie czy trzy minuty. Rzeczywiście realizacja dźwięku i przede wszystkim obrazu mistrzowska. Zachwycona jestem sceną skate parku, gdzie kadr obejmuje tylko i wyłącznie betonowe rampy, ich krzywizny i krawędzie, a mikrofon rejestruje tylko i wyłącznie wiatr. Wygląda to jak pejzaż pustyni. Świetny pomysł. Poza tym scena z koncertu, razem z doborem muzyki, oświetlenia, najazd kamery, mistrzostwo! Było kilka perełek, a właściwie bardzo wiele perełek. Chociaż cały film może nie za bardzo klei się pod względem fabularnym, jednak mnie ujął tym kunsztem realizacji. To prawda, że na taki film trzeba mieć nastrój. Specyficzne kino. Mimo słabiutkich ocen na filmwebie, polecam! Nie żałuję, że poszłam.

ChildOfGod

treść
Tak to trafna uwaga. Film , który daje czas by pomyśleć. Minęło parę ładnych miesięcy iwciąż tam gdzieś jest obecny we mnie. Dla mnie kino na 10 dla tych , którzy mają dosyć historii w kinie i szukają w nim czegoś na kształt performansu, czystej sztuki. To takie kino. Jeśli wejść w to to zostaje na długo. We mnie tkwi.

juzetpe

Co to za zespół black metalowy na który się wybrali ?
Dzia za pomoc.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones