PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1065}

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
8,0 726 161
ocen
8,0 10 1 726161
8,2 44
oceny krytyków
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

I tak wystawia cierpliwosc na probe.... Chociaz biorac pod uwage jakosc materialu zrodlowego i tak
zrobili to najlepiej jak sie dalo...

ocenił(a) film na 10
jasiu15

To panu już dziękujemy. Bo my nie rozmawiamy z tymi którzy uwarzają książki Tolkiena za denne

Żegnam i zamykam temat!

ocenił(a) film na 5
Gandalf_Szary_2

Gandalf, to ty?!

ocenił(a) film na 10
jasiu15

dołączam się do uchwały zamknięcia tematu:) GAME OVER :)

ocenił(a) film na 5
Baronek7

Musicie byc juz znudzeni dyskutowaniem wylacznie z ludzmi, ktorzy zachwycaja sie Wladca... Czy sie myle?

ocenił(a) film na 3
Gandalf_Szary_2

Tez uważam, ze LOTR to najbardziej przereklamowana kupa pod słońcem, wciskająca plastikowy kit o gloryfikowaniu dobra.

ocenił(a) film na 10
kiki_zjada_guziki

A co mnie to gó***** obchodzi? Po co do mnie się odzywasz skoro ja nie mam ochoty na czytanie tej bzdury co napisałeś? Dorośnij dziecko Lotr to arcydzieło kina

ocenił(a) film na 3
Gandalf_Szary_2

No wlasnie jestem dorosla, a LOTR podoba sie tylko glupiej dzieciarni, moze ty dorosnij dzięciole, zamiast sie brandzlować nad krasnalami, hobbitami i chodzacymi drzewami, bo to takie troche żalosne, zeby dorosly czlowiek podniecal sie takim szajsem.

ocenił(a) film na 10
kiki_zjada_guziki

Nie nie jesteś dorosła! Bo twojej wypowiedzi po wyżej że Lotr to "Kupa pod słońcem" wnioskuję że książki nie czytałaś. Albo na języku polskim miałaś za zadanie przeczytać lekturę. Nie przeczytałaś dostałaś kapę i teraz się próbujesz się zemścić. Powiem tak słabo ci to wyszło pisząc to pod moim postem. Skoro Władca Pierścieni to aż taka kupa to czemu jest to lektura szkolna obowiązkowa. Pewnie matury nie zdasz jak będziesz mieć, pytanie na temat twórczości Tolkiena.

Adios kiki zjada guziki

ocenił(a) film na 3
Gandalf_Szary_2

No sorry, ale po sposobie budowania twoich zdan, skladni i logiki to ty raczej nie mozesz miec wiecej niz 15 lat. Prawda jest taka ze tym szmelcem podniecają sie tylko dzieci, albo zakompleksieni frajerzy czy prawiczki, ktorzy nie zaznali lepszych rozrywek w zyciu, niz tułaczka bandy krasnali i krypto gejucha Frodo :)
Po co mam czytac ksiazke, skoro widzialam wszystkie filmy z tego cyklu, nie lubuje sie w masochizmie.
hahha od kiedy LOTR jest lektura w szkole, z reszta jak ja chodzilam do szkoly to ty jeszcze siedziales u starego w jajach, nawet gimnazjum jeszcze wtedy nie bylo. Nie mowie o studiach, tylko o czasach liceum.
Od kiedy Wladca pierscionka jest lektura obowiazkowa? Czlowieku wez sie nawet nie osmieszaj.
LOTR to pseudo patetyczne gowienko, polukrowane ckliwym i nachalnym gloryfikowaniem dobra, ktore jest tak plastikowe, ze kupic to moga tylko mniej inteligetni ludzie, ty do takich sie zaliczasz, to z pewnoscia.
Mature zdawalam w 2002 roku, wtedy sie zajmowano prawdziwa literatura, a nie jakims plastikowym tworem kiczu kultury masowej.
Dorosnij smarku, a jak juz to zrobisz to obejrz sobie prawdziwe kino jak Taksowakrz z De Niro chociazby.

ocenił(a) film na 9
kiki_zjada_guziki


http://www.reactiongifs.com/wp-content/uploads/2013/03/bridesmaids.gif

ocenił(a) film na 3
ellleone

no i'm not

ocenił(a) film na 10
kiki_zjada_guziki

Twoja ocena Władcy Pierścieni to jest jakiś tragizm. "Gejuch Frodo"??? Hahaha w tym momencie się zbłaźniłaś. I miałem rację że nie czytałaś książki. Moja droga tak Hobbit i Silmarilion to lektury szkolne obowiązkowe Władca Pierścieni kochana, też jest omawiany. Skoro to takie pseudo patetyczne "gówno" to czemu cała trylogia ma aż 17 oscarów i nazwana jest trylogią wszechczasów???. Haha dzieci się zachwycają, nie znasz fanów kobitko i mówisz że, dzieci się zachwycają tym filmem??? Ja mam 18 lat. Mam kłopoty z pisaniem. Zresztą nie odwracaj kota ogonem bo, po prostu nie chce ci się tego zrozumieć, i gdybyś mnie nie sprowokowała. Co myślałaś może że jak do mnie napisałaś taki post to zmienie zdanie??? To chyba ci się coś pomyliło! A następnym razem napisz se do ludzi twego pokroju jak ten Jasiu. Który cie zrozumie, bo mnie twój post wcale nie rusza. Myślałaś że jak do mnie napiszesz ten post to się popłacze? Pomyliłaś się.

Żegnam!!! Nie odpisuje więcej na twoje zaczepki.

ocenił(a) film na 3
Gandalf_Szary_2

Ale co ma piernik do wiatraka, wyrazilam sie jasno, ze oceniam tutaj film, a jest on przeciez taki "genialny" wiec mi z kasiazka nie wyskakuj, bo to nie kącik ksiązkowy. Film jest na podstawie ksiazki i w wiekszosci sie zgadza. Na filmie Frodo i ten jego maly spaślak przydupas, zachoiwywali sie conajmniej dziwnie. Ten grubas Sam przez cala wyprawe odzywal sie do niego per Pan, co troche jest sztuczne, w momencie gdy przeszli takie ciezkie perypetie z silami zla, a w dodatku ciagle pierdzieli do niego jako "twoj" Sam, twoj drogi Sam, po czym byl bardziej zainteresowany tylkiem Froda niz wszystkim innym, a drugi kurdupel to aprobowal, wiec byl kryptogejem hehe.

"Moja droga tak Hobbit i Silmarilion to lektury szkolne obowiązkowe Władca Pierścieni kochana, też jest omawiany. "

hahah dziecko ile ty masz lat? Za moich czasow takie gowno by nie bylo dopuszczone do lektur szkolnych, moze cos sie zmienilo, ale watpie, wydaje mi sie, ze wymysliles to sobie, albo podaj mi spis lektur zaaprobowany prze zministerstwo edukacji narodowej. Czekam.
Z tego co zauwazylam, to tylko gnojki sie jaraja tym czyms, nikt dorosly o jakims wyrafinowanym poczuciu estetyki filmowej nie bierze na serio filmy tego typu. Zwykla bajka dla malolatow, ktorym jestes. 18 lat to potwierdza to co pisalam wczesniej, jestes dzieckiem i twoim targetem sa takie pseudo patetyczne gowienka opakowane w ladna okladke, chociaz wizualnie tez mnie to smieszy, bo krwi w tych filmach nie widzialam, a przeciez zarzynaja tam takie hoidy orków, ktore zreszta stoja jak figurki woskowe, przed ta cala druzyną pierscionka. Wrog conajmniej idiotyczny, bo co to za oponent, ktory sluzy jako mieso armatnie. Dla mnie to zenujace.
Nie nie myslalam o tym, zebys zmienil zdania, bo to kwestia czasu jak dorosniesz, 18 lat to jestes jeszcze dzieckiem i masz prawo sie podniecac tym szrotem, zmiana twojego zdania przyjdzie z wiekiem. Jak mialam 18 lat to tez sie podniecalam glupimi bajeczkami, ogladajac to np 10 lat pozniej bylam juz zażenowana.

Po z atym oceniles ta genilany filmy jak; To nie jest kraj dla starych ludzi na 3/10 hahhah, albo taki kultowy i jeden z najwazniejszych obrazow kina jak Pluton na 5/10. No to sorry, ale twoje kompetencje w zakresie oceniania filmow sa tak jakby żadne. Do tego masz jakis na profilu iodityczny kacik LOTR posiwcony Elce hehe, podkochujesz sie w posatci wyimaginowanej, widocznie w zyciu codziennym zadna dziewczyna na ciebie nie chce spojrzec wiec uciekasz w swiat fantasy. Dorosnij dzieciaku i zabierz sie za prawdziwe kino, a nie jakies pierd.olety.

kiki_zjada_guziki

Przede wszystkim szanujmy się nawzajem. Nawet jeżeli nie gustujesz w takich filmach gloryfikujacych w ten sposób dobro to nie obrażaj tych, którym się to podoba. Osób takich jest wiele i zapewniam Cię, że nie każda z nich to niedojrzały małolat. Trylogia WP jest bardzo ceniona na całym świecie. Otrzymała kilkanaście Oscarów. Osoby, które te Oscary przyznawały były i są dojrzałymi krytykami filmowymi z odpowiednimi preferencjami. To, że film ma proste przesłanie nie znaczy, że jest tylko dla dzieci i nie może być ceniony przez dorosłych. Według mnie jest to film piękny i w wielu miejscach dosyć poważny. Ma on pewną konwencję baśniową więc nie ublizasz aż tak filmowi pisząc o nim "bajka". Dostrzeż jednak różnicę: odbiega on znacznie formą i wątkami od typowych dobranocek.

Widać też, że krytykujesz film tylko dlatego, że nie jest osadzony w naszym świecie. Niektórzy po prostu mają tak, że potrzebują takiej epickiej odskoczni. Po to właśnie powstaje również tyle gier żeby ludzie odpoczeli od naszego świata i zaczerpneli inspiracji. Niektórzy tak mają i uszanuj to.

Czytałaś w ogóle Władcę Pierścieni? Książka według mnie napisana jest w dosyć ciekawym stylu. Bez ogromnych rewelacji ale cenię sobie ją. Są też pewne rodzaje książek których nie lubię ale wiem, że mają swoich zwolenników i do każdej z nich staram się podchodzić obiektywnie, nie nazywać "gównem" i dzięki temu do niektórych się przełamałem, zrozumiałem. Co z tego, że ponad 10 lat temu pisałaś maturę skoro nie potrafisz oceniać inaczej niż przez obrażanie. Ja osobiście poczułem się urażony. Waż na słowa, proszę.

Niedawno rozmawiałem z koleżanką mojego 14 letniego brata, która oznajmiła mi, że Władca Pierścieni jest lekturą szkolną i będą ją przerabiać jeszcze w gimnazjum . Czy to takie złe, że przez przykład epickiej przygody omawia się walkę pomiędzy dobrem a złem? Czy razi Cię to, że tyle rzeczy zostało pokazanych w jednolitym świetle? Dzięki temu wiadomo kto walczy po stronie zła, a kto po stronie dobra. Jak w mitologii. Zresztą Tolkien był fanem mitologii nordyckiej i na mitologiach umiejętnie w swoich książkach bazowal. Nie wiem czy jesteś w stanie to dostrzec jeżeli z góry piszesz o czymś "gowno" nie starając się oswoić tematu aby lepiej zrozumieć m.in. sukces książki czy filmu i zachwyt nad nimi. W ogóle takie pisanie jest bardzo niedojrzale. W o wiele lepszy i bardziej przystępny sposób możesz wyrazić swoją opinię.

Twój negatywny stosunek nie został trzeźwo uargumentowany. Swoją ocenę opierasz na dziwnych skojarzeniach. Owszem, Frodo nieraz mnie irytowal, ale pisanie o kryptogejostwie w dodatku bez racjonalnych podstaw jest zupełnie nieracjonalna próbą "nabicia" sobie argumentu.

O co chodzi, że oponent idiotyczny bo służy jako mięso armatnie? Siłom zła nie szkoda swoich slugusow, co kilka sekund w Mordorze rodziły się ich tam całe masy. Oni po to powstawali, aby służyć jako mięso armatnie. A czy w naszym świecie mało było przypadków posylania żołnierzy na bezsensowna śmierć? Kiedy służyli jako mięso armatnie?

Ja mam lat 19 i obawiam się, że nawet za lat 30 będę z przyjemnością wracał do tego "szrotu". Dlaczego? Bo nie ma tu akcji typu "impreza, dziwki, koks" którymi tak bardzo podnieca się "gimbaza". Filmy takie jak Kac Vegas czy American Pie nie były najgorsze, czasem śmieszne ale niestety niezbyt ambitne. Mam wrażenie że na siłę próbujesz udawac osobę dorosłą przynajmniej w kwestii filmowej. Co złego jest w sentymentach? W zachwycaniu się prostymi rzeczami, pięknymi wartościami?

Postanowiłem napisac, dlaczego Władca Pierścieni to według mnie dobra książka i film (dlatego, że podjęłas się oceny tego i tego). Książkę tak bardzo sobie cenię, ponieważ wiem, ile wysiłku zajęło autorowi tworzenie dzieła: 17 lat starannej pracy. A tu ileś lat później przychodzi ponad 30letnia kobieta i bez namyslu nazywa owoc takiego wysiłku "gownem". Twoje słowa ranią. Jeżeli ta książka jest tym czym ją nazwalas to dlaczego w latach 60. w krajach anglosaskich otrzymała status fenomenu wydawniczego i przetłumaczono ją na kilkadziesiąt języków? W tym jest coś czego nie dostrzegasz lub nienawidzisz ale wiedz, że większości się to podoba.

Nowatorstwo powieści można dostrzec w samej koncepcji dzieła. Fikcyjny, dopracowany świat stworzony od podstaw z własną historią, geografia, podziałem na ery, dokładnie opisanymi obyczajami kazdej rasy. Myślę że Twoje pretensje dotyczą tego, że ta książka jest czymś, czym miała zawsze być - powieścią fantasy. Tolkien mówił, że unikał w swojej powieści alegorii narzucajacej pewną koncepcję, żeby każdy czytelnik miał możliwość posiadania własnych skojarzeń na miarę umysłowosci i doświadczeń. To są jego słowa. Chciał napisać powieść, która będzie rozweselala, posmucala, fascynowala. Autor posłużył się subtelnym dowcipem co widać m.in. w rozmowach Legolasa z Gimlim. Akcja jest w utworze płynnie budowana, czasem wydaje się czytającemu jakby sam tam był.

W końcu UNIWERSALNOSC tekstu przejawia się w wartosciach moralnych: przyjaźń, miłość, wdzięczność, poświęcenie, solidarność, odwaga w walce ze złem. Czy to takie straszne że dzieci w szkole zapoznają się z takim "GOWNIANYM" przeslaniem? Dzięki wielowatkowosci i bogactwu postaci możemy poznać przykłady rożnych postaw moralnych.

Film natomiast posiada cudowną ścieżkę dźwiękową, świetne sceny batalistyczne (twórcy ogromne wysiłki włożyli w ich kręcenie), może przynudzac ale dlaczego każdemu miałby się podobać :)

Swoją drogą filmy Pluton i To nie jest kraj. .. oglądałem i naprawdę szanuję. Lubię w ogóle kino dosyć nowe ale za starym przepadam: Egzorcysta, Mechaniczna Pomarańcza, Lsnienie.

Micman1995

Nie dyskutuj z tym czymś. "Kiki" to znany troll filmwebowy, znany też jako funkadelic, black_bastard, pasikonik 1977, aktualnie używa konta killafornia. Jako "kiki" udaje kobietę, a kij go tam wie, może nią jest. Potrafi tylko bluzgać i obrażać. Nie dotrzesz do jego małego móżdżku w żaden sposób, bo go chyba w ogóle nie ma. Pozdrawiam.

adlerxx

Dzięki :) nie warto zawracać sobie głowę ludźmi którzy mają skrzywienie psychiczne i potrzebują robić śmietnik z filmweba m.in. przez zakładanie multikonta itd. Po prostu musiałem odpowiedzieć widząc tak okropnie zbudowaną "argumentacje" i nienawiść. A to jest zwykle prowokowanie. Zaczepianie ludzi po to żeby zrobić z siebie pajaca. Tak zachowują się osoby złośliwe/niedojrzale a nawet jedno i drugie.

ocenił(a) film na 3
Micman1995

adlerxx to etatowy stalker na FW. Prześladuje ludzi, bo nie ma swojego życia. Jest ofermą życiowa, ktora sobie nie radzi z własna beznadzieją życia, nikt go nie lubi i jest bardzo samotny, dlatego swoję frustracje z bycia nikim próbuje wylądować przez obrażanie innych.
Ja mam jedno konto, a ten kretyn juz został zgłoszony do admina za stalking.
Ale skoro wolisz mnie obrażać chamsko, bo jakiś obłąkany paranoiczny idiota ci napisał coś takiego, to ciebie tez zgłaszam, nie będzie mnie nikt obrażał !

użytkownik usunięty
kiki_zjada_guziki

a zgłaszaj se sriki srada sruziki im szybcie pójdziesz na bloga admina tym szybciej dadzą ci bana

ocenił(a) film na 3

Przecież to ja zgłaszam kogoś a nie siebie "bystrzaku"
Rozróżniasz ta subletalną różnicę ?

kiki_zjada_guziki

Dadzą ci bana, bo się sam wystawisz i sprawdzą, że nadal używasz kilku kont. Proste, dotarło do mózgownicy, czy nadal nie kapujesz?

użytkownik usunięty
kiki_zjada_guziki

hehe ale admini mój drogi sriki srada pruziki najpierw sprawdzają czy konta które zgłaszają innych są legalne. Kapujesz ??? czy nie ??? multikonto jest tu łamaniem zasad a ty go złamałeś.

Żegnam

ocenił(a) film na 3

Nie, nie sprawdzają, a poza tym debilu jestem dziewczyną jakbys nie zajarzył, wolno myślący kojarzą wolniej co :)

kiki_zjada_guziki

Znowu obrażasz innych użytkowników kretynie ?

kiki_zjada_guziki

Nie "ludzi", a tylko i wyłącznie ciebie i nie "prześladuję", ale tropię twoje chamskie i trollujące "wypowiedzi", multikontowy osobniku.

jasiu15

http://stream1.gifsoup.com/view5/2837510/michael-jackson-eating-popcorn-o.gif

ocenił(a) film na 5
Xoxoxox

Nie bedzie zadymy, tylko kulturalna i rzeczowa dyskusja, jak to na filmwebie.

ocenił(a) film na 10
jasiu15

...co to znaczy BYĆ ZNUDZONYM?:0) mnie się zawsze dzwoneczki na czapeczce kiwają:)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
spycialec

Nie czytalem Sapkowskiego, az tak slaby?

jasiu15

dla 15 letnich nerdów całkiem fajna pozycja

Xoxoxox

No tak, dużo seksu, przekleństw, nieśmiesznego dowcipu i gimbaza szaleje... ;_;

maryska14_

E tam, aż tak źle nie jest. Po prostu z biegiem czasu Sapkowski (tak do Narrenturmu włącznie, potem jest już dużo gorzej niestety) z literackiego mesjasza staje się fajnym czytadłem. Warsztat literacki i tak ma (miał) o wiele lepszy niż np. grafoman Martin (jeśli porównywać go z innymi pisarzami wybijającymi się na seksie, przekleństwach i nieśmiesznym dowcipie).

ocenił(a) film na 10
jasiu15

Jeśli ktoś nie rozumie fantastyki, to ma problem, bo oglądając Władce Pierścieni, tylko marnuje swój czas, będzie się irytować i nazywanie ten film szajsem, to poniżenie siebie, bo jest to obecnie uznawany za najlepszy film w gatunku Fantazy, który jest ceniony przez mądrych i dojrzałych ludzi. Dlatego nie warto rozmawiać z takimi hejterami :D co najwyżej można się pośmiać z nich, bo zawsze są na przegranej pozycji i to z prostego powodu. Jednym się podoba i są zachwyceni, innym się nie podoba i są sfrustrowani, wygrywają CI, którzy spędzili czas dobrze i są zadowoleni, bo mają dobre emocje, fajne wspomnienia i wykorzystali czas przyjemnie dla siebie , a ci którzy są nieszczęśliwi, bo coś im się nie podoba, to stracili swój czas, dobre emocje, które mogli by mieć, jakby się im spodobało :D

ocenił(a) film na 10
ArturHirth

To trzeci temat tego hejtera, jasiu15 na tym forum nawet hejtuje książke. Rozumiem film można uważać za denny, nie powiem każdy film ma wady, ale żeby hejtować Władcę Pierścieni, do tego najlepszą książkę. Ten kolo w życiu żadnej książki nie czytał tuż to hejter nie mówiąc już o tej kiki zjada guziki naskoczyła na mnie, jak filip z konopi patrz kilka postów wyżej. To zwykli hejterzy.....

ocenił(a) film na 5
ArturHirth

"Jeśli ktoś nie rozumie fantastyki"
We Wladcy Pierscieni nie ma czego rozumiec.
" który jest ceniony przez mądrych i dojrzałych ludzi."
Tu z grzecznosci nie skomentuje.

ocenił(a) film na 10
jasiu15

Współczuje tobie synku, bo nie dość że jesteś tchórzem i bez jaj, bo tak określam ludzi, którzy są anonimowi w sieci, bo się boją, albo się wstydzą siebie, to jeszcze jesteś bardzo płytki i pewnie w takim otoczeniu się otaczasz. Jeśli ktoś mówi, że nie ma co rozumieć w Fantazy i to takiej z najwyższej półki, to musi mieć naprawdę ubogie życie. :D Cieszę się, że nie jestem taki jak ty :D

ocenił(a) film na 5
ArturHirth

Z kazdego twojego zdania przebija hipokryzja.

ocenił(a) film na 9
jasiu15

Sram ci na ryj...

ocenił(a) film na 5
rafalab777

Prymitywny jak i ten film.

ocenił(a) film na 9
jasiu15

Łykaj, koprofagu...

użytkownik usunięty
rafalab777

ale mi tu zalatuje wiedzmą na bosaka z aterkontami pozorski i elitex. Oboje jesteś siebie warci...........


bez odbioru

ocenił(a) film na 10
jasiu15

Władca pierścieni jest słaby, prymitywny denny - 5/10
ale Toy Story ocenimy na 9... ;)

ocenił(a) film na 5
Kacuuus

Roznica jest taka, ze ja sie wypowiadam, bo oba filmy znam. Ty najwidoczniej Toy Story nie widziales.

ocenił(a) film na 10
jasiu15

Widziałem, jest fajne, ale WP tylko na 5? Lekko przegiąłeś :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones