PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35465}
6,8 4 722
oceny
6,8 10 1 4722
Wściekły
powrót do forum filmu Wściekły

Zwłaszcza że występuje duet Bronisław Cieślak - Zdzisław Kozień

Scenariusz nieco ciekawszy, właściwie na poziomie co lepszych odcinków serialu. Realizacyjnie trochę kuleje (w porównaniu do "07"), ale dobrze się ogląda.

Kinokio

Jestem właśnie w trakcie oglądania tego filmu i Zdzisław Kozień nie rzucił mi się jeszcze w oczy, ale... może jeszcze na niego trafię.
Adnotacja... właśnie trafiłem na Porucznika Zubka, tj. Zdzisława Kozienia :)
Ciężko mi oceniać film w całości dopiero go (po raz pierwszy z resztą) oglądając, ale z tego, co już odebrzałem w porówaniu do 07 wypada jednak mizernie, choć obejrzeć niewątpliwie warto i jeśli jeszcze kiedyś na niego trafię obejrzę go w całości.

cOOba

PS. Oglądając zdjęcia na stronach FilmuPolskiego, dotyczące tego filmu znalazłem, jeszcze jedną analogię w obsadzie co do "07".
Otóż dotyczy ona postaci modercy - Bolesława Dragacza. Już ogladając zdjęcia wiedziałem, że ja tego człowieka skądś kojarzę (mowa oczywiscie o znajomości z jakiegoś filmu, w którym występował) i nie myliłem się :). Poszukałem dokładniej i ten sam aktor, który wcielał się w rolę Dragacza we "Wściekłym" wcielał się również kilka lat później w rolę Wasyluka. Można jeszcze dołożyć osobę Zbigniewa Buczkowskiego występującego w obu tych filmach.
Być może, gdyby tak dłużej poszukać to jeszcze jakieś analogie obsadowe można byłoby znaleźć..... ;)

cOOba

To nie Wasyluk z odcinka "Ślad rękawiczki" ale typ z odcinka o rzucającym nożem:)

ocenił(a) film na 7
heidrich

A jednak Wasyluk na 100%, a nie Jan Sulima:). Co do Buczkowskiego to dubbinguje jeszcze milicjanta legitymującego Lewusa.
Wściekły ma bardzo fajny scenariusz, jak zwykle świetny Cieślak, jednak w stosunku do 07 na minus jest zbytnie "ugrzecznienie" filmu, dotyczy ono zarówno samego Zawady jak i innych postaci.

jagaciarz

Zgadza się, czyli Pan Mieczysław Janowski.

ocenił(a) film na 7
jagaciarz

Dla mnie też film sprawia łagodniejszą i mniej bezczelną wersję "07"

ocenił(a) film na 7
tores13

I właśnie tej bezczelności i typowych dla Borewicza tekstów właśnie Wściekłemu brakuje.

ocenił(a) film na 6
cOOba

Z obsady '07, zgłoś się' pojawiają się jeszcze m.in. Barbara Brylska i aktor grający ofiarę morderstwa we Wrocławiu. Warto też zwrócić uwagę na znaczący epizod młodziutkiego Bogusława Lindy. :)

ocenił(a) film na 7
cOOba

Andrzej Chrzanowski też grał w 07 - lekarza spotykającego się w wynajętym lokum z kochanką, w willi, której właścicielkę zamordowano. Wiesław Drzewicz też przynajmniej w dwóch odcinkach wystąpił.

ocenił(a) film na 8
Kinokio

Dla mnie to 22 odcinek serii:) (chronologicznie oczywiście wcześniejszy)

ocenił(a) film na 8
Kinokio

Gdzie Ty Kozienia widziałeś ?? Nurtuje mnie to
Jest Wiesław Drzewicz co grał pijaczka i Buczkowski co miał kilka ról

giovanni50

Kozień zagrał Oficera Komendy Głównej MO.

ocenił(a) film na 7
Arties

Dokładnie, ale pojawia się na okres bodaj pół minuty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones