PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=640446}
6,1 42 988
ocen
6,1 10 1 42988
5,6 25
ocen krytyków
W imię...
powrót do forum filmu W imię...

Czy naprawdę po województwie podlaskim kursują pociągi z drewnianymi siedzeniami?

ocenił(a) film na 5
szokolade_mniam

absurdalnych momentów była cała masa, a ty wyskakujesz z jakimiś drewnianymi siedzeniami w pociągu? serio? xd

Rohas

Większość absurdów już została poruszona w innych wypowiedziach, nie chciałam się powielać ;)

ocenił(a) film na 5
szokolade_mniam

Dyskusja o filmie jest tak zażarta, że pytanie o te drewniane siedzenia traktuję jako miłą odskocznię :) Miałem okazję podróżować kilka lat temu tzw. szynobusem do Ostrołęki i był to przechodzony niemiecki pojazd o standardzie dawnych podmiejskich pociągów zwanych niekiedy "żółtkami". A więc nie ma mowy o drewnianych siedzeniach i boazerii na ścianach, to raczej styl lat 50-60. Użycie takiego zabytkowego wagonu miało chyba na celu podkreślenie, że akcja toczy się na odległej prowincji, gdzie czas zatrzymał się w miejscu kilkadziesiąt lat temu.

pi_kawka

Aż tak źle na tej prowincji nie było, mieli internet :) Ja przez ułamek sekundy, mimo tak mocnego umiejscowienia akcji we współczesności, przez to naiwnie romantyczne użycie zabytkowego taboru zastanowiłam się, w jakich czasach dzieje się film... :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones