PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98854}

Władca życzeń 4: Spełniona przepowiednia

Wishmaster 4: The Prophecy Fulfilled
4,0 941
ocen
4,0 10 1 941
Władca życzeń 4: Spełniona przepowiednia
powrót do forum filmu Władca życzeń 4: Spełniona przepowiednia

Zakochany Wishmaster!

ocenił(a) film na 6

Po trudnej do obronienia trójce nie miałem wielkich nadziei co do czwórki i zabrałem się
za oglądanie z czystego masochizmu. Tymczasem spotkało mnie miłe zaskoczenie.
Budżet nadal nie wykracza poza minimum, ale pojawiło się kilka świeżych pomysłów.
Przypadła mi do gustu zwłaszcza nieoczekiwana przemiana Dżina w romantycznego
kochanka. Jego miłość nie jest może całkiem bezinteresowna, gdyż to od niej zależy
przyszłość jego rasy, tym niemniej stanowi zdecydowany postęp w stosunku do
poprzednich części, w których gardził takimi ludzkimi słabościami, jak uczucia i seks. W
swoim właściwym kształcie Dżin pozostaje napakowanym trollem, natomiast całkiem
dobrze prezentuje się jako elegancki prawnik. To wcielenie przywodzi na myśl... Patricka
Batemana. A propos, w tej osłonie więcej jest przystojnych panów niż pieknych pań - być
może ma to związek z preferencjami osoby odpowiedzialnej za casting? W poprzedniej
części było więcej ślicznotek. W tej dostajemy całkiem ciekawy scenariusz, odważnie
mieszający gatunki: obok horroru jest fantasy (Wysłannik Aniołów z pokaźnym mieczem)
oraz rzewny melodramat. Nie każdemu przypadnie do gustu taki misz-masz, ja całkiem
dobrze się bawiłem. Żałuję tylko, że finał nie wieńczy dzieła. Po uporaniu się z Dżinem
(mam nadzieję, że nie jest to wielki spojler) bohaterka wychodzi na spacer, żeby ochłonąć.
Czy scenarzyści nie mają lepszych pomysłów na zakończenie filmu?

ocenił(a) film na 4
Vuzz

Również miłe zaskoczenie. Po beznadziejnych dwójce i trójce, ten jest całkiem całkiem. Jest - zachowując proporcje - całkiem sensowny i powrócono do ciekawych paradoksów, tak jak w jedynce w ostatnim życzeniu. Bardzo dobrze spisał się Michael Trucco, który rzeczywiście przypomina Batemana i w sumie nie jest wcale od niego jakiś tam słabszy, gra tylko w głupszej produkcji.

Powiem szczerze, że film obejrzałem bez przysypiania i wpatrzony całe 90 minut, co jak na taką produkcje to sukces.

Vuzz

Co za głupia baba, wybrała lalusia który ją olał, niż kogoś kto mógł dać jej wszystko. Kurde, chciałabym być na jej miejscu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones