PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31451}

Władca Pierścieni: Dwie wieże

The Lord of the Rings: The Two Towers
8,3 508 200
ocen
8,3 10 1 508200
8,1 41
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Dwie wieże
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Dwie wieże

Oglądałem dzisiaj Dwie Wieże na DVD i Legolas puścił taki text: 300 przeciwko 10000. Było to przed bitwą o Helmowy Jar. Pod Termopilami też 300 piechurów dość ostro nakopali potędze do dupy. A co wy o tym myślicie?

ocenił(a) film na 10
Kit_Fisto

No można by porównać te dwie rzeczy ale mi się zdaje że Helmowy Jar broniło znacznie więcej chociażby dlatego że potem jeszcze dołączyły elfy.
Ale do przybycia Gandalfa z armią rochan bronił się zaciekle jak spartanie pod termopilami.Więc porównanie naprawdę dobre.

ocenił(a) film na 10
mag20

Elfy są wymysłem filmu,w książce obrona Jaru Helma nie otrzymuje od nich żadnego wsparcia.Liczba ''300'' też jest głeboko przesadzona,gdyż obrońców Helmowego Jaru było ok. 2000 a siły Sarumana wynosiły rzeczywiście 10000 tys. lub nawet więcej.Tak więc z trzydziestoparo krotnej przewagi zrobiła się tylko pięciokrotna,co także jest nie lada wyczynem kiedy ma się w armii większość starców i dzieci przeciwko świeżym Uruk-hai ;)

ocenił(a) film na 10
Mace_Windu_2

Miało być 10 tys. a nie 10000, wybaczcie głupi błąd ;P

ocenił(a) film na 9
Mace_Windu_2

Za to Eomer był już w twierdzy w czasie oblężenia, nie przybył z odsieczą Gandalfa. Podobnych przeinaczeń jest w filmach sporo, np. koronacja Aragorna na króla Gondora nie odbyła się wcale na placu przed cytadelą w Minas Tirith, tylko na polach przed miastem. :)

Hordeman89

Poza tym pod Termopilami walczyło 300 Spartan+ 5000 sojuszników i walczyli w wąskim wąwozie więc przewaga liczebna nie miała takiego znaczenia.

mag20

w książce Legolas zabił najpierw dwudziestu dwóch orków, a potem powiedział: "ale to ledwie kilka listków, a został cały las" i chyba ta wersja bylaby najlepsza moim zdaniem.
Mam pytanie i pomóżcie mi dobrzy ludzie: kto to jest Freda z listy aktorów grających w filmie??

ocenił(a) film na 10
michriutka

Freda to ta dziewczyna która uciekła na koniu razem ze swoim bratem przed uruk-hai do Edoras :)

ocenił(a) film na 8
Kit_Fisto

Reżyserem bitwy o Helmowy Jar we "Władcy Pierścieni: Dwóch Wierzach" jest... GEOFF MURPHY.
Gdy Peter Jackson nie mógł poradzić sobie z inscenizacją oblężenia Helmowego Jaru, producenci na pomoc zawezwali właśnie Geoffa Murphy'ego. Na ekranie widzimy efekt jego pracy. Reżysera "Liberatora 2" i "Młodych strzelb 2".
Geoff Murphy był na Antypodach tym, kim w USA był Peter MacDonald, wybitnym drugim reżyserem, zwłaszcza w dziedzinie scen akcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones