PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31451}

Władca Pierścieni: Dwie wieże

The Lord of the Rings: The Two Towers
8,3 508 200
ocen
8,3 10 1 508200
8,1 41
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Dwie wieże
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Dwie wieże

Helmowy Jar

ocenił(a) film na 10

Witam.Mam pytanie odnośnie helmowego jaru.Jakby patrzeć z zamku po lewej i prawej stronie są
góry a z przodu równina,moczary.Jakim cudem urukowie uciekli (w wersji rozszerzonej) do
fangornu? Skąd wziął się tam ten las?

ocenił(a) film na 10
blade96

Dobra mapa jest w modzie Third Age, Na środku jest zamek, po prawej i lewej w bliskim sąsiedztwie owszem są góry, ale na wprost jest wielka równina z której przyszła armia Isengardu i też tędy uciekli, Gandalf nadjechał ze wzgórza (niewielkie obniżenie terenu w górach po prawej, później znowu zamienia się w góry), jakby patrzeć na mapie całego śródziemia, to nadjechał ze wschodu, czyli od strony Mordoru. W filmie to chyba tylko dobrze widać, jak Gandalf krzyczy, żeby właśnie uciekali, mniej więcejk wtedy widać, skąd on przyjechał i gdzie biegną uruk-hai.

ocenił(a) film na 10
tomciog18

A las na końcu filmu wydawałby się być w pobliżu Helmowego Jaru a wiadomo że go tam nie ma.Moim zdaniem to błąd twórców

ocenił(a) film na 9
blade96

Jeśli dobrze pamiętam książkę to las "przyszedł" pod Helmowy Jar.

ocenił(a) film na 10
Anthrax91

Mi nie chodzi o enty z książki tylko o rozszerzonego władce pierścieni,film w którym na końcu był las nie wiadomo skąd

ocenił(a) film na 9
blade96

Wiem o którą scenę Ci chodzi, w filmie po prostu tego nie wytłumaczyli stąd posiłkuję się książką.
Pod Helmowy Jar przybyli Huornowie - zdziczałe enty które wyglądają jak zwykłe drzewa ale potrafią się poruszać - ten "las nie wiadomo skąd" to właśnie Huornowie, twórcy filmu nie zadali sobie jednak trudu aby wyjaśnić tą scenę.

ocenił(a) film na 10
blade96

W wersji rozszerzonej jest scena, w której las udaje się do Helmowego Jaru, by wyrównać rachunki z armią Sarumana.

ocenił(a) film na 10
Strider_

Wiesz gdzie można obejrzeć tę scenę ?

ocenił(a) film na 10
blade96

http://www.youtube.com/watch?v=JaZmdZACMNo&hd=1

00:50

ocenił(a) film na 10
Strider_

To widziałem tylko myślałem że jest jakaś inna scena ich wędrówki do helmowego jaru

ocenił(a) film na 10
Strider_

To jest Isengard >.<

ocenił(a) film na 10
smyro1

? Pokazani są Huornowie wychodzący z Fangornu.

ocenił(a) film na 10
Strider_

Jakoś nigdy na to uwagi nie zwróciłem xD a film oglądałem z 50 razy

ocenił(a) film na 10
smyro1

:)

ocenił(a) film na 8
blade96

Reżyserem bitwy o Helmowy Jar we "Władcy Pierścieni: Dwóch Wierzach" jest... GEOFF MURPHY.
Gdy Peter Jackson nie mógł poradzić sobie z inscenizacją oblężenia Helmowego Jaru, producenci na pomoc zawezwali właśnie Geoffa Murphy'ego. Na ekranie widzimy efekt jego pracy. Reżysera "Liberatora 2" i "Młodych strzelb 2".
Geoff Murphy był na Antypodach tym, kim w USA był Peter MacDonald, wybitnym drugim reżyserem, zwłaszcza w dziedzinie scen akcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones