PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120874}
6,7 2 218
ocen
6,7 10 1 2218
5,7 3
oceny krytyków
W dół kolorowym wzgórzem
powrót do forum filmu W dół kolorowym wzgórzem

Film obejrzałem przypadkiem...Nie lubię polskiego kina...mam obecnie emigracyjny filmowy maraton kina polskiego(tych mniej znanych tytułów!) To chyba jakąś nostalgia. ...Cholera...jestem prawie uniesiony..BraVO ! (+) Świetny scenariusz...i dobra obsada,świetna akcja..(-) Zdjęcia...może inspiracja operatorki Dogmą...ale to nie to ! no i mieszane odczucia w stosunku do odtwórcy głównej roli Ryśka....myślę,że tą rolę stanowczo lepiej by zagrał Maćkowiak,nie Majchrzak ! Bardzo ciekawe kraeacje Popławskiej i Bluszcza.Mam wrażenie,że reżyser nie do końca wykorzystał potencjał scenariusza.Myślę,że na jego wytłumaczenie mogą być sprawy zarówno b.niskiego budżetu jak i sama walka o realizację tego przedsięwzięcia...Wojcieszek musiał się wypalić
o zabieganie o dobrych aktorów,finanse...i produkcje......I to zabija dobre kino ! Kasa dla Wajdy,Hoffmana...ale żadnej dla nowych awangardowych twórców....Pełnia POLSKIEJ Rzeczywistości....UKŁADY-UKŁADY !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones