PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=396363}

Władcy wojny

Tau Ming Chong
7,0 6 225
ocen
7,0 10 1 6225
Władcy wojny
powrót do forum filmu Władcy wojny

Nie wiem jak władze chińskie mogły puścić przez cenzurę taki scenariusz. Jednoczący się uciskany lud, obala stary porządek? Może to przynieść odwrotny wydźwięk propagandowy, od zamierzonego...

Sam film raczej nuży niż wciąga... akcji kończy się na jednej większej bitwie (skądinąd- doskonale zrealizowanej) potem mamy już tylko miłosny trójkąt między którym wszystko rozgrywa się głównie za pomocą spojrzeń i konflikt między trzema bohaterami- do którego oczywiście dojść musiało. Wszystko to okraszone tradycyjną- dla kina z tego regionu świata- nad ekspresyjną grą aktorów i ładnymi ujęciami chińskich plenerów.

Nie polecam.

ocenił(a) film na 9
Plainview

Hmmm, potem tylko trójkąt? A kapitalna scena egzekucji jeńców? Chyba najważniejsza dla tej historii scena?

Sqrchybyk

To raczej było narzędzie do budowania dramaturgii a nie "akcja" w stylu wielkiej bitwy, którą jesteśmy raczeni w pierwszej połowie filmu. Zwróć uwagę, że nie zostajemy epatowani widokiem mordowanych rycerzy (i bardzo dobrze...) a centralną postacią tej sceny jest Er- Hu miotający się na łańcuchu. Moim zdaniem cała ta sytuacja jest zbyt przejaskrawiona i przekraczająca granicę emocjonalnego szantażu.

użytkownik usunięty
Plainview

Hmmm ja bynajmniej nie czułem się na tym filmie przez nikogo
szantażowany

ocenił(a) film na 10
Plainview

Film jest korzystnym przedstawieniem historii i władzom chińskim zapewne bardzo się podobał = odsyłam do
pierwszego lepszego opracowania powstania tajpingów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones