PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31451}

Władca Pierścieni: Dwie wieże

The Lord of the Rings: The Two Towers
8,3 508 108
ocen
8,3 10 1 508108
8,1 41
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Dwie wieże
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Dwie wieże

Moja najlepsza scena to jak Legolas na tarczy Uruk -Haia zjeżdza w Helmowym Jarze lub Ostatni Przemarsz Entów

ocenił(a) film na 10
callofdutyblackops

No mi też się te sceny bardzo podobały ale wjazd na pole bitwy Gandalfa również.

callofdutyblackops

Ja ogólnie jestem zwolenniczką drugiej części trylogii z racji tego, że jest w niej Bitwa o Helowy Jar, którą uwielbiam jako całość. Jedyny fragment, który mogę oglądać na okrągło i nigdy mi się nie nudzi :)

Anka1122

Cóż, ja mam tak samo no i Minas Tirith te dwie bitwy uwielbiam :D

filmowy_laufer

Minas Tirith również :) Ogólnie jakoś bitwy w tym filmie najlepiej wyszły. Może dlatego, że da się je efektownie pokazać, bo w książce opisy były niezbyt ciekawe

callofdutyblackops

Moją ulubioną sceną z tego filmu jest ostatni marsz entów. Super scena i piękna muzyka w tle.
Akurat scena ze zjazdem Legolasa na tarczy Uruk-Hai niezbyt przypadła mi do gustu no, ale co kto lubi ;) Choć sama bitwa o Helmowy Jar jest zrobiona bardzo ciekawie i efektownie.

ocenił(a) film na 10
Wojak_KSW

i to jeszcze jak

ocenił(a) film na 10
callofdutyblackops

Wszystko to co wyżej. Też moment gdy Aragorn, Legolas i Gimli stoją przed Fangornem i myślą, że hobbici nie żyją. Najpierw złość Aragorna, potem znajduje ślady. Baardzo fajne. No i też lubię (ale zdecydowanie bardziej w książce, bo generalnie w książkowych scenach mam to w TOP 5 wszystkich części), jak ta sama trójka trafia na Eomera i jego armię, jest taka długa rozmowa, Aragorn ma już miecz przekuty na nowo i Rohańczycy widzeli w nim króla ;) Świetna rozmowa.

ocenił(a) film na 8
callofdutyblackops

Edoras, konkretnie te sceny:
http://www.youtube.com/watch?v=SLxeNktacYs

ocenił(a) film na 10
callofdutyblackops

Haldir i jego wojska:)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
HobbitDolGuldur23

No fajne sceny

callofdutyblackops

Też bardzo lubię tą scenę :)

ocenił(a) film na 10
wort801

Ja tak samo

callofdutyblackops

To fajnie :)

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 8
callofdutyblackops

Reżyserem bitwy o Helmowy Jar we "Władcy Pierścieni: Dwóch Wierzach" jest... GEOFF MURPHY.
Gdy Peter Jackson nie mógł poradzić sobie z inscenizacją oblężenia Helmowego Jaru, producenci na pomoc zawezwali właśnie Geoffa Murphy'ego. Na ekranie widzimy efekt jego pracy. Reżysera "Liberatora 2" i "Młodych strzelb 2".
Geoff Murphy był na Antypodach tym, kim w USA był Peter MacDonald, wybitnym drugim reżyserem, zwłaszcza w dziedzinie scen akcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones