PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=396363}

Władcy wojny

Tau Ming Chong
7,0 6 225
ocen
7,0 10 1 6225
Władcy wojny
powrót do forum filmu Władcy wojny

Pavel ocenia:

ocenił(a) film na 9

8.5/10
Wielka wspaniała dawka kina azjatyckiego i kunsztu aktorskiego.Poruszający obraz o honorze,przyjaźni i zdradzie.
Plusy:
+Jet Li kapitalnie stworzył swoją postać, niekiedy kibicujemy mu, a w niektórcyh chwilach marzymy aby ktoś ściął mu głowę..
+znakomite efekty specjalne,szczególnie znakomicie zrobione sceny walk
+wielka dramaturgia filmu podczas której widz nie może się nudzić i oglądać obojętnie
+mądrość filmu: honor,przyjaźń aczkolwiek pozbawienie typowego dla filmów amerykańskich patosu
+wspaniałe krajobrazy Chin
Minusy:
-hmmmm widział ktoś takie?

ocenił(a) film na 9
JokerAimar

Trudno się nie zgodzić, z tym że moja ocena to 9/10, bo miejscami film troszeczkę przynudzał :-) Skoro nie ma minusów, to czemu "tylko" (aż) 8.5/10?

ocenił(a) film na 9
JoNNy_908

A, no i minusem jest niestety muzyka, która brzmi jakby żywcem wyjęta z "Gladiatora" i "Ostatniego Samuraja" (scena mordowania bezbronnych żołnierzy przez łuczników... muzycznym odpowiednikiem tej sceny jest finał "Ostatniego Samuraja", gdy wojska zabijają samurajów z działka obrotowego). Za bardzo wzorowano się na amerykańskich kompozytorach (a w zasadzie - kompozytorze). Dlatego więc zasłużone 9/10. Polecam

ocenił(a) film na 9
JoNNy_908

Tfu, ale głupotę strzeliłem, ale to przez pomyłkę ;)

"(...) muzycznym odpowiednikiem tej sceny jest finał "Ostatniego Samuraja", gdy wojska zabijają samurajów z działka obrotowego"

Źle napisałem, bo ta muzyka występowała w "Ostatnim Samuraju", gdy armia samurajów przygotowywała się do bitwy.

ocenił(a) film na 7
JoNNy_908

No to wygląda na to, że muzyka z filmu to trochę zerżniecie z wielu filmów, ja oglądając miałem wrażenie, że w niektórych scenach(zwłaszcza tych z pierwszych 30 minut)"zaczerpnięto" też z muzyki "Piratów z Karaibów"

ocenił(a) film na 10
obedeusz

z piratow mi sie skojarzylo jak lecieli oddzialami i wypuszczali pierwsza salwe strzal z lukow uwielbiam ta scenke:D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones