PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120874}
6,7 2 218
ocen
6,7 10 1 2218
5,7 3
oceny krytyków
W dół kolorowym wzgórzem
powrót do forum filmu W dół kolorowym wzgórzem

czyli rozmowę Tadka z Agatą "sam na sam", która w końcu nie jest rozmową między nimi dwojgiem, a raczej monologiem Bluszcza w obecności dziewczyny i dwóch filmowych braci.
Ten fragment położył dobre wrażenie filmu; bracia dowiadują się, że ich ukochana miała dziecko z Tadkiem. Jakie to miało znaczenie dla fabuły? Wiadomo było wcześniej, że Tadek i Agata byli ze sobą przez dwa miesiące, bracia wiedzieli jaką samolubną i wyrachowaną dziewczyną jest Agata, więc to niby miał być dla nich aż taki szok? Czy taka tandeta jak wiadomość o ciąży jakiejś latawicy zasługuje na to, by znaleźć się w punkcie kulminacyjnym dobrego i zrobionego na poważnie dramatu?
Cała ta scena "wyznania" Bluszcza była zresztą zbyt długa, niepotrzebna, przewidywalna, nawet wręcz nudna, choć Bluszcz bardzo dobrze w niej zagrał, jak zresztą w całym filmie. Wzmianka o usuniętej ciąży Agaty była tylko po to, żeby uczynić film jeszcze bardziej dramatycznym, a faktycznie stracił on przez to na swoim naturalizmie, bo widać, że było to wciśnięte do scenariusza "na siłę".

ocenił(a) film na 7
guliver_filmweb

Punkt kulminacyjny to jak Jarek zaklada (po tym wszystkim co powiedzial Tadek) kurtke na plecy Agaty. Co znaczyło ,ze jej wybacza. No i Rysiu pogodził sie z cała sytuacją i wyjechał do Stargardu.

ocenił(a) film na 7
guliver_filmweb

Nie zgadzam się, że scena tej "rozmowa" była niepotrzebna, obaj bracia tak naprawdę nie zdawali sobie sprawy, że całe zło miedzy nimi, to ta Agata, która zmanipulowala ich obu i wykorzystała do swoich celów, a nawet takiego wyjadacza i twardziela ja Tadek, też potrafiła "ubrudzic" ja się wyraził, bo widać było, że jednak była dla niego kiedyś ważna. Tylko on znał o niej wszystkie brudy, nawet matka nie do końca, chociaż wyrażała się o niej niepochlebnie, a bracia ją idealizowali, bo obaj ja kochali.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones