PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11841}

Władca Pierścieni: Powrót króla

The Lord of the Rings: The Return of the King
8,4 527 314
ocen
8,4 10 1 527314
8,0 40
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Powrót króla
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Powrót króla

Eowina i mumakile

ocenił(a) film na 9

Od początku, Powrót Króla to dla mnie najlepsza część Trylogii Śródziemia (Hobbitów nie liczę, są niezłe, ale i tak nie dorównują Władcy do pięt). Widać to zresztą po ocenach przeze mnie wystawionych. Jednak jedna scena prawie popsuła mi to widowisko, mianowicie - gdy Eowina jadąc konno w bitwie pod Minas Tirith ścina z nóg potężne mumakile machnięciem miecza. No litości. Nie imają się ich strzały, włócznie, a ta jakby nigdy nic podjeżdża i pyka bydlaka mieczykiem w kostkę tak, że ten od razu pada jak na rozkaz. Na szczęście podobnych niedorzeczności jest dość mało, więc można to wybaczyć. Za każdym razem oglądając Władcę rzuca mi się to w oczy tak bardzo, że zastanawiam się, jak to przeszło do finalnej wersji filmu.

ocenił(a) film na 10
Celin

Bo ona im poprzecinała ścięgna

ocenił(a) film na 9
LadyLannister

Nie mów, serio? Chodzi mi o to, że mają za grubą skórę, żeby byle walnięcie mieczykiem ją przebiło.

ocenił(a) film na 10
Celin

Może po wewnętrznej stronie nóg mają delikatniejszą skórę?

ocenił(a) film na 9
Banner

Poddaję się...

ocenił(a) film na 10
Celin

Ale czy to aż tak niemożliwe? Wiem, że to naciągane, sam nie przepadam za tą sceną, ale bez przesady.

ocenił(a) film na 9
Banner

Zwierzę tego rozmiaru musiałoby mieć BARDZO grubą skórę, wydaje mi się, że do przebicia jej nie wystarczyłaby nawet włócznia rzucona z dużą siłą, nie mówiąc już o mieczu :D

ocenił(a) film na 8
Celin

tak samo z pająkami wnowej trylogii, padają przy byle pchnięciu jakby nie miały masy. Samą siłą rozpędu powinny zmiatać te krasnoludzkie niedojdy nawet po otrzymaniu śmiertelnej rany.

Celin

no wiesz kazdy ma swoja piete achillesowa :)

ocenił(a) film na 9
Celin

Klasycznie to takie sprawy rozwiązywało się raczej strzałą w oko zwierza, tylko ryzyko jest, że zadepcze, niestety.

użytkownik usunięty
TangoAndWaltz

kurczę blade, gościu opanuj się ze spamem, ciągle odkopujesz stare tematy, nudzi ci się w domu? już nie mówiąc o tym co zrobiłeś na forum Drużyny Pierścienia odbiło ci???

ocenił(a) film na 9

Tłumaczyłam już co i jak. A co miałam do powiedzenia, powiedziałam.

ocenił(a) film na 10
Celin

W wersji rozszerzonej Eowina prawie zabiła generała orków Gothmoga. :)

ocenił(a) film na 9
invisiblepata

Wiem, widziałem, ale nawet ta scena była lepiej zrealizowana od zabicia mumakila (wiem, uparłem się) :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones