PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31451}

Władca Pierścieni: Dwie wieże

The Lord of the Rings: The Two Towers
8,3 508 189
ocen
8,3 10 1 508189
8,1 41
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Dwie wieże
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Dwie wieże

No cóż. Dla tych, co nie czytali książki - fajna bijatyka. Dla tych, co sięgnęli po lekturę i przeżyli to po Tolkienowsku - katorga. Na palcach jednej ręki można wymienić to czego nie zmienili i nie zawalili, ale główny mój zarzut dotyczy tego, że filmowcom nie udało się zachować bezkrwawego widowiska. John Tolkien opisując sceny bitew i pojedyńczych walk nie opisywał ich tak: "Zabić! Krew się leje! Zabić!". Udało mu się uniknąć błędów twórców filmu. Dodatkowo tak zmienili fabułę, że albo Powrót Króla nie będzie Powrotem Króla, albo będą musieli większość odkręcić w trzeciej części. Po co? Muszę przyznać, że z wielkim niepokojem wypatruję trzeciej części sagi o Śródziemiu, czy też sagi o niechcianej odpowiedzialności (czego filmowcy zdają się nie zauważać).

ocenił(a) film na 6
emilis

Zgadzam się
Zgadzam się z Tobą w 1000%. Ja też przeżyłem wielki szok, choć maniakiem Tolkiena nie jestem.

użytkownik usunięty
SoyeR

Dzięki
Bardzo się cieszę, że ktoś ma te same wrażenia. Dziękuję bardzo :)

ocenił(a) film na 8
emilis

Tak, Tolkien juchy na kartkach nie lubił. Ale jeśli Jackson rzeczywiście horrory robił, to trudno się dziwić...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones