PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104383}

Władca much

Lord of the Flies
7,3 16 401
ocen
7,3 10 1 16401
6,6 5
ocen krytyków
Władca much
powrót do forum filmu Władca much

Po prostu jest średni, nie ma co porównywać klimatu z książką. Co do przekazu... to ciężko nie zauważyć, że conajmniej co drugi człowiek to podłe, płytkie ścierwo na łańcuchu kultury i systemu. W odpowiednich warunkach ujawnia się nasza (niestety) prawdziwa, atawistyczna natura. A relacje w społeczeństwie często są jak obłudna gra. Choć nie każdy taki jest oczywiste, ta książka dobrze to obrazuje, film trochę mniej. Nie lubię rozwrzeszczanych bachorów, moze dlatego też mi nie podszedł.

kryszti

To czemu ma taką wysoką ocenę ?

ocenił(a) film na 5
theszatanx

Bo książka jest dobra.

kryszti

Ale tu się ocenia film a nie książkę

ocenił(a) film na 5
theszatanx

Ale ludzi nie odpowiadają za swoje wybory na poziomie podświadomym :)

ocenił(a) film na 10
kryszti

Dawno nie widziałem tak kretyńskiego posta na filmwebie.

ocenił(a) film na 5
Sony_West

To gówno widziałeś :)

ocenił(a) film na 10
kryszti

"Nie lubię rozwrzeszczanych bachorów, może dlatego też mi nie podszedł."

Rozumiem, ze ty nigdy nie byleś dzieckiem. Głównym problemem ludzkiej, jak to określiłeś "atawistycznej" natury, jest brak empatii.

ocenił(a) film na 5
Sony_West

A co zmienia to że byłem dzieckiem? Miałem na to jakiś wpływ? To chyba możliwie najbardziej idiotyczny argument z możliwych, a piszesz coś o kretyńskim poście. Mam empatię, lecz nie względem ludzi, bo na nią nie zasługują.

ocenił(a) film na 10
kryszti

Czyli ty nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak głupio piszesz. Cóż, trudno.

ocenił(a) film na 5
Sony_West

Używanie debilnych argumentów wskazuje, że twoja ocena moich słów wynika z umysłowego ograniczenia, ale zdążyłem się przyzwyczaić, że większość społeczeństwa to idioci. Biorę też pod uwagę, że to nieporozumienie i nie rozumiesz sedna przez to, że wyraziłem się zbyt lakonicznie, jednakże użycie tak nieprzemyślanego frazesu skłania mnie raczej ku pierwszej opcji.

ocenił(a) film na 5
Sony_West

Tak jak piszesz - trudno, twoja ocena tych słów świadczy jedynie o tobie.

użytkownik usunięty
kryszti

To prawda i też nie lubię rozwrzeszczanych, wrednych bachorów. Ten film obejrzałam jako jedenastolatka w tv i przeraził mnie, ale zdegenerowanych debili z mojej klasy, którzy też go obejrzeli, zachwycił i zainspirował. Gadzia część mózgu nader często się uaktywnia u współczesnych "nowoczesnych" ludzi, widać to zwłaszcza w dużych miastach w środkach komunikacji miejskiej, w supermarketach,galeriach, ogólnodostępnych imprezach i na ulicy.

użytkownik usunięty
kryszti

PS Być może ekranizacja z 1963 jest lepsza niż ta z 1990, ale sama książka jest fenomenalna. Ktoś w tym forum wspomniał o tym,co Freud mówił o dzieciach- że są z natury złe i trzeba je nauczyć zasad moralnych.Sama wiele razy miałam do czynienia z rozwydrzonymi bachorami bez hamulców zarówno w moim własnym dzieciństwie, jak i w dorosłych życiu.W pełni się z tym zgadzam, Golding idealnie to przedstawił w swojej powieści.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones