PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=172562}

Volkodav: Ostatni z rodu Szarych Psów

Volkodav iz roda Serykh Psov
6,2 4 930
ocen
6,2 10 1 4930
Volkodav: Ostatni z rodu Szarych Psów
powrót do forum filmu Volkodav: Ostatni z rodu Szarych Psów

moja pytanie dotyczy tego filmu ale podejrzewam ze nie fabuły .. nie wiem czego dokladnie dotyczy ten film ale moj lekki swir na punkcie rosji (:P) pcha mnie do kina na zobaczenie tego dzieła .. moje pytanie dotyczy pewnej sprawy - czy w tym filmie przedstawiona , ukazana jest jakos historia , kultura tradycja Rosji ? moze pytanie sie wydawac smieszne ale ta sprawa a raczej tematyka mnie bardzo intersuje .. dziekuje za wsyztskie odp. ...

ocenił(a) film na 9
mailena

Nie, nie to jest film fantasy bez żadnych odniesień do kultury czy historii Rosji lub ZSRR. Równie dobrze mógłby być produkcji innego kraju.

ocenił(a) film na 9
mailena

Z pewnością film nie przedstawia historii Rosji, choć moim zdaniem przypomina klimatem czasy przedchrześcijańskie na tych terenach. Wiarę w wielu bogów, zabobony i gusła. Co zaś się tyczy kultury, to sądzę,że stroje, szacunek do starszych, pokłony, walka o sprawiedliwość, honor itd., jeżeli nawet nie są dokładnym odzwierciedleniem tamtej obyczajowości, to wprowadzają specyficzny nastrój. Wspaniale się ogląda ten film. Wiele miesięcy spędziłam na wschodzie Polski i stwierdzam, że mimo prostoty ludzi wschodu, są oni bardziej życzliwi i współczujący. Wierzę, że tacy byli w przeszłości (i są) mieszkańcy Rosji. Tak więc według mnie, film oddaje klimat czasów wczesnego średniowiecza lub jak ktoś woli późnej starożytności. Ja też jestem fanką "Volkodava". Z niecierpliwością czekam na drugą część (Ach! Dopiero w 2009 r.).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones