PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=172562}

Volkodav: Ostatni z rodu Szarych Psów

Volkodav iz roda Serykh Psov
6,2 4 930
ocen
6,2 10 1 4930
Volkodav: Ostatni z rodu Szarych Psów
powrót do forum filmu Volkodav: Ostatni z rodu Szarych Psów

Czy się to komuś podoba czy nie to JEST najlepszy film tego gatunku od czasów Władcy pierścieni.Jeśli ktoś twierdzi inaczej to jest zaprzysięgłym rusofobem bądź tak naprawdę nie lubi albo nie zna się na kinie fantasy. Mimo że fabuła nie wyróżnia się zbyt ponad inne filmy tego typu(taki miks motywów Z Conana i Władcy pierścieni) ale to przecież kanon i nie przynosi to autorom ujmy,dla mnie jest zaletą.Realizacja bez zarzutu,fantastyczne plenery,scenografia,ciekawe kostiumy oraz efekty specjalne na wysokim poziomie.Plus bardzo ciekawy słowiański klimat.Polecam ludziom zmęczonym Harrym Potterem,Narnią i innymi Terabithiami.Prawdziwe fantasy powróciło! 9/10
Oto moja lista życzeń książek fantasy do sfilmowania:Kane,Kawaler mieczy,Elric z Melnibone oraz komiksy:Slaine i Szninkiel

ocenił(a) film na 9
hellboyjr

Jestem zdania,że jest wiele powieści, które warto sfilmować. Szkoda, że nie ma listy życzeń, z których autorzy scenariuszy nie mogliby korzystać. Byliby zaskoczeni, jaka jest często rozbieżność między preferencjami filmowymi widzów a ich. Uważam, że wiele remake'ów jest gorszych od oryginałów. Mam całą listę filmów, które ponownie nakręcone nie mają już takiego uroku. Te starsze, może nie są naszpikowane efektami specjalmymi, ale za to mają lepsze dialogi i akcję "z głową". Tak właśnie myślę o "Volkodav'ie". Może dla niektórych efekty specjalne w tym filmie nie są na najwyższym poziomie. Jest to jednak film w starym, dobrym stylu. Ogromnie mi się podoba. Chciałabym zobaczyć podobne. Nie koniecznie fantazy. Mam już lekki przesyt filmów amerykańskich. Pora by dostrzeżono kinematografię innych krajów.

ocenił(a) film na 9
Marguerite

Na szczęście USA nie ma monopolu na kręcenie filmów,także superprodukcji.Produkcje z Azji ostatnimi czasy zachwycają coraz bardziej,filmy z tamtego regionu można oglądać niemal w ciemno,rzadko się trafi coś naprawdę słabego.No i jest Rosja,która z roku na rok nabiera rozpędu,wierzę że nas jeszcze nie jeden raz zaskoczą(bardzo ciekawie zapowiada się rosyjska superproducja s-f "Przenicowany świat") Tak więc warto oglądać filmy nieamerykańskie.

ocenił(a) film na 8
hellboyjr

No no, szacuneczek dla rosjan. Jezeli ktos nie lubi fantasy, to bedzie pyskowal. Jak ktos lubi, to pozycja obowiazkowa! Mam do zarzucenia w troche rozmytej fabule (moze jak obejrze drugi raz to bedzie lepiej) oraz "pomocy dla bohaterow z nikad" w kluczowych momentach, ale klimat mnie porwal. Prawie jakbym byl w sredniowieczu siedzac przed ekranem!
Cudowne wyzwanie amerykanskim super produkcjom z tego gatunku. Szacun!!!!!
Ciekawe, czy nasi sie podniosa po, ehem, wiedzminie:) Moze jakis remake?:)

hellboyjr

jestem rusofilka i fanka ogolniepojetej fantastyki i niestety smiem twierdzic, ze ten film niczym ciekawym nie jest. niezla obsada, kostiumy itd nie zmieniaja faktu, ze scenarzysta zgwalcil i zamordowal swietny material, zmieniajac doskonala, slowianska, wielowatkowa powiesc lotrzykowska w popluczyny po wladcy pierscieni. naprawde nie noglam sie doczekac tego filmu a kiedy juz go zobaczylam to nie moglam uwierzyc, ze mozna tak skopac. wprowadzenie bezsesownych watkow z druidami, potworami...po co??? z volkodava moznaby zrobic naprawde doskonaly film ale do tego trza by ulozyc wszystko chronologicznie, podzielic i zamiast rozbudowywac tolkienowskimi bzdurami skupic sie na mitologii slowianskiej.
dla mnie ma 2/10.
co do listy zyczen to chciala bym zobaczyc "mrocznego biesa" i "na ostrzu noza":)

ocenił(a) film na 9
pati102

Książki nie czytałem więc siłą rzeczy nie jestem świadomy wprowadzonych zmian( wtedy być może moja ocena byłaby niższa) a sam film bardzo mi się podobał więc plus dla mnie.

hellboyjr

plus za nieczytanie??? ciekawe:P radze szybciutko nadrobic zaleglosc bo naprawde warto. btw rozumiem, ze w adaptacjach nalezy wprowadzac zmiany ale tu niektore sceny to poprostu kalki z wladcy pierscieni i zostaly dodane chyba wylacznie po to, zeby pokazac, ze i rosjanie moga sie szarpnac na "efekty".

ocenił(a) film na 9
pati102

2/10 - czy to nie za ostra ocena? Nie mam w zwyczaju oceniać filmów porównując je do ich literackich pierwowzorów. Tak się raczej nie da. W 99 % wychodzi to na korzyść powieści. Trudno się dziwić. Sądzę, że ciężko jest przenieść wszystkie wątki i opisy tak, by nie powstał z tego serial, który będzie nudny. Zgadzam się, że należy to robić umiejętnie i z głową. Wiem też, że "Volkodav'a" jako powieść można było przenieść na ekran dużo lepiej (tak jest chyba ze wszystkimi adaptacjami). Jednak film (nie jako adaptacja) bardzo mi się podobał. Przyjemnie się go oglądało i cieszę się, że powstaje druga część. Mam nadzieję, że będzie równie przyjemna w oglądaniu. Daj też szansę naszym przyjaciołom ze wschodu. Dopiero zaczynają i to całkiem nieźle. Może powstanie kiedyś jeszcze wierniejsza adaptaja, bardziej ambitna, która Cię zachwyci.
Co zaś do listy powieści fantastycznych do sfilmowania to dodałabym cykl "Robotów" Isaac'a Asimova (to kontynuacja "Ja, robot"), "Zielonego jeźdźca" Kristen Britain, "Nie licząc psa" Connie Willis i "Sokolniczkę" Marion Zimmer Bradley. Dobrze byłoby też pomyśleć o Terry'm Pratchett'ie. Nie wspominając o naszych rodzimych pisarzach (Jarosławie Grzędowiczu, Jacku Piekarze, Andrzeju Ziemiańskim i in.). Pozdrawiam wszystkich miłośników fantastyki i fantazy. Może to my (a nie reżyserzy) powinniśmy się wziąć za filmy tego gatunku. Ha! Ha!

ocenił(a) film na 7
Marguerite

Apropos brania się z afilmy z tego gatunku, ja bym chętnie wcielił się w postać czarnego charakteru lub odwrotnie. Oczywiście, jakbym miał zdolności aktorskie! :(

ocenił(a) film na 9
Tatar

Powstaje druga część Volkodava?!.To wiarygodna informacja?

ocenił(a) film na 9
hellboyjr

Wiarygodna. Zapewniam. Premiera w Rosji w 2009 r. Jadę na nią do Moskwy. Wiadomosci zaczerpnęłam z internetu rosyjskiego i z filmografii Aleksandra Buharova.

Marguerite

wypluj te slowa jak polacy sie zbiora za polski pulp to bedzie powtorka z wiedzmina:P zakoscielny jako mordimer, gruszka jako lilith...brrrr.

ocenił(a) film na 9
pati102

Więcej wiary! Może pozwolą nam - miłośnikom fantazy - dobrać obsadę :). Chociaż szczerze wątpię, czy ktoś w Polsce uświadamia sobię, że film dziś to nie tylko sztuka, ale i niezły biznes, na którym też można zarobić. Trochę na początek włożyć pieniędzy, podszlifować efekty specjalne, a potem produkcja arcydzieł się rozkręci. Wiara przenosi góry. Szkoda, że my przestaliśmy wierzyć.

ocenił(a) film na 9
Marguerite

Wiedzmina należało zrobić jako animację w stylu "Beowulfa",a robić to powinien Bagiński.Po obejrzeniu filmików z gry wierzę że potrafiłby.

Marguerite

ja mam wiare, wierze, ze kolski zabierze sie za wendrowycza:) wyobrazacie sobie pieczke w tej roli?:PPP

ocenił(a) film na 7
pati102

I tak nie mamy środków na takie filmowanie! musielibyśmy obrobic kasę europejską albo amerykańską!

ocenił(a) film na 9
Tatar

Albo zrobić ściepę narodową. Tylko kto da forsę na taki cel?

ocenił(a) film na 7
Marguerite

U ruskich pieniądze daja oligarchowie, jesli miałoby to służyc rosyjskości czy słowiańskości. "1612" to przeciez z pieniędzy jakiegos oligarchy!

hellboyjr

Film ciekawy, nawet bardzo. Moje życzenie (hłe, kiedyś marzyłem o porządnej ekranizacji Wilczarza) to Pan lodowego ogrodu. I koniecznie nowa ekranizacja Wiedźmina.

Inkwizytor

jeszcze czarna kompania i epoka wielkich odkryć. Zdecydowanie inne, ale fajne.

ocenił(a) film na 7
Inkwizytor

Na "Wiedźmina" rodzimej roboty długo sobie poczekasz! Prędzej ktoś za granicą zainteresuje sie grą. Nawet jeśli to też nieprędko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones