PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=496275}

W cywilu 2

The Marine 2
5,5 2 680
ocen
5,5 10 1 2680
W cywilu 2
powrót do forum filmu W cywilu 2

„Powtórek z rozrywki”. Znowu jeden usaowski marine - superhero, sam (z lekką pomocą innego usaowskiego byłego wojaka) rozwala tłumy złych, uzbrojonych po zęby, znających „ku-fu” terrorystów-separatystów i ratuje zakładników a na koniec żonę. To twardziel nad twardzielami, nawet bomba złożona z kilkunastu lasek materiału wybuchowego, odpalona w ciasnym przejściu nic mu nie robi. Facet ciągle kogoś ratuje, wyciąga z opresji. To taki Rambo, Strażnik Teksasu czy Neo w jednym. I znowu pytanie: co mamy wynieść z oglądania takich szmir? Ano to, że Usaowcy wygrywają gdziekolwiek by się nie znaleźli, są najlepsi i już. Jeden marines może powstrzymać i wyrżnąć co do jednego terrorystów. A co, Usaowcom się nie podskakuje. Do kompletu znów mamy hollywoodzkie wodotryski, jeszcze większe fajerwerki, rozpier-duchę na maxa, masę trupów oraz super-propagandę; Goebbels by się nie powstydził – „My Usaowcy jesteśmy Wielcy i niepokonani”. Żenada, kicz, szmira, głupotowacizna i bezsens. Jednak jako jedna z niezliczonych usaowskich produkcji propagandowych, autopromocyjnych – utrwalających u ludzi (oglądaczy) pewien schemat myślenia, jest na 5 z plusem

ocenił(a) film na 1
Paraves

Dodałbym do tego kompletnie nienadającego się na aktora pana Dibiase, od którego gry aktorskiej bolą zęby. A ulubionym ujęciem reżysera są plecy pana dibiase. Ja film obejrzałem wyłącznie z powodu tego, że oglądam wszystkie filmy z udziałem Michaela Rookera. P.S z tym "usaowaniem" trochę przesadzasz, wystarczy zacząć oglądanie od 10 minuty, pomijając wątek wojskowy.. Dalej nie ma już ani armii, hymnu, ani flagi hamerykańskiej. No i końcówka filmu jest kilka razy lepsza niż pierwsza jego połowa.

ocenił(a) film na 6
Paraves

Przerzuc sie na filmy rosyjskie, nie musisz ogladac amerykanskich. Nie bedziesz sie juz meczyl...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones