PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1065}

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
8,0 726 161
ocen
8,0 10 1 726161
8,2 44
oceny krytyków
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Ja nie wiem co wybrać. ZDAJE MI SIĘ, że Hobbit był lepszy, ale do DP mam większy sentyment;)
A jak dla was?

ocenił(a) film na 10
LadyMorra

Hmm , dla mnie Hobbit nie jest ani gorszy, ani lepszy. Tak samo kocham wszystkie części WP razem z Hobbitem <3

ocenił(a) film na 8
weronika_LOTR

hobbit jest poprostu inny. to bajka

ocenił(a) film na 10
sitall

A LOTR nie?

ocenił(a) film na 8
LadyMorra

to też fantasy ale podchodzi pod dramat trzyma w napięciu. a hobbit książka i film to bajka po prostu, bez żadnej dramaturgi ,dreszczu, napiecia zero uczuć podczas oglądania, papka dla dzieci

ocenił(a) film na 10
LadyMorra

Hobbit jest dobry, ale do Drużyny Pierścienia to mu daleko.

ocenił(a) film na 6
LadyMorra

Hobbit moim zdaniem lepszy. :>

ocenił(a) film na 10
LadyMorra

Lubię Hobbita, ale jednak Drużyna Pierścienia. Pierwsza część trylogii to, póki co, dla mnie niedościgły ideał w gatunku filmów fantasy.

ocenił(a) film na 9
LadyMorra

Drużyna Pierścienia miażdży Hobbita.Hobbit jest średni i sporo brakuje mu do Drużyny Pierścienia tak samo o reszty części.

ocenił(a) film na 9
LadyMorra

Nie wiem czy mowa tu o książce czy o filmie. Osobiście książkowo Hobbit zdecydowanie niżej u mnie niż WP, mimo że jest świetny. Taka bajka bardziej, siostrze czytałam. Jeśli natomiast o film chodzi to właściwie tak samo. WP zdecydowanie lepszy. Hobbit jest zbyt rozwleczony, i napakowany grafiką komputerową. WP miał to coś.

doris1997

Zgadzam się ;)

ocenił(a) film na 10
doris1997

Bo Tolkien pisał ją dla dzieci;p Nie miał pojęcia że zdobędzie taką popularność.

fauzi

Wiem o tym. :)

LadyMorra

Drużyna Pierścienia przy Hobbicie zniża się do poziomu Zmierzchu. Zdecydowanie Hobbit.

kamilxxx09

Zmierzchu? Serio?

hr_dooku

Serio

kamilxxx09

W Drużynie akurat nie ma nic co zaniża jej poziom, prócz gry aktorskiej Froda.

hr_dooku

Hobbit i tak lepszy.

kamilxxx09

Dzięki czemu? Znowu wszystko ponad fabułę i klimat?

hr_dooku

Gra aktorska, efekty specjalne, strona wizualna, fabuła względem książki, wykonanie istot fantastycznych, nawet scenografia, kostiumy i charakteryzacja są trochę lepsze bo mają więcej szczegółów i lepiej dopracowanych elementów. A także storna techniczna i ilość magii.

kamilxxx09

Gra aktorska jedynie Freemana, bo inni zagrali normalnie.

hr_dooku

No nie wiem. Jakoś Armitage był lepszy niż Mortens.

kamilxxx09

To, że był lepszy nie znaczy, że był jakimś fenomenem tego filmu.

hr_dooku

Był świetny

kamilxxx09

Ale jednak to że był Hobbit lepszy pod względem wszystkiego prócz muzyki, fabuły, klimatu itd od DP, nie usprawiedliwia tego, że jest tego "wszystkiego"(CGI) za dużo w Hobbicie, co jest jego wadą, bo ja od Hobbita nie oczekuję gapienia się w niego jak w grę komputerową.

hr_dooku

Plus ma dużo sucharów i jest zbyt dziecinny. I scenografia jest jakaś dziwna. Np Dol Guldur jest jak z plastiku, nie ma tam brudu itp.

hr_dooku

Ja tam gry komputerowej nie widze. A jak chce oglądac zacofańca to obejrzyj Gwiezdne Wojny. Halooo mam XXI w. Czas rozstać się z czarno-białymi filmami o Hitlerze.

kamilxxx09

W Star Warsach nie było żadnych zacofań, bo na tamte czasy efekty były świetne. Jak oczekujesz lepszych, to zrób sam.

hr_dooku

Jasne jasne...

kamilxxx09

No niestety, wkraczamy w erę sztuczności i braku realizmu.

hr_dooku

Chyba odwrotnie. Koniec makiet nadchodzi era realizmu i pełnych doznań kinowych.

kamilxxx09

Yhm... efekty specjalnie i realizm nie współgrają ze sobą, wiesz.

hr_dooku

W Hobbicie owszem.

kamilxxx09

Gdzież tam, nie dość, że brak tam fizyki np. w scenie upadku w mieście goblinów czy podczas walki kamiennych gigantów to jeszcze lokacje przesłodzone CGI. No ale powiesz czego to ja oczekuję po filmie fantasy? realizmu? nawet w tak rażących ilościach?

hr_dooku

Nie ma tam żadnych rażących ilości nierealizmu. To film fantasy więc wszystko można.

kamilxxx09

Skoro stoi tam np kubek na stole w Bag End, to tym bardziej cała wataha krasnoludów z Bilbo i Gandalfem powinni zginąć w tych wydarzeniach. Jackson mógł to lepiej rozegrać.

hr_dooku

Wcale nie musieli zginąć. Po prostu mieli szczeście.

kamilxxx09

Samo spadanie tych kładek w mieście goblinów prosi się o pomstę do nieba. Wszystko równiutko opadało, tak się nie dzieje.

hr_dooku

Dzieje się.

kamilxxx09

Przykład z rzeczywistości poproszę?

hr_dooku

Fantasy to nie film obyczajowy.

kamilxxx09

A co ma film obyczajowy do fantasy?

hr_dooku

No własnie nic.

kamilxxx09

No to wtf?

hr_dooku

No to to że oczekujesz rzeczywistości w filmie fantasy. Ogarnij się.

kamilxxx09

Oczekuję fizyki, w przypadku WP takowa tam istniała.

hr_dooku

To Boże zgłoś zażalenie do Petera i tyle. Żegnam.

hr_dooku

Jak chcesz brudu to spojrzyj w lustro. Żeganm

kamilxxx09

Niedopracowana scenografia razi w oczy. Dol Guldur wygląda jak plastikowa makieta.

użytkownik usunięty
kamilxxx09

Jeśli chodzi o soundtrack Hobbita to nie jest jakiś "niebywały" w końcu podkład jego jest z Władcy Pierścieni.Jednak jest tam dużo utworów majstersztyków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones